Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire lesz nehéz összegyezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lesz nehéz összegyeztetni az életünket?

Figyelt kérdés

Előre is ne haragudjatok, ha hosszú lesz, de csak így tudom érthetően elmesélni ezt az egészet. Azért fordulok ide, mert gondolom azért vannak nálam tapasztaltabb emberek és/vagy olyanok, akik már jártak hasonló cipőben.


Megismerkedtem egy férfival 6 hónappal ezelőtt. Nem magyar, de most nem írnám le a konkrét nemzetiségét annak elkerülése érdekében, hogy felismerjenek. Legyen annyi elég, hogy keletről jött (nem ázsiai vagy arab még mielőtt erre gondoltok, hanem szláv konkrétabban).

Nálam 10 évvel idősebb (én 23 vagyok) és van egy gyereke, aki szintén itt él vele. Apropó ez a pasi már egy ideje itt él, most lesz 3 éve. Nagyon aranyos, kedves és törekvő embernek ismertem meg, normális munkahelye van, amióta itt van tanulja a nyelvet és úgy ahogy beszéli is. Mindemellett hobbiból szokott nagyon sokat főzni és mindig kitalál valami új dolgot, amivel engem rendszerint meglep és szintúgy hobbiból szokott énekelni egészen kiskora óta. Mesélte, hogy amikor 20 éves lett az egyik barátjával külön költöztek, távol a szüleiktől, hogy megtapasztalják, hogyan tudnak boldogulni önállóan és elmondása szerint egy idő után sokkal határozattabb lett és örül, hogy erre volt lehetősége.


Még a gyerekéről nem meséltem, de ígérem nem lesz hosszú. A lényeg az, hogy nagyon nehezen viseli a beilleszkedést. Szerencsére olyan suliba jár, ahol amúgy is sok külföldi van, viszont még mindig eléggé azoknak a dolgoknak a hatása alatt van, amik miatt el kellett költözniük. Erről most így külön nem szeretnék beszélni, mert nem ide tartozik. Eléggé zárkózott, amikor én is ott vagyok náluk, akkor eléggé félve közelít hozzám és azt veszem észre, hogy nem szívesen fogadja a közeledésem.


El tudnám képzelni az életemet emellett az ember mellett, de ezelőtt nem volt túl sok kapcsolatom, így kicsit félve vágok bele az elhatározásba, hogy egy olyan emberrel éljek együtt, akinek gyereke van, szóval más is van az életében. Nem az, hogy irigy vagyok, csak nem tudom, hogy ezt hogy viselném hosszútávon.


2016. nov. 4. 04:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 6 hónap rettentő kevés ahhoz is ,hogy kiismerd az illető embert, ahhoz meg pláne, hogy összeszokj a gyerekével.

Sőt, az is korai még, hogy igy előre tervezz és már most rástresszelj,hogy jajj mi lesz majd ha ....

Szegénynek az is épp elég gond, hogy be kell illeszkednie, hát még rögtön összeszokni az apja új nőjével...

Szerintem hagyd ,hogy szép lassan kialakuljanak a dolgok. Ismerd meg jól a férfit, és lassacskán vonjátok be a gyereket is pl közös programokba. Menjetek el egy hétvégén kirándulni, olyan helyre ahol egymásra tudtok összpontositani. Sok időbe fog telni amig a gyerek megszeret, de szerintem nem lehetetlen, csak türelmesnek kell lenned, ha úgy érzed tényleg hozzájuk akarsz tartozni akkor ez ne legyen akadály.

2016. nov. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az összeegyeztetéssel nincs gond, viszont miért kell az neked, hogy más gyerekét neveld.
2016. nov. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem elvált, 3 gyerekes párom lett. Alapvetően hosszú távon nem ez volt a gond, mert az Anyjukkal voltak.

DE: ha újrakezdeném, mégsem választanék gyerekes pasit, mert akkor én 29 évesen nem tudtam mit kezdeni a helyzettel (23 évesen aztán még annyira sem!) és a kezdet mégiscsak megpecsételte a további életünket. Én soha nem voltam olyan, aki mások gyerekét tudta tutujgatni, a barátnőimét sem voltam képes, akik mind előbb szültek nálam. Nem voltam elfogadó, hiszen nem tudtam még azt sem, milyen a saját gyerek. A párod gyereke talán előbb-utóbb feloldódna, de ha neadjisten lenne egyszer közös gyerek, ott bizony bajok lehetnének és nem biztos, hogy az Övét sajátodként tudnád elfogadni, márpedig a helyzetből és életkorából adódóan erre szükség lehetne...

Én leginkább az ünnepeket utáltam, amikor Karácsonykor kétfele kellett rohangálnia a (már) exemnek, a volt gyerekeihez is, én persze nem mehettem, pedig nem is miattam váltak, sokkal később kerültem képbe.

Én meggondolnám a helyedben, túl fiatal vagy még.

2016. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!