Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A plátói szerelem beteges dolog?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A plátói szerelem beteges dolog?

Figyelt kérdés
2016. júl. 6. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
nem vagyunk egyformák, nem mindenki igényli a szexet.
2016. júl. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az előző által írt összefüggést a szex-el kapcsolatban nem értem. Nekem is voltak plátóiak, de ilyenkor nyilván úgy is vágynál a másikra.. Kivéve persze, ha eleve aszexuális vagy, de az ettől független. Mindenki lehet plátói módon szerelmes.

Ez inkább ilyen édes keserű- legalábbis számomra.

2016. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Titusztitusz ***** válasza:
Nem...Minek lenne beteges dolog? Az ilyen szerelem is tud nagyon szép, és felejthetetlen lenni...
2016. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne az? Sajnos nem törvényszerű, hogy ha megszeretsz valakit, az téged is szeretni fog.
2016. júl. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az előző által írt összefüggést a szex-el kapcsolatban nem értem. Nekem is voltak plátóiak, de ilyenkor nyilván úgy is vágynál a másikra.."


az nem plátói szerelem.

[link]

2016. júl. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi a linket, érdekes, hogy van akinél nincs meg plátói szerelemnél a vágy, vonzódás a másik felé. Részemről ez ugyanis így van.

Plátói szerelmeknél fantáziáltam szexuálisan is az illetőről, mivel ugyanúgy megvan a (szexuális) vonzalom is.


Én is tudok linkelni, kicsit kifejtetteb leírást is:

A" szerelem nem nélkülözheti a szexualitást, de sokkal több és bonyolultabb annál. Az úgynevezett plátói szerelemben is megvan a szexualitás, csak párosul a lemondással megvalósulásáról. Jórészt az történik ilyenkor, hogy a fejlett és a társadalmi viszonyokat magába építő személyiség realizálja a megvalósulás nehézségeit vagy lehetetlenségét, és ezt beszámítja a vágyba"

[link]


Azért írtam, hogy az aszexuálisabb típusoknál lehet szerintem így.. De különbözőek vagyunk.

2016. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,ment a zöld kéz,kaptam hasznos válaszokat! :)
2016. júl. 11. 18:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Oh, ha már ideakadtam újra, akkor bocs, de egy kis kiegészítés (okoskodás) :)

A plátói szerelem fogalma EREDETILEG valóban a Platón-hoz vezethető vissza. Tudod ez az ókorban volt, és ez akkor valóban a szex nélküli szerelmet ábrázolta/fogalmazta meg.


De most a 21.században vagyunk, nálunk mr nem azt jelenti: hanem a szimplán nem beteljesülő szerelmet ( szándékosan nem viszonzatlant írtam, ugyanis lehet az viszonzott is, ha a körülmények miatt nem teljesedhet be, vagy amikor szimplán titkon epedsz a másik után)


ÉS egészséges emberként biza a szexuális vágy is alapvető eleme a szerelemnek, bár nem ez a legfőbb és az ez érzés ennél több, de attól még szerves része normális embereknél. ;)


Ráadásul: "A legtökéletesebb szerelem tehát platóni értelemben véve plátói, ugyanis nincs köze a szexualitáshoz(azonban teljesen más értelemben nincs köze hozzá, mint ahogy a kifejezést a mindennapokban használjuk).

Az értelmezésen úgy látom az egyik válaszoló is elsiklott.

2017. febr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!