Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kémiai szempontból meddig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kémiai szempontból meddig tarthat a szerelem érzése? Mennyi idő alatt alakul át szeretetté?

Figyelt kérdés
Szex nélkül a szerelem meddig tarthat?

2015. okt. 7. 01:28
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Szakirodalmak, beszámolók, tapasztalat alapján olyan 2,5-3 év az agyban a hormonvegyületek aktív jelenléte e téren. 3. évtől megszokást, társszerelmet prognosztizálnak legtöbb esetben, míg első 3 évben általában a szenvedélyszerelem dominál. Emberfüggő. De borítákolható, hogy szex nélkül igen csak lecsökken a fentebb írt időtartam. Ugyanis a szex alapvetően nőveli az endorfin, szerotonin, dopamin, ösztrogén, tesztoszteron és más hormonok szintjét, ami a vonzódásra is erőteljes hatással van.
2015. okt. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
cirka 2 év után
2015. okt. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Elvileg 3 év körül.
2015. okt. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem változő..

Sosem voltam szenvedélyszerelmes a férjem e, hanem szerelmes.. Pillangők és társai igen..

7ev után is így van...

Perzse nem a nap minden percében, de amikor hazaérek.. Vagy bejön utánam a konyhába csak rá gondolok, és nem a napi közös feladatokra...

Persze más ki sit mint az elején, mert ez az érzés mellé a szeretet, ami nagyon erős is társul.. Tehát én azt mondanám, hgy nem átalakult, hanem melle csatlakozott ez az érzés is..


Szex nélkül viszont szinte. Hamar csillapodna, elmúlna..főleg, hogy kibírhatatlan leszek nélküle... Olyan frusztrált, mint menzesz előtt mások

2015. okt. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én azon gondolkozom,hogy vajon egyáltalán átalakul-e? Mi 5 éve együtt élünk,és hullámzó ez a dolog,van mikor"csak" szeretet,és van mikor az az igazi szerelmes,sóvárgós,a másikért majdmegdöglős érzés van,most mi pont ebben a korszakban vagyunk,pár hete még inkább a mély szeretet állapotában voltunk,akkor eszembe is jutott,hogy talán most van az amikor átalakulnak az érzéseink,aztán most,hogy megint ez a rózsaszín ködös állapot van,ilyen eszembe sem jut :)))
2015. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi 6 év után is szerelmesek vagyunk egymásba a férjemmel, pont a napokban nyugtáztuk, hogy olyan szerelmes bolondoknak érezzük magunkat, mint amikor megismerkedtünk. Mintha kitört volna nálunk a tavasz :)

Szex nélkül amúgy nem tudom elképzelni, hogy ez az érzelmi állapot sokáig fenntartható lenne. Egy-egy stresszesebb időszak után bennünket pont egy szenvedélyes szex tud leginkább "helyre rakni" érzelmileg, meg persze a napi szintű (sok-sok) ölelés, bújás, kedvesség, egymás megnevettetése ugyanilyen fontos.

27/N

2015. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
amig az oxidacio vegbe nem megy .
2015. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Saját kapcsolatában az ember nem tudja lemérni mikor alakul át a szenvedély. Mindenesetre megtörténik, és jobb is, hiszen amíg ez tart, szabályosan életveszélyben van a benne lévő.

Hogy szex nélkül meddig tarthat? A szerelem semeddig. Lángolni lehet, szeretni lehet, de szex nélkül szerelmesnek lenni szerintem fából vaskarika.

2015. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2-3 év normál kapcsolatban. De plátói szerelem, mivel idealizált tovább is eltarthat, főleg ha nem, vagy alig ismered az illetőt.
2015. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nálunk a rózsdaszín köd az elillant egy év után. maradt a megszokás a kötődés.
2015. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!