Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek, ha barátom pszicho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha barátom pszichopata?

Figyelt kérdés
Nagyon szerelmes vagyok belé, de sok dolog nem volt oké vele kapcsolatban. Kicsit megviselt pár dolog vele kapcsolatban és kezdtem depressziós szintre süllyedni emiatt. Ahogy most olvastam a pszichopata, szociopata jellemvonásokról, rájöttem, hogy talán ő is az lehet. Mit tegyek most? :(

2015. márc. 5. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az, félre értetted ezt a szitut.

Miért hogy viselkedett ?

2015. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Na az internet alapján alkoss kórelméletet, mert még az este végére lehet, hogy tüdőrákos leszel.
2015. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Maradj vele, ha szerinted jó volt a kapcsolat, szakíts, ha nem.
2015. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
ezt nem tudhatod,de üdvözlöm őt,a szomszédom is az amúgy,családos asszony :) mégis megvannak.Igaz mókás nő.A légynek nem ártana,de a saját gyerekét lehúzza spórolt pénzről jó kedvel :D igazi szórakoztató jelenség.Sokat nevettem már azokon.
2015. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehet, hogy "csak" nárcisztikus? Ők ugyanúgy önzőek, nincs empátiájuk és sértődékenyek, de ez nem annyira súlyos, mint az antiszociális személyiségzavar.
2015. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Fuss. Akár nárcisztikus, akár pszichopata, hosszútávon egyik se működik. Voltam ilyen emberrel kapcsolatban, a folyamatos lelki terror volt a legkevesebb amit megcsinált velem. A nagyon gáz viselkedés nem rögtön kezdődik hanem folyamatosan romlik, ahogy kezdi magát nyeregben érezni.
2015. márc. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy kis javítás: a nárcisztikusnak VAN empátiája,utána lehet nézni.
2015. márc. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok:


A NÁRCISZTIKUS SZEMÉLYISÉGZAVAR DIAGNOSZTIKUS KRITÉRIUMAI A DSM-III-R SZERINT


A viselkedést és/vagy fantáziát átható nagyzásosság, az empátia hiánya és túlérzékenység mások velük kapcsolatos értékelésével szemben. Mindez a korai felnőttkorban kezdődik, és nagyon sokféle összefüggésben megmutatkozik, amit a következők közül legalább öt jellemez:


1. kritikára, bírálatra dühvel, szégyen- és megalázottság érzésekkel reagál (még ha ezt nem is juttatja kifejezésre)

2. interperszonálisan kizsákmányoló: céljai elérése érdekében a többieket kihasználja

3. saját fontosságát nagyzásosan éli meg, azaz sikereit és tehetségét eltúlozza, vagy megfelelő eredmények hiányában is azt várja, hogy mint "különleges képességűre" figyeljenek rá

4. azt hiszi, hogy nehézségei csakis rá jellemzőek, unikálisak és őt csak egészen különleges emberek érthetik meg

5. képzeletüket kitölti a korlátlan sikerességgel, hatalommal, csillogással, szépséggel vagy ideális szerelemmel való foglalatoskodás

6. kiválasztottsági érzésük van: elvárják, hogy egészen különleges bánásmódban részesüljenek, például, hogy nekik ne kelljen egy sort végigvárniuk, ha másoknak ezt kell tenniük

7. HIÁNYZIK BELŐLÜK AZ EMPÁTAI, képtelenek felismerni és átélni, mit éreznek mások, és például csalódottak lesznek, meghökkennek, ha egy komolyan beteg barátjuk lemond egy találkozót

8. az irigység érzése szinte eluralkodik rajtuk

2015. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jav: empátia :)


A fenti egyébként Döme Lászó - Személyiségzavarok c. könyvéből való.

2015. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én is voltam ilyenben. az egyetlen megoldás, amit jónak találtam:


[link]

2015. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!