Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Azokat a nőket kérdezem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azokat a nőket kérdezem, akiknek 2-3 évvel fiatalabb barátjuk, férjük van! Milyen érzés nektek, hogy nőként ti vagytok az idősebbek? (Lent! )

Figyelt kérdés
Milyen előnyei és milyen hátrányai vannak, ha a nő az idősebb? Érnek titeket negatív megjegyzések, ha kiderül, hogy a párotok fiatalabb? Ilyenkor hogyan reagáltok?

2017. jan. 23. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2-3 év még nem az a korkülönbség, legyen az a nő vagy a férfi javára, hogy ez gondot jelentene a kapcsolatban. Ez nem korfüggő. Van az a korkülönbség, amikor felléphetnek generációs különbségek, eltérő igények, elvárások, érdeklődési kör, de ez még semmi.
2017. jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

2-3 év a gyakorlatban egyáltalán nem érvényesül. Van a környezetemben olyan házaspár, akikről tök véletlenül tudtam meg, hogy a férj 3 évvel fiatalabb, mert egyáltalán nem látszik, sehol nem szokott kiderülni.

Köztünk ennél nagyobb a korkülönbség, nőként én vagyok az idősebb. Eleinte furcsa volt, aggódtam is, hogy majd megszólnak, stb. Aztán körülnéztem a környezetemben és hirtelenjében érzékelni kezdtem, amit korábban nem vettem észre: hogy 5-6 olyan párt ismerek, akiknél hasonlóan a nő az idősebb, viszonylag jelentősebb (5-10 év) korkülönbséggel.

Egyúttal az is tudatosult, hogy ha én ezt eddig - ismerősként, barátként - gyakorlatilag észre se vettem, akkor az embereket nagyjából ennyire érdekli a mások között lévő korkülönbség. Engem sem érdekelt, amíg nem voltam ilyen szituációban.

Most már hosszú távú kapcsolatban ki tudom jelenteni, hogy tényleg semmi jelentősége nincs a hétköznapokban a korkülönbségnek. Valójában a kutyát nem érdekli...

Egyedül a párom családjában volt némi ellenérzés az anyja részéről, de őt ismerve, ha nem a korkülönbségbe kötött volna bele, akkor valami másba. ;)

2017. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

30 felett ez a pár év szerintem teljesen lényegtelen. Nem arról van szó, hogy én 20 vagyok, a párom meg 16. (4 év köztünk a különbség, az én javamra.)

Nem érzem, hogy idősebb lennék, semmilyen előnye vagy hátránya így nincs is, negatív megjegyzést sem kaptunk, sőt még ránézésre se mondta meg senki, hogy melyikünk a fiatalabb.


Olyan volt már, hogy valaki a párom régóta ismerte, megtudta, hogy én mennyi idős vagyok, és elképedt, hogy ő olyan 26-28 évesnek gondolt legfeljebb. Ez meg nem hiszem, hogy negatívum lenne. :)

Az én ismerőseim meg semmit se szólnak arra, hogy a párom annyi, amennyi. Reklámozni se szoktam, de ha szóba kerül, akkor se akad fenn rajta senki, mivel ő meg annyinak néz ki, ahány éves.


Szerintem nem kell ezt felnőtt embereknek túlragozni, nem 12-13 évről van szó.

2017. jan. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 4 évvel volt fiatalabb, sajnos súlyos betegségben elveszítettem Őt. Jelenlegi párom 2 évvel fiatalabb. Egyáltalán nincs jelentősége.

Talán akkor volt amikor a férjemmel kezdődött a kapcsolatunk. Ő 18 éves volt, még tanult, én 22 és már dolgoztam. De aztán amikor Ő is dolgozni kezdett már semmi nem volt ami a korkülönbség hátránya lett volna.

2017. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A férjem 3 évvel fiatalabb, én 35, ő 32 éves. 10 éve vagyunk együtt, 6,5 éve házasok, van egy 4,5 éves fiunk. Semmilyen hátrányt nem tapasztalok, senki nem veszi észre a korkülönbséget. Ha esetleg valahol szóba kerül ez, akkor csak annyi a reakció, hogy meglepődnek, mert egyáltalán nem látszom a férjemnél idősebbnek. Ez egyébként nem egy nagy korkülönbség, egy generáció vagyunk, mindenben megértjük egymást.
2017. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk több a korkülönbség. Az exeim is fiatalabbak voltak. Nincs előnye, de hátránya sem szerintem. Nem érdekelt soha mások véleménye, de nem lepődtek meg a korkülönbségen.
2017. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

A mostani párom két évvel fiatalabb, az előző 4 évvel volt fiatalabb, őszintén megmondom, engem totál hidegen hagy :D Szerintem a 2-3 év nem akkora nagy szám, hogy ezen problémázni kelljen, főleg 20+ évesen.

Az is baromság, hogy a fiatalabb srácok éretlenebbek, tapasztalataim szerint semmiben nem rosszabbak az idősebbektől (ltalában, 20 éves kor felett), idősek közül is vannak totál idióták, max ők gazdagabbak, meg van rendes munkájuk, a fiatalabb meg még korából adódóan lehet, hogy tanul, de ennyi :D Gáz fazonok minden korosztályban vannak.

Engem kifejezetten taszítanak a 32-35-nél idősebb pasik, elvagyok a velem egykorúakkal +/- 3-4 év.

2017. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!