Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért akarnak ennyien mindenár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarnak ennyien mindenáron párkapcsolatot?

Figyelt kérdés
Mi abban olyan jó? Nekem még sosem volt, de nem is igénylem, felesleges időpocsékolás az egész. Azokat persze megértem akik szerelmesek ,mert életem során velem is megesett ,hogy belezúgtam egy lányba, akivel össze is jöttem volna, de sajnos mást választott..Szóval azt nem értem, hogyha nincs szerelem, akkor mi értelme együtt lenni, egymás idejét, energiáját, pénzét rabolni? Csak mert rengeteg ilyet ismerek, akik ilyen kapcsolatban vannak, meg olyanokat is akiknek nincsen, de bárkivel képesek lennének összejönni, ilyen kapcsolatfüggők. De minek? A szexet komoly párkapcsolat nélkül is meg lehet oldani, a szabadidőt meg annyi más sokkal jobb, és hasznosabb dologra fel lehet használni. Nekem komoly párkapcsolatom csak akkor lesz, ha találok egy olyan lányt akibe szerelmes vagyok, és ő is belém.

2015. okt. 4. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Nekem még sosem volt... ...felesleges időpocsékolás az egész"


De ha nem volt, akkor hogy tudod megítélni? Érted, azt hittem vacak autókat gyárt a Ford, kijött az 1-es Focus, vettem, használtam 6 évig és utána is Fordot vettem.


Talán kicsit túl műszaki jellegűre sikerült a hasonlat, de remélem érted.

2015. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én azért akarok, mert egyrészt nekem már volt komoly párkapcsolatom és hiányzik nagyon. A másik, hogy szinte az összes ismerősömnek van már valakije (sokszor házastársa) és ez is marhára frusztrál.


27 évesen már nem annyira csodálatos dolog egyedül élni.

2015. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nem akarok. Jól érzem magam egyedül, az alkotói magány az igaz szerelmem.


"kapcsolatfüggők"

Itt a kulcsszó. Nem tudnak meglenni egyedül, és ennek számos oka lehet. Sajnálom azokat, akik az egész életüket beleáldozzák egy rossz kapcsolatba, mint ahogy az alkoholista is beleöli a vagyonát a piába, s közben talán maga is tudja, hogy csak szenved tőle.

Nagy akaraterő kellhet ahhoz, hogy valaki ebből kilábaljon.

2015. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én 23 vagyok, és nekem is egy csomó ismerősömnek van már komoly kapcsolata, de ez engem egyáltalán nem érdekel. Felőlem mindenki legyen boldog, nekem attól nem lesz rosszabb.
2015. okt. 4. 22:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En is szeretnek mar egy komoly kapcsolatot, de ahhoz egy komoly embert is kell talalnom. Viszont egyaltalan nem gorcsolok ra, es ez neha megremiszt. :D Mert azert 26 evesen ugye a tarsadalmi normak szerint, lassan ferjhez kene mennem, meg johet a gyerek is. Meg jo hogy ugy elek, ahogy en akarok. :) Azert mert meg nem jovok ossze olyannal, akivel nem passzolunk.


Kerdesedre valaszolva sok a kapcsolatfuggo ember. Mert egyedul elni es intezni az eleted ijeszto es nehez. De igy legalabb ugy erzem, hogy elottem nincs lehetetlen, mert eros vagyok. :)

2015. okt. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szeretehiány,önbizalomhiány,mert az ember társas lény,mert valaki úgy érzi, ha van mellette egy társ,akkor több,jobb,mert az életben nem találja azokat a dolgokat,amik párkapcsolat nélkül is boldoggá tennék.
2015. okt. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen kapcsolatfüggő az emberek túlnyomó többsége. Egyedül el sem tudják képzelni a létezést, egyedül megpusztulnának hosszabb távon, vagy totál bekettyóznának, vagy fűvel-fával összejönnének a boldogság illúziójának jegyében, csak éppen ezzel saját magukat verik át, ja és a partnert is, aki esetleg időközben beléjük szeret. Sokan áltatják magukat, hogy boldogok, miközben már csak megszokásból dugnak, aztán ha jön egy jobb, lelépnek vele, a partner meg átverve érzi magát. Szerintem a párkapcsolat valóban idő- és energiapocsékolás. Tulajdonképpen egy "vállalkozás", ami nagyon ritkán profitál, egy befektetés, ami csak nagyon ritka esetben térül meg.
2015. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

#7 Ezzel még egyet is értenék, leszámítva azt az aprócska tényt, hogy fajfenntartás szempontjából elengedhetetlen. Már pedig a párkapcsolatoknak ez az egyetlen valós célja: Utódot kell nemzeni és életképessé kell tenni.


Az érzelmi kavalkád valóban teljesen felesleges, pláne hogy csak az agy zavaros kémiája szórakozik az emberrel.

2015. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azert egy jol mukodo kapcsolatot nem neveznek idopazarlasnak. Csak ugy fel kell ismerni a problemakat, es tenni kell azert, hogy jol mukodjon. Illetve lépni, akar szakitassal, ha nem mukodik es nem benne maradni.


Nem allatok vagyunk, hogy csak a fajfenntartasert legyunk egyutt. Mert azert milyen jo, ha a parunk szemeben latjuk, hogy mi ketten alkotunk egy egesz kis vilagot. (pedig no letemre nem is vagyok ennyire romantikus, de na... :) )


Igaz viszont, hogy inkabb egyedul, mint egy rossz kapcsolatban.

2015. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz a következőkben keresendő: Szex és érdek.

A párkapcsolatok 95%-a valamelyiken vagy épp ezek kombinációján alapul.

2015. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!