Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Összejönnétek valakivel azzal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnétek valakivel azzal a gondolatkísérleti feltétellel hogy nem tudnátok neki hazudni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 27. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Össze mert alapból nem szoktam hazudni. Nem vagyok kedves, de hazug sem.
2017. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Miért, hogy máshogy érdemes?
2017. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem, mivel az emberek, naponta hazudnak, tehát én is.
2017. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Valakivel nem. De akivel párkapcsolatot azzal egész biztos, hogy nem hátrány, ha őszinte tudok lenni. Mondhatjuk: másképp nem működik.


A párom megtanított őszintének lenni, és most már nem is érném be másmilyen kapcsolattal.

2017. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ehhez először definiálni kéne a hazugság fogalmát. ha az megvan, akkor tudok válaszolni.
2017. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, alap dolog, hogy ha összejövök valakivel, nem hazudok neki.
2017. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekes ez a hazugság téma. A hazugság egy nagyobb csoport része. A csoport neve "megtévesztés", és 3 tagja van, az elhallgatás, a félrevezetés, és a hazugság. Mindhárom célja ugyanaz (csak a megvalósítás fomrályában térnek el egymástól), mégpedig, hogy egy másik emberben olyan gondolatokat ébresszünk, melyek nem fedik a(z általunk ismert) valóságot. Én hazudni sohasem tudtam, viszont elhallgatással, és félrevezetéssel zseniálisan tudtam megtéveszteni mindig is, és volt idő, mikor erre még büszke is voltam. Már nem így gondolom. Már nem látok különösebb különbséget a 3 forma között, és mindhármat elítélem, és azon vagyok, hogy kevesebbet használjam a félrevezetés technikáját. Persze ehhez kell egy olyan környezet is, amiben nem szokás hazudni (ez a minimum). Amikor nap mint nap a pofádba hazudnak, és egész életedben ezt teszik, nagyon nehéz úgy gondolni, hogy ez rossz, és ezt neked nem kellene tenned, ezért jó eséllyel követni fogod azt a mintát, amit a környezetedben látsz, és nap mint nap te is hazudni fogsz. Így persze nem is lesznek olyan ismerőseid (netán barátaid), akik őszínték, mert bármennyire is hihetetlen, azokról az emberekről, akik rendszresen hazudnak, mindenki (!) tudja, hogy hazudnak. Éppen ezért a hazug ember naív is.
2017. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy sem hazudok, ez nálam alap egy párkapcsolatban. Max. nem mondok el mindent a páromnak, de ezek között sincs olyan, ami vállalhatatlan egy kapcsolatban, szóval ha el kellene mondanom, akkor sem lenne belőle gond.
2017. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A hazugság egyik definíciója a TÁKolás. T:torzít,Á:általánosít, K:kihagy.Nekem ez a három jelenti a hazugságot. Szerintem nap mint nap törekedni kell a tudatos mellőzésükre.
2017. márc. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ehhez először definiálni kéne a hazugság fogalmát. ha az megvan, akkor tudok válaszolni."


Remekül le lett pontozva a válaszom, de továbbra is kérdem: mi számít hazugságnak?


A pattanásra kent korrektor az? (Azt "hazudom", hogy hibátlan a bőröm.)

A "megehetem az utolsó csokit, te már nem szeretnéd?" kérdésre ha azt válaszolom, "nem, edd csak meg nyugodtan, én már tele vagyok" az lehet, hogy hazugság, mert csorog rá a nyálam és úgy, de úgy megenném, de inkább neki adom, mert tudom, hogy ő is szeretné.

És mi a helyzet a múlt és a jelen belső titkaival? Tudom, sokak szerint az a normális, ha mindent kitálalunk a párunknak, én azt gondolom, mindenkinek lehetnek olyan gondolatai, érzései, amikkel nem kell elszámoltatni. Különben ez már nem párkapcsolat, hanem gondolatrendőrség. De akkor azok most hazugságok?


Hiába pontoztok le, a világ nem olyan egyszerű, hogy vannak az igazságok és a hazugságok és csak az egyiket lehet választani. Van egy szürke zóna, amiről ha akarom, bebizonyítom, hogy hazugság, ha akarom, nem.

2017. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!