Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Én vagyok az egyetlen, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok az egyetlen, aki szerint sokkal jobb egy kapcsolat szerelem nélkül?

Figyelt kérdés

Imádom a barátom, de nem vagyok szerelmes belé, soha nem is voltam, mégis ez a messze legeslegjobb kapcsolatom. Nagyon jól kijövünk egymással minden téren, közös az érdeklődésünk, bármiről órákat el tudunk beszélgetni, rengeteg programot szervezünk együtt. Tudom hogy bármikor számíthatok rá, hogy feltétel nélkül szeret, és ez fordítva is igaz. Eddig hülyének tartottam azt, aki ezt állítja, de most úgy érzem tényleg a legjobb barátom a párom.

Voltam már szerelmes, és hogy őszinte legyek, egyáltalán nem hiányzik. Az állandó stressz, hogy mit csinálok rosszul? Mikor mondok rosszat? Elég jó vagyok neki? Miért nem hív? Vajon megcsal? Plusz az ezekből adódó viták, nagyon utáltam. Sokkal több rossz időszak volt, mint jó, főleg így utólag reálisan nézve a dolgokat.

Most boldog vagyok, kiegyensúlyozott, és látok a párommal közös jövőt. Nem ez lenne egy kapcsolat lényege?

Ti mit gondoltok? Szerintetek nincs túldimenzionálva a szerelem? Tényleg ez a kapcsolatok alapja?


2016. aug. 9. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:

A szerelem egy lila köd amitől a másikat tökéletesnek látod...de miután elmúlik (átlagosan 2 évig tart), utána felteszed a kérdést, hogy "én ezzel az emberrel vagyok 2 éve?"...a szerelem nem tudatos dolog, nem igényel energiát...a szeretet viszont igen!


Gary Chapman elég jól leírta, hogy mi a szerelem...én is úgy vagyok vele, hogy NEM AKAROK szerelmes lenni, kerülöm a gyenge pontom (szerencsére tisztában vagyok a legnagyobb veszéllyel), inkább szeretem a másikat, de nem akarok elvakultan, lila ködben élni...


23F

2016. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is utálok szerelmes lenni...

Jelenleg is az a gyanúm hogy az vagyok és nagyon zavar, mert semmire nem tudok koncentrálni és étvágyam sincs, mindig az van a fejemben.

Gyűlölöm a férfiakat....

2016. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ostoba nők!
2016. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg azaz igazi mikor szerelmes vagy,de ismered,latod a hibaival egyutt. Es szereted ugy is.
2016. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyilván most jobban élvezed a kapcsolatod, ha az előzővel nem működött, de ez nem azt jelenti, hogy a szerelem hiánya miatt vagy boldogabb, szimplán csak nem egy téged leszaró tahóval vagy együtt.

Egy szerelmen alapuló, működőképes kapcsolatnál semmi sem lehet jobb, de ezt nem tudod megítélni, amíg nem éltél ilyenben.

2016. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem volt tahó a volt párom, normális pasi volt, sosem csalt meg, én voltam betegesen féltékeny. A túl intenzív érzelmek teljesen megőrjítettek mindkettőnket, és ezért martuk egymást folyton. Én tényleg sokkal jobban érzem magam mióta minden nyugodt és biztonságos körülöttem. Lehet, hogy vérmérséklet függő a dolog.
2016. aug. 9. 15:45
 7/9 anonim ***** válasza:

ha nem vagy szerelmes belé, hogy tudsz szexelni vele??

ennyi erővel akármelyik haveroddal lefeküdhetnél.

2016. aug. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó vele a szex, én szerelem nélkül is tudom élvezni a szexet. Na jó, nincs az az őrült szenvedély, de azért így is kielégítő. :)
2016. aug. 9. 17:03
 9/9 anonim ***** válasza:

>Most boldog vagyok, kiegyensúlyozott, és látok a párommal közös jövőt.


Akár ezt is nevezheted szerelemnek, én is így teszek.


>Szerintetek nincs túldimenzionálva a szerelem?


De. Ostoba, túlértékelt, félreértett, félremagyarázott, férevezető és felesleges fogalom.


>Tényleg ez a kapcsolatok alapja?


Egyáltalán nem (legalábbis nem kéne). A kapcsolatok alapjának a kommunikációnak, megértésnek, őszitneségnek, empátiának és problémamegoldási képességnek kéne lennie. A lángolás, szenvedély, szeszély jó és izgalmas, de nem szabad túlértékelni és nem lehet építeni rá. A helyén kell kezelni.

2016. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!