Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek mennyire fontos a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire fontos a hasonló értékrend, érdeklődési kör, életstílus egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2016. okt. 31. 14:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
szerintem az nem feltetlenul gond, ha mas az erdeklodesi kor, de az ertekrendnek mindenkeppen egyeznie kell, ha hosszu tavra tervezel :) tapasztalatbol beszelek
2016. nov. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Volt barátommal stimmelt az értékrend és az életstílus is nagyrészt.


Viszont közös érdeklődési kör nem igazán volt. Nekem mindenem a művészet és a pszichológia, legtöbb ismerősömmel szeretünk könyvekről, filmekről beszélgetni és filozofálgatni (és természetesen így közös programot is sokkal könnyebb találni: egy kiállítás, mozi, koncert, előadás, stb.).


Az exem sosem olvasott, a zenét szerette, de teljesen más stílust, mint én (pedig én szinte mindent meghallgatok, de ezt a hörgést/ordítozást - elnézést a stílus kedvelőitől - úgy igazán nem tudtam befogadni, pedig így is sok számot megszerettem, amit mutatott. A pszichológiától egyenesen herótja volt. Beszélgetni sem tudtam vele ilyen dolgokról.


Őt pedig a foci és az amerikai foci érdekelte (meg persze a gépezés), én még az eb-t megnéztem vele, de hosszú távon nem kötnek le ezek a dolgok, alapból a sport nézése nem.


Nagyon szomorúvá tett, hogy alkotó emberként (és aki segítő szakmát tanul) nem oszthatom meg vele igazán az örömeimet, mert ő egyszerűen teljesen más dolgokért lelkesedik és ezek meg neki nem sokat érnek, sőt. Mondanom sem kell, hogy körülbelül semmi közös programunk nem volt a kocsmázáson meg az otthoni meccsnézésen kívül. Ez persze rám nézve is szomorú, hogy nem voltam kreatívabb, nem csak rá. Legalább én próbálkozhattam volna jobban.


23/L

2016. nov. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Még annyi eszembe jutott a kisregényem mellé (:D), hogy azért nyilván más gondok is voltak. Hogy azt most értékrend- vagy életstílus-különbségnek lehet-e mondani, nem tudom... Inkább neveltetés.


Például náluk "nem divat" megbeszélni a problémákat, vagy hirtelen felindulás van sértegetéssel, vagy duzzogva elvonulás. Mi otthon a legtöbb dolgot nyíltan meg tudtuk beszélni, persze ott is volt veszekedés olykor meg durcizás, de nem ez volt többségben.


Meg egyszer egy gyerek-kérdésen is összekülönböztünk. Én ha beteg voltam vagy a lelki dolgaim miatt lettek testi tüneteim, mellettem voltak és természetesen kiírathattam magam. Exemnek bármi baja volt, sosem hiányozhatott a suliból. Én megmondtam neki, hogy ha gyerekünk lesz, nem fogom lekicsinyleni a baját, persze van egy határ, ha köhög kettőt, nyilván nem marad otthon... De őt minden bajjal elküldték, mondván, erősödjön csak.


Összefoglalva ezt a két dolgot: engem a nyílt kommunikációra, véleménynyilvánításra, bizalomra, érzelmek felvállalására neveltek (vagyis olyan környezetben nőttem fel, ahol mindezt megtehettem), ő(t) meg nem, és ráadásul gyakran kritizált engem a hozzáállásomért.

Na szerintem ez is egy nagyon nagy különbözőség.

2016. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 K...László ***** válasza:
Csak ezek fontosak a szexen kívül. De hogy odáig eljuss, ahhoz közös dolgokban kell részt vennetek és sokat beszélgetnetek. Van olyan, hogy egy plusz érdeklődésed az egész kapcsolatnak véget vet, ha kiderül. Nálam az elektronika szokott az lenni. Nem várom el, sőt nem is szeretném, hogy a barátnőm értse ezeket a dolgokat, mert ez csak az enyém, és ezekből élek :-) . De ha meglátják a lányok, hogy mik jutnak eszembe, miket látok át, milyen ötleteim vannak, közveszélyes őrültnek vagy agytumorosnak gondolnak, de mindenképpen veszélyesnek éreznek. Szerintük nem vagyok ép. Emiatt már lassan 10 éve nem volt komoly kapcsolatom. Pedig több más elfoglaltságom is van, ami lehet közös program.
2016. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Kedves 12,13. válaszoló!


