Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Volt már valakinek hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Éreztetek már így valaki iránt?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű és okos lány az egyetemen, akibe már jó rég óta szerelmes vagyok. Szimpatizál(t)unk egymással. Pasija van, de a story szempontjából ez most lényegtelen.

Minden nap gyomorgörccsel megyek be az egyetemre, hogy vajon látom-e, találkozunk-e. Iszonyatosan zavarban vagyok előtte, ezt megelőzően még ennyire nem vert a szívem lány miatt. Ha találkozik vele a tekintetem, olyan, mintha a napba néznék. Fenomenális is, de nagy megrázkódtatás...

Elgondolkoztam valamin: ahogy elnézem a többieket, szerintem nincs még egy ugyanilyen srác az egyetemen, aki ennyire ideges lenne egy lánytól, és ennyire plátóian, ennyire epekedve szeretne valakit. Nem tudom leplezni a fizikai tüneteimet, annyira ver a szívem, annyira zavarban vagyok már attól is, ha csak várakozok, hogy megjelenik-e. Mintha szigorlat előtt lennék. A múltkor egy egész előadást kellett úgy végigülnöm, hogy ott ült közvetlenül mögöttem. Remegtem, alig tudtam jegyzetelni. Borzasztó volt… Még szerencse, hogy nem vagyunk sehol egy szemináriumon se együtt. na, az lenne a halál, meg se tudnék mukkanni előtte.

Ha messze vagyok tőle, ahol tudom, hogy nem jelenhet meg, akkor nagyon vágyom a közelségére, és idealizálom, hogy magabiztosan adom elő magam, bókolok neki, nem izgulok stb. Viszont a valóság épp az ellenkezője, egészen pokoli, mert amikor az egyetem 1 km-es közelébe érek, ideges leszek, és elkezd kalapálni a szívem. Szóval, szerintem nincs hozzám hasonló fiú az egyetemen, aki így érezne egy lány iránt. Ahogy őket látom, nagyon felszabadultan beszélgetnek akárkivel, én pedig magzatpózba összehúzom magam, nehogy meglásson az a lány, mert félek, hogy beégek előtte. Félek, hogy látja rajtam a szorongást, izgulást.

Tudja, hogy tetszik nekem (elmondtam neki), és szerintem sejti, hogy szerelmes is vagyok belé, ez is növeli bennem a feszültséget. (Nem zárom ki, hogy ő is érez irántam valamit.)

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy alapból van egy erős szociális fóbiám, amit ez megsokszoroz.


Szerintetek mit kéne tennem, mert ezt így már nem bírom? A pia nem megoldás, pszichológus pedig drága és már próbáltam, de nem vált be.


Elsősorban hasonlóan érző fiúk hozzászólásait várom, de szívesen elolvasom a lányok írásait is, akik hasonlóan éreznek/éreztek valaki iránt. Örülnék, ha megosztanánk egymással a érzéseinket, tapasztalatainkat.


20/f



2016. nov. 7. 23:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Keress egy nem foglalt lányt, hívd el randizni = profit.
2016. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanez a helyzet nálam is már két éve és szinte nem haladt semmit sem előre a történet, szóval én attól is megőrülök, hogy egy helyben ácsorgok. Ez egy szörnyű állapot, teljesen kizsigerel. Azt kívánom, bárcsak jó mélyen beletaposna a hiúságomba és inkább alázzon meg, küldjön el, hátha elindít bennem egy leépítő folyamatot, és ennek köszönhetően végre képes leszek elengedni. Ennél gyatrább érzés nincs a világon... nyakig benne vagyunk a szarban, sajnos ezt kell mondjam.
2016. nov. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
81%

Én is éreztem így valaki iránt, egészen sokáig, majdnem egy évig tartott. De akadályok voltak közöttünk, amik tudtam, hogy áthidalhatatlanok vagy csak nagy nehézségek árán lehettek volna megoldhatóak. Így tudatosan elkezdtem magamban ezt az érzést elölni. Már egy éve ennek is. Eleinte csak mondogattam, hogy nem érdekel, de ma már így is van. Hidd el, lehetséges ez. Én volt, hogy szabályosan szédültem az idegességtől.


