Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Borderline a baratom. Ki el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borderline a baratom. Ki el egyutt borderlinenal? Tapasztalatok? Hogy tudnek neki segiteni a gyogyulasban?

Figyelt kérdés

Kb fel evre ra mondta el h borderline. Nem tudtam mit jelent de azota nagyon sok mindenen keresztul mentunk mar. Hullamvolgyek eleg kemenyen. Szakitas konyorges stb...

Most egy melo miatt /is/ elegge befordult. Melyebben van mint valaha.

A nyarat kulon toltottuk de ujra egyutt vagyunk. Jobb lett nekinde csak atmenetileg. Segiteni szeretnek de igazabol fogalmam sincs h azon kivul h pl a hobbijaba tamogatom, turelmesebb vagyok vele, ot helyezem eloterbe, h mit tehetnek.



2016. nov. 28. 23:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Részvétem. Kérdés, hogy most hány évesek vagytok. A szakirodalom szerint ugyanis néhány borderline (nem mind!) tartós párkapcsolatban a harmincas éveire spontán megjavul. Szóval ha most huszonévesek vagytok, akkor 5-10 év múlva akár még jó kapcsolat is lehet belőle.

Ha szaksegítséget venne igénybe, akkor hamarabb és nagyobb eséllyel.

2016. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Mi az a borderline?
2016. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
61%

Szia!

Hasonló cipőben járok, mindenféleképpen menjetek pszichológushoz. Ebbe mindketten tönkremehetek (ezt nem csak én mondom, hanem a pszichológus ismerősöm is ezt mondta). Ha van kedved nyugodtan írhatsz privátot és beszélhetünk.

2016. nov. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Én 2 Border Collie-val élek együtt..
2016. nov. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az egyik excsajom volt az. Annyit mondok, hogy frankón kicsinált idegileg. Kicsit sem vicces, mert az lett a vége, hogy frankón terápiára kellett járnom a csaj után. Rengeteg érzelmi zsarolás, kitalált dolgok miatti ordítás, sírás ignorálás, öngyilkossággal fenyegetőzés, privát, és nyilvános megaláztatás, és még sorolhatnám. Szörnyű volt. Hadd tegyem hozzá, hogy mindvégig segítőkészen, és türelemmel viszonyultam hozzá. Az tette be a kaput, hogy még félre is kefélt. (miközben én nők 600 kmes körzetében sem lehettem, mert sírógörcsöt kapott. Addig lépjél le, amíg nem nyomorít meg téged is mentálisan ez az egész.
2016. nov. 29. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
En nem birtam ki. Rendesen leszivott az egesz. Hol belemkotott aztan ki akart dobni,hogy aztan estere meggondolja magat,hol folyton rajtam csungott par orankent hivott,aztan par nap mulva meg alig volt ram kivancsi. Es rendesen megalazott,ugy mint soha senki.
2016. nov. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy spontán meggyógyul, de sok a kérdés a sztoriban... pl. megéri-e mellette maradni addig? Keresett-e szakszerű segítséget? Neked milyen a kötődésed másokhoz?
2016. nov. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Anyám borderlineos. A legjobb vele megszakítani minden kapcsolatot. A 33 évem alatt rájöttem, hogy nem lehet segíteni rajta.
2016. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Segiteni nem lehet rajta, kigyogyulni meg ez nem az a "betegseg", amibol az ember kigyogyul, mert ahhoz nincs eleg onuralmuk. Itt eldontheted, hogy bealdozod erte az eletedet vagy megszakitasz vele minden kapcsolatot. Jobb sose lesz, szoval ezzel felesleges magadat altatnod.
2016. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

# 5: Ebből a szempontból viszont egy borderline kapcsolat hasznos indikátor. Én is, és egy barátnőm is a border kapcsolataink után mentünk terápiára és kezdtünk el dolgozni saját magunkon. Egy ilyen kapcsolat ugyanis képes szembesíteni a gyengeségeinkkel és azzal, hogy milyen intenzíven hatnak ránk mások, mennyire könnyű kizökkenteni a lelki egyensúlyunkból. Ebben a borderek profik...

Szerintem épeszű ember eleve nem kezd borderrel kapcsolatba, vagy ha mégis, akkor rövid úton, viszonylag sérülésmentesen le tudja zárni. Aki viszont belevág, annak bőven van mit dolgozni saját magán, és ha egy ilyen kapcsolat juttatja el pszichológushoz, akkor tulajdonképpen megéri.

2016. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!