A volt barátnőmmel eleinte sok közös programunk volt (főként irodalmi témákról beszélgettünk, jártunk színházba). Az életmódunk is nagyjából megegyezett. Bár egy idő után probléma volt, hogy nem tudunk társaságba menni az antialkoholizmusom miatt. Mivel egyáltalán nincsenek barátaim, ez újabb problémákhoz vezetett. Továbbá az irodalom iránti érdeklődésem, a könyvek, a zene, a színház szeretete egy idő után megölte a kapcsolatunkat. Nem szerette, ahogyan beszélek, amit mondok. Kicsit olyan voltam neki, mintha nem ebben a világban élnék, ami részben igaz, mert a gazdasági, jogi, politikai kérdések számomra egy teljesen zárt terület. Még egy 6 éves gyerek is jobban ért hozzá. Így jogosnak tartom, hogy nem vezetett egy irányba az utunk. Talán sosem találok senkit, aki hasonló ösvényen lépdel, mégis azt hiszem, megérte/megéri így élni.

2016. nov. 3. 13:15
 16/24 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy egy kapcsolat sajnos gazdasági is. Az anyagi javak iránti igény sem volt hasonló.
2016. nov. 3. 13:45
 17/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

12-es&13-as válaszoló vagyok.


Én szoktam sörözni és borozni is, néha egy-egy töményezés is belefér abszolút emberi mértékben - téged zavart, hogy a volt barátnőd iszik, vagy őt zavarta, hogy te nem? Hogyan alakult így, hogy mint írod, nincsenek barátaid?


Én is sokszor megkaptam már, hogy nem ebben a világban élek, pedig egyedül tartok fenn egy lakást, tanulok és dolgozom, és úgy gondolom, minden témához hozzá tudok szólni - de nem vagyok az a gyakorlatias típus egyáltalán, és nem is azok a dolgok lényegesek számomra, mint amit a környezetem összességén látok.


Nekem nem feltétlen az az érték, amit a társadalom elvár. Nem azt becsülöm, aki "tisztes polgári életet" él, hanem aki mer más lenni, és ha kell, kilógni a sorból. Nem tudok és nem is akarok robot lenni, nem akarok maszkolni, elnyomott érzelmekkel élni.

2016. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Pontosan megfogalmaztad azt, amilyen vagyok. Mindig is ki akartam lógni a sorból, nem szerettem volna tömegemberré válni. Egy Robert Frost idézettel támasztanám ezt alá:" Az út az erdőn kétfelé ment, a kevésbé járt tetszett nekem."

Merjünk már kiválni! Nyissuk meg lélekajtóinkat, bocsássuk be a régmúlt értékeit mely által többek leszünk emberileg.


Kérdésedre válaszolva: engem nem zavar, ha más iszik, az viszont igen, amikor rám erőltetik. Egyszer kétszer volt rá próbálkozás, de inkább kifelé jött, mint befelé ment. Nagyon nem bírtam. Ezen kívül voltak más különbségek is, amiket jelen felületen nem áll módomban feltárni.

2016. nov. 3. 17:45
 19/24 anonim ***** válasza:

Tetszik az idézet, meg a felfogás is! :)


Értem. Pedig sose jó erőltetni, az ugyanolyan lenne, mintha te akaratoskodnál, hogy ne igyon a másik.

2016. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Így igaz. Lehet, hogy itt fogom megtalálni a szerelmet. Csak az a baj, hogy mindenki a jó külsőre hajt, ami elég relatív.
2016. nov. 3. 18:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!