A kérdés csak az, hogy te szeretnéd-e ezt az érzést tovább élni? Én mérlegeltem, és arra jutottam, hogy nem érte meg, ma már azt tudom mondani, hogy szinte tökéletesen továbbléptem. Néha még ha meglátom, átmenetileg eszembe jutnak dolgok vele kapcsolatban, de alapvetően kerültem/kerülöm a társaságát és ezen nem akarok változtatni. Pontosan azért, mert nekem az csak kínlódás volt.


21/N

2016. nov. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

#2 vagyok, igazából a #3 válaszoló útja az egyetlen. Amint úgy látod, hogy ez a szerelem plátói marad, csak én is ezt tudom javasolni. Sajnos én mazochista módon hajlamos vagyok rengeteget álmodozni és ez csak olaj a tűzre, mert a saját kis álomképeimmel csak gerjesztem az érzelmeimet. Nekem is el kéne kezdenem mondogatni magamban ilyen frázisokat,o hiszek a szavak erejében, csak elég nehéz elszakadni a fantáziálgatástól.


20/L

2016. nov. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Igen,voltam hasonlóan sajnos.Bár ő nem tudta hogy tetszik nekem,viszont én tudtam hogy én tetszem neki,mégis ez a feszült,szorongó érzés volt bennem,és nem mertem ránézni sem.Ezért eléggé elcsesztem a dolgot.Sírás lett a vége.Legalábbis számomra.meg az is siralmas,hogy ennyire szorongtam.Meg nekem is van az az álmodozásos cucc is,mint az előző válaszolónál.Olyan volt,mint valami kínzatás.


20/L.

2016. nov. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors, hasznos válaszokat.

Megpróbáltam/megpróbálom levegőnek nézni, direkt elkerülni. A facebook profilját több mint egy éve nem néztem meg.

Mindez segítene, hacsak nem lenne számomra különnleges ez a lány. Amikor először rá néztem, spontán módon olyan gondolat hasított belém, hogy "úristen, ő lesz a feleségem". Ehhez az ideához ragaszkodom, nem vagyok képes őt elengedni. Azt szeretném, ha ez beteljesülne.


Kezdetben azt vettem észre, hogy ő is érzi azt a megmagyarázhatatlan dolgot, amit én ("szem a lélek tükre", szemezés, viselkedés stb. alapján következtettem erre)


Nagyon s*ar érzés. Kognitív disszonancia van bennem, mert sok jel arra utal, hogy mi összeillünk, lelki társak vagyunk, s hogy tetszem neki (kezdetben majdnem smároltunk egy buliban) ennek ellenére egykettőre összejött valakivel, akivel úgy tűnik, hogy "mint két tojás" vannak :(

2016. nov. 8. 00:07
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

Bár engem is így szeretne valaki.. Azt kívánom hogy sikerüljön túllépni a félelmeiden és minden jóra forduljon :)

Egyébként én nagyon szép elhatározásnak és becsülendőnek tartom az elhatározásodat. Szívből kívánom hogy sikerüljön!

2016. nov. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
#7-es válaszoló vagyok és ugyancsak 20L
2016. nov. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%
Én is éreztem ilyet. Azt éreztem, hogy összeillünk teljesen és feleségül is venném meg gyereket is szeretnék tőle (másnál nem éreztem még ilyet). Iszonyúan zárkózott volt, 1 éve ismerem, 7 hónapig udvaroltam neki, sokat szenvedtem is tőle mert nem tudta eldönteni mit akar, aztán azt mondta legyünk barátok, azt már nem tudtam bevállalni. Nem beszélünk már 2 hete. 1 év alatt nem volt olyan perc, hogy ne jutott volna eszembe...
2016. nov. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%
A "keress mást" tényleg megoldás lehet. Nekem még gimiben nagyon tetszett egy lány, utána még egy egyetemre is jártunk, nem egy szakra, nem is egy karra. Egy csomó osztálytársam ment arra az egyetemre, mégis vele találkoztam a legtöbbet, pedig nem követtem vagy ilyesmi, soha. Még privát talik is voltak, de mióta ismerem, foglalt. Aztán megtetszett egy másik lány és őt teljesen ki tudtam verni a fejemből. Vélhetően soha többé nem beszélünk már. Más kérdés, hogy a másik lánytól konkrétan kosarat kaptam, az most eléggé lefoglal xd, de ha előbbivel találkoznék, már nem éruntene.
2016. nov. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!