Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek mit csináljak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit csináljak ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Én egy 24 éves lány vagyok, a barátom pedig 25. Lassan 4 éve vagyunk együtt. Nagyon kitartóan voltak terveim az első 2 évben, de rá kellett jönnöm: Ő nem szeret tervezni, nem is akar. Pluszban a mai napig játékfüggő. Hát én ennek pontosan az ellentéte vagyok: szeretek sétálni, imádom az állatokat, jövök-megyek, mindent megteszek, hogy ne a 4 fal közt legyek. Mindenért kapok a fejemre, amiért én másmilyen vagyok. Meddig maradok még kint a kertben, miért kell játszani a kutyával, miért nem játszok vele gépen. Az Ő dolgait is én intézem, nem mellesleg nagyon sokat kellett vele harcolnom azért, hogy menjen dolgozni. Én is dolgozok, hétvégén is! Ha nincs munka, van otthoni meló. Sokszor ott akartam hagyni, de mindig jött, hogy megváltozik. Ez igaz volt, változott, de több hónapnyi nyűglődésbe, veszekedésbe és idegtépésbe került mindkettőnk részére. Régebben mindig akartam, hogy eljegyezzen, de fölöslegesen, mert mindig azzal jött, hogy ő még nem érzi úgy... 1 éve szóba sem hoztam, erre a haverja eljegyezte a barátnőjét és mondta, hogy hamarosan ő is elfog. Én meg mondtam neki, hogy most már ő legyen türelmes, mert sokat veszekszünk és már amúgy sem akarok esküvőt sem. Mondtam, hogy előbb vagy utóbb elfogy a türelmem és nem akarok se eljegyzést, esküvőt végképp nem. Ezt így is érzem, fölösleges pénzkidobás számunkra. A varázs elszállt, elkésett. Most Ő erőlteti, én visszakozok. Természetesen azért is megsértődik, ha nemet mondok. Minden egyes nap morog, a barátaim már kivannak akadva, hozzáteszem, soha nem kedvelték, de én holt szerelmes voltam. Minden egyes dolgon megsértődik, a szüleim csak miattam viselik el. Miért nem hagyom ott? Gondolom a megszokás miatt. 4 év... nem merek továbblépni. Amikor megtettem, akkor is visszakönyörögte magát és napokig hívogatott, felkeresett, házhoz jött. Nem egyszer volt ilyen....

Sokat változott, de még mindig tunya és lusta. Viszont én már nem érzem azt, amit régen, amikor elhanyagolt. Ő nagyon ragaszkodik, de mindig bánt (lelkileg). Szerintetek mit csináljak?



2016. ápr. 20. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nagyon egyszerű a kérdés. boldog vagy vele?

a) igen -> maradj vele

b) nem -> szakíts

2016. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kifogásnak fog hangzani, de a környezetemben nem ismertem meg olyan fickót, akivel együtt tudnék maradni. Még a mostani párom előtt sem. Lehet túl válogatós vagyok. Sokakkal nem működik a kémia, nem tudunk szerelembe esni egymásba. A kapcsolatunk közben természetesen nem próbálkoztam be senkinél, de nálam igen. De nyilván visszautasítottam, nem vagyok híve a megcsalásnak. Úgy érzem, hogy miatta egy helyben toporgok, sokkal több mindenre lennék képes nélküle. Lenne időm az állatokra, képzőművészetre, sokat sétálni, túrázni.... mert ezek miatt is veszekszik, hogy minek? Ha az egyikben mondjuk meg van az, hogy szereti az állatokat, akkor túrázni nem szeret. Vagy iszik, haverozik, megcsal. Esetleg egy egész kéménygyárat kapok, 1 nap 2 doboz cigi....
2016. ápr. 20. 17:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, csak a kifogásokat gyártod. Tudod nem muszáj azonnal új kapcsolatot keresni, szedd össze magad és lépj túl - egyedül - ezen a sz*rtengeren amit kapcsolatnak hívsz, aztán majd utána elkezdhetsz normális férfit keresni. Nem tragédia ám egyedül lenni, sőt, ilyen helyzetben kifejezetten hasznos.


Vagy szakítasz, vagy elfogadod a helyzetet, mert a kedves barátod változni nem fog. Leígéri majd a csillagokat is az égről, de jó nagy marhának kell lenni, hogy ezt elhiggye az ember.

2016. ápr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Borzalom ez a pali!!Én meg pont egy olyan lányra vágynék amilyen Te vagy.:)Ilyen igazságtalan az élet.


A legelején miért szerettél bele,akkor más volt,vagy te voltál más?

2016. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a legszörnyűbb, hogy ezzel tisztában vagyok, úgy érzem magam, mint egy bomba, ami hamarosan robbanni fog :D Nem tudok egyedül lenni, vagyis jobban mondva félek tőle. Pedig előtte csak egy féléves kapcsolatom volt, semmi több. Nem vagyok nagy pasifaló és nem is leszek, bár mindig is szerettem bulizni, de miatta lemondtam erről is. Nem mellesleg mindig is fostam egy ilyen kapcsolattól. Ismerem magam: Számomra családtag, aki belém szeret. Ha vége, olyan, mintha meghalna. Ez radikálisan hangzik, de ezt érzem :)
2016. ápr. 20. 17:57
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem volt más. Rossz tulajdonságaim közé tartozik az, hogy meglátni és megszeretni. Nem csak férfi szinten. Barát, állat, autó.... :D Ha van egy elképzelésem, hetekig, hónapokig kutatok utána, de ha meg van, amit keresek: azt a legjobb tudásom és a kitartásom szerint tuti megszerzem (általában). A kapcsolatunk is így kezdődött. Valamiért nagyon vonzott, aztán én erőltettem (de minek?), aztán.... idáig fajult a dolog :) Nem jöttünk ki soha, ellentétei voltunk mindig egymásnak.
2016. ápr. 20. 18:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, mivel rosszabb/félelmetesebb az egyedüllét, mint egy ilyen elképesztően szánalmas, jövő nélküli, boldogtalan kapcsolat?


Komolyan nme értem.

2016. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát jó, ha valaki van azért melletted párkapcsolati szinten. De ettől jobb az egyedüllét, ez tény.
2016. ápr. 20. 18:15
 9/13 anonim ***** válasza:
hogyha nem akarsz változtatni akkor miért tetted fel a kérdést? ha neked jó ez a szenvedés akkor a te dolgod de ez már régen nem kapcsolat. le merem fogadni,hogy a szüleid is így élnek.
2016. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mivel egyre jobban és többször megfogalmazódik bennem az elválás, ezért megfogom lépni. A szüleim huszonéve együtt vannak, szeretik egymást. Viták természetesen vannak, de egy egészséges párkapcsolatba kell is. De nem veszekedés és az, hogy a másikat megvonjuk sok olyan dologtól, amit szeret.... a szüleim emiatt is kiakadnak, mert ők nem élnek így.
2016. ápr. 20. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!