Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy lehetne jobbá tenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne jobbá tenni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Barátomnak és nekem is ez az első komolyabb kapcsolatunk, már 9 hónapja együtt vagyunk és két hónapon belül össze is költözünk, mert egy másik városban fogunk egyetemre járni.

Tisztában voltam az elején is azzal, hogy a szerelemérzet, amit a test produkál idővel elmúlik a hormonszint csökkenése miatt és inkább bizalommá alakul át, de ez engem mégis megijeszt. Már nincs az a folytonos bújás, nagy izgalom, hogy mikor látom végre, és úgy érzem idegesítem, habár tudom, hogy ez valószínűleg nem igaz.

Szóval a kérdésem azokhoz szól, akik már régóta (vagy nem rég óta, de) sikeres párkapcsolatban vannak: mi ennek a titka? Hogy lehet jobbá tenni a párkapcsolatot?

Köszönöm előre is az értelmes válaszokat!



2017. jún. 19. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
9 honap kapcsolat utan meg javaban a legrozsaszinabb idoszakban kellene lennetek. Amirol te irsz az inkabb 3-4 ev kapcsolat utan szokott bekovetkezni.
2017. jún. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól írja az egyes, 9 hónap után még lazán szerelmesnek kéne lenni.

Szerintem te hiányolod a bókolást, az udvarlást. Sok nő így van ezzel.

Ezzel viszont megkeseríted az életed, és az övét is.


Ami jó megoldás lehet szerintem, ha kimozdultok otthonról, akár csak egy nyugodt séta erejéig kettesben. De akár bármilyen közös sport vagy más tevékenységet űzni, ami új(!) mindkettőtöknek.

Illetve ami még szerintem fontos hogy egyedül is legyetek, annál édesebb a találkozás :)


Ha tesztek ez ellen és mindketten kiléptek a komfort zónátokból, és nem csak a másiktól várjátok a megoldást, akkor menni fog.

2017. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 szó: kommunikáció, problémamegoldás. A kapcsolatot is folyamatosan karban kell tartani. Problémák, rosszabb időszakok mindig lesznek, de lehet kezelni őket. Már rég tudnod kéne, hogy a párodat valóban idegesíted-e, és ha igen, miért. Képbe kell kerülnötök a saját kapcsolatotokat illetően. Hogy álltok most egymással? Hiányzik-e valami? Hova tart a kapcsolat, mik a kilátások? Mi az, ami kifejezetten jó, amit meg kell tartani, meg kell becsülni? Mi az, amin változtatni kéne?

Ilyesmi.


>úgy érzem

Az emberek sok hülyeséget éreznek, mert tele vannak félelemmel, illúziókkal, szorongással, tudatos torzításokkal és hasonlókkal, ezért a "megérzések" gyakran félrevezetnek. Ez nem megengedhető egy kapcsolatban. Ha úgy érzed, akkor beszéljétek meg: "Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy ************. Jól látom? Te hogy vagy ezzel, tényleg így van, mi az oka, mit kéne tenni?".


A kapcsolat természetese változásaitól szerintem nem kell félni. Ha képesek vagytok kifejezni, megbeszélni és megoldani a problémáitokat, akkor úgyis jó lesz.

2017. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

12 éve élek párkapcsolatban. Igazából majdnem olyan mint az elején. Mindketten sokat változtunk ezidő alatt. Van amiben előnyünkre van amiben hátrányunkra. Nekem pl.nagyon nehezemre esett elfogadni (nagyon ölelgetős és bújós vagyok), hogy a páromnak sokszor van olyan "neölelgess, hagyjbékénafrancba" hangulata. Az elején általában ilyenkor megsértődtem, de ma már megmondom neki, hogy akkor bekaphatja és tudom, hogy fél óra múlva úgyis megölel magától. :)


Igazából semmi titok nincs, mi minden problémát megbeszélünk. Nem azt mondom,hogy nincsenek viták és veszekedések meg félévente 1 ajtócsapkodás, de mindent megoldottunk. Pont tegnap mondta, hogy ugyanúgy szeret mint 12 évvel ezelőtt.

Kompromisszumot kell kötni sok esetben, és bizony (ami nekem sokáig nehezemre esett) ha úgy van, kell tudni bocsánatot kérni.

Fel kell ismerni és el kell fogadni azokat az 1-1 órákat amikor a párod egyedül szeretne lenni és csak bambulni ki a fejéből vagy esetleg játszana a gépen. Mi a mai napig együtt járunk bulizni a barátokkal, kirándulni és mindenhova. Ha látja rajtam, hogy nincs kedvem elmosogatni megcsinálja, ha látom hogy inna egy kávét vagy enne valamit de lusta megcsinálni akkor megcsinálom neki.

Igazából úgyis össze fogtok csiszolódni ha szeretitek egymást. :)

2017. jún. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a szép, inspiráló választ :)) Hiszem, hogy mi is ilyenek leszünk a barátommal
2017. jún. 23. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!