Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért csak akkor leszek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak akkor leszek szerelmes/érzem magam annak, ha a másik már visszautasított?

Figyelt kérdés

Valahogy sose alakult még úgy, hogy igazán az elejétől szerelmes legyek az illetőbe és a vonzalom végig kölcsönös legyen. Folyton csak azután lezem magam szerelmesnek, miután a másik visszautasított valami miatt. Amég ő küzd a figyelmeméet meg a szeretetemért addig én gyakorlatilag megpróbálom minden módon elkerülni, vagyis azt érzem, hogy nem akarok vele megismerkedni, nem is tetszik igazán, ha találkozunk se jön be teljesen (bár egyértelműen nem közömbös számomra), de amint ő mondja ki, hogy akkor számára valami miatt vége, akkor onnanstól én halálosan szerelmesnek érzem magam. Depressziós vagyok napokig, hetekig vagy volt már, hogy egy fél évig is. Kb. magamat hibáztatom, hogy miért nem voltam képes akkor esélyt adni a dolognak, mikor ott volt. Az a baj, hogy ezt akkor sose látom. Mindig utólag jövök rá.

Most is éppen ilyen helyzetben vagyok és egyfolytában azon gondolkozok, hogyan szerezhetném vissza a srácot.

21/l



2018. máj. 17. 19:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Egy nő is határozott erős független nem futkos a ferfiak után"


>Természetesen egy nő is lehet határozott, bár a futkosással nem értek egyet. Mert bár mindkét nemet alapvetően az érzelmeik vezetik, de a nők jóval érzelemközpontúbbak, mint a férfiak. Maximum akkor nem fog futkosni, ha nem szerelmes. A szerelmes nő esetében mindegy, hogy az illető határozott-e vagy gyenge.


"Nő nem szorul az “erős férfi védelemre”"


>A tudomány szerint azt valószínűsíthetjük, hogy mégis rászorul. Az őskorban pont azért választottak a nők erős hímeket, hogy védelmet kapjanak. Az evolúciós pszichológia szerint a társadalmi körülmények változtak, viszont az agy nem, tehát ugyanott tartunk, mint régen. Hozzáteszem, hogy az evolúciós pszichológia egy fiatal tudományág, még nem tökéletes, de szerintem itt igaza van.


"Férfiaknak el kene fogadni hogy nekik is vannak érzéseik amiket nem kene elfojtani ."


>Részben igazad van, de nem értek egyet. Attól, hogy valaki beszél az érzéseiről, nem kell elmondani mindent, mert nem mindig tanácsos. Őszintének kell lenni, nem pedig butának.


"Nem attól lesz valaki férfias a szemében hogy nem tudja kifejezni az érzéseit vagy hogy nincs neki , elnyomja."


>Pedig taktikai szempontból sokkal jobb néha elnyomni.


"Attól nem lesz erősebb , nem nezek fel rá"


>Próbálj felnézni akkor olyanra, aki előtted hisztizik. Az is az érzéseit vállalja, nem?


"Hülye sztereotípia az hogy az az erős férfi aki nem mutat semmilyen érzelmet"


>Nem arról van szó, hogy nem mutat érzelmet, hanem arról, hogy nem függ az érzelmektől.


"Nő is ér annyit minden teren mint egy férfi"


>Szerintem meg mindkét nemnek vannak olyan területek, ahol jobbak a másiknál, és így egészítik ki egymást.


"Nem értem miért kell előadni hogy ferfiak az istenek"


>Nem erről van szó. Csak arról, hogy egy férfi egyszerűen nem futkos a nők után AZÉRT, mert van egyéb választási lehetősége. A fiúknak nincs, ezért akarnak egy nőt.

2018. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Még valami: az érzelmeket egyébként nem elnyomni kellene egyébként, hanem helyesen kezelni.
2018. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok érzelemkozpontu csak azért mert nő vagyok. Az hogy ki érzelmes ki dönt jobban az érzései alapján nem a neme dönti el hanem a neveltetése

Igyekszem kizárni az érzéseim amikor döntést hozok.

Soha nem futottam egy férfi után se hiába voltam szerelmes nem is fogok futni

Azért mert az őskorban az volt ma már nem

Ma már nincs ertleme az erős férfinak mert nincs mitol megvédeni . Sőt én kerülöm az olyan férfiakat akik íranyitani akarnak vagy vezetni

Igen nem érdemes mindig kinyilvánítani az érzéseket gondolatokat ebben igazad van

Attól nem fogok felnezni egy férfira mert elszineszkedi a nagy macsó stílust belül meg romokban van

Nem mondtam hogy hisztizne kell , nőtől is irritáló

Nem kell előadni a sziklát.

2018. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 peca1000 ***** válasza:
54%
Mond azt a srácnak, ha teper utánnad: Figyi, mond azt, hogy elég volt, nem udvarlok tovább neked. Erre én: Ekkor tuti szerelmes leszek beléd :)
2018. máj. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mélyebben is belenéznek a szituba! Biztos, hogy szerelmet érzel?


Lehet rajongás, vagy csak társfüggőség, pótapuci.

2018. máj. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Mi a szerelem akkor?

Egyébként meg a másik oldalam, hogy ha meg mégis visszajönne, nem tudom vajon akarnék e kapcsolatot. Nem tudom mi van velem. Ha nem akar, akkor majd meghalok érte, ha meg ő jön utánam, akkor meg csak taszítanám, plusz nem biztos, hogy akarnám-e a kapcsolatot vele. De ez kb. mindenkivel így van. És ha meg mégis csak úgy alakul, hogy megpróbáljuk, azonnal elúszik a varázs és már nem akarom .

Így szenvedtem végig egy évet egy sráccal, hogy nagyon szerettem, nem tudtam nélküle lenni, de ha velem volt nem akartam, taszított (úgy nézhettem ki, mint aki be van sértődve valami miatt ), de amint elment megint hiányzott, de valami elképesztően.

2018. máj. 18. 12:19
 17/18 A kérdező kommentje:
Tuti valami baj van velem. Elromlottam vagy nem tudom. Aztán volt, hogy felajánlottam egy srácnak, hogy mi lenne, ha kimondanánk, hogy szakítottunk , de ugyanúgy viselkednénk, mint a normális párok. És egyből jobban működött.
2018. máj. 18. 12:20
 18/18 anonim ***** válasza:

Ahha. Akkor mindenképp valami lelki oka van, benned 🤔


Pszichológust érdemes lenne megpróbálni.

Nem tudom... ha egyetemre jársz, akkor van ilyen mentálhigjénés dolig, azon keresztül tudsz ingyen menni pszichológushoz.

Másik ingyenes lehetőség pedig kórházon keresztül. Felhívod őket, és rákérdezel hogyan működik!


Rgyszerűen ez, a te helyzeted meghaladja egy átlagember képességeit. Kell a szakember segítsége 🙂

2018. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!