Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért szomorít el ennyire ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szomorít el ennyire ez az egész?

Figyelt kérdés

Lassan 24 éves nő leszek és még sosem volt párkapcsolatom. Valamiért most belémhasított a szomorúság emiatt. Annak idején ketten kezdtünk egy kolléganőmmel a munkahelyünkön, ahonnan én 1 év után eljöttem és most megtudtam, hogy a csoport egyetlen egyedülálló férfi tagjával összejöttek, már össze is költöztek. Bevallom, annak idején nekem is szimpatikus volt az a férfi, de nem volt lehetőségem beszélgetni vele és bizonyára én nem tettem rá semmilyen benyomást, az ex-kolléganőm egyébként is nagyon vonzó.


És nem azon a konkrét tényen szomorodtam el, hogy ők ketten egy pár, hanem azon, hogy folyamatosan azt érzem, én a lába nyomába se érhetek a körülöttem lévő nőknek, mert átlagos vagyok és inkább ducibb alkat. Mindig azt éreztem, hogy bárkire előbb felfigyelnének, mint rám. :(


Nem tudom, hogyan lehetne ebből az érzésből és alacsony önértékelésből kitörni. (Vagy inkább a szürkeségből) Szeptemberben a PhD-t kezdem, ahol új emberekkel nem fogok találkozni, így nem lesz lehetőségem ismerkedni sem. Az egyetem befejezésével jó pár más emberi kapcsolatom is megszűnt, és persze akkor is, amikor decemberben kénytelem voltam felmondani a záróvizsgáim okán. Tudom, az emberi kapcsolatok jönnek-mennek az ember életében, és csak az igazán közeli barátok maradnak (akiket nagyon megbecsülök), de mégis nagyon magányos perceket okoz egy-egy ilyen elválás.


Arra meg, hogy egy randim se volt (szexuális ajánlatokat kaptam, de egyéjszakásba nem mennék bele), nem nagyon tudok mentséget találni. Ha valaki szimpatikusnak tartott volna valaha is, amikor férfiak társaságában voltam, talán elhívtak volna, vagy beszélgettünk volna. Nem tudok nem arra gondolni, hogy velem kell legyen a baj, ha ennyire nem megy a dolog. Persze, egy lány is kezdeményezhet, de idegenekhez nem megy oda az ember beszélgetni csak úgy. Pusztán külső alapján meg részemről nem menne az ismerkedés. Persze ismerkedni bàrhol lehet. Van, aki a rendelő előtt ülve, mások a buszon találják meg az igazit, stb. Nincs erre megfelelő helyszín, meg időpont.


De azért lássuk be, ha 0 siker van ezen a területen, akkor muszáj bennem legyen a hiba. :( képtelen lennék eljátszani egy szerepet azért, hátha attól szimpatikusabb lenne, amit mondanék. Szeretném, ha valakinek megtetszene az, amilyen vagyok. És ezt az egészet csak tetőzi, hogy pszichológia szakon végeztem, ami tapasztalataim szerint nem egy nyerő pont sokaknál, inkább taszító. :( Pedig tényleg szeretek embereknek segíteni, mondjuk sokan ki is használtak életem során, és nagyon sokat bántottak az érzelgősségem és a szorongásaim miatt is, mert az ilyen emberekbe könnyű belerúgni. Néha nagyon bizalmatlan vagyok emberekkel szemben, máskor meg bármit elmondanék bárkinek. Néha elég ijesztő, mintha Borderline tendenciáim lennének (függnék is emberi kapcsolatoktól, máskor meg elzárkóznék a szorongás miatt illetve volt párszor öngyilkossági gondolatom, mikor magányosnak éreztem magam). Ez a random sírógörcs is nagyon megijesztett most. :( De olyan kilátástalannak tűnik az egész . Az ilyen érzelmi hullámokat se szívesen testálnám másra (pont emiatt inkább a perifériás baráti kapcsolataim terhelem a gondjaimmal, akik nyilván ettől csak eltávolodnak tőlem, mert nem dolguk velem foglalkozni, és csak idegesítőnek tartják), szánalmas, mikor egyik percben nevetnék, másik percben meg már sírok.



2020. aug. 2. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. aug. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Azért szomorít el mert vágysz rá. Tudod azt ha eddig nem ment akkor ezután még nehezebben fog.

Szeretnél valakit magad mellé de akárkit nem akarsz oda engedni. Viszont ezt helyre kell magadban raknod. Ha ezt nem teszed meg akkor két kimenetele lesz valószínűleg, vagy sosem lesz senkid vagy összejössz valakivel aki csak kihasznál.


Egyébként hasonló helyzetben vagyok (csak srác). Megvan az oka annak hogy ennyire zárkózott lettem. Valószínűleg neked is van valami oka. Ezt kellene átgondolni. Biztos nem az az oka hogy nem vagy elég csinos vagy érdekes. Ennek valami más mélyebb oka van.


Egyébként ilyen szempontból szerencsésebb vagy nálam. nő vagy ha akarsz azért viszonylag könnyen tudsz ismerkedni. Regisztrált egy társkeresőre és hagyod, hogy udvaroljanak neked. Lehet hogy az ismeretségi körödben nem is volt olyan srác akikkel passzóltatok volna, ezért nem ismerkedtél velük, viszont az online téren nagyobb a választék.


Egyébként mivel pszichológiát tanultál elméletileg könnyebb lesz magadba nézned. Nekem is sokat segített, hogy ilyen témában olvastam vagy néztem előadásokat.

2020. aug. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az egyetlen biológiailag kódolt feladata egy élőlénynek az önfenntartáson (értsd: evésen) kívül a fajfenntartás (értsd: szaporodás, vagy ezek társadalmilag karikírozott szinonimái). Ha ezekre nem tart alkalmasnak a természet vagy az annak a törvényeit felülírni vágyó társadalom, akkor az egyetlen "hasznos" biológiai funkciódat képtelen vagy ellátni.


Mondjuk az se segít sokat, hogy akik pedig sikeresek a társkeresés terén, azok minden lehetséges módon igyekeznek ezt az arcunkba is dörgölni azzal, hogy a legfeltűnőbb, leglátványosabb helyen nyomják le egymás torkán a nyelvüket, akik meg ki merik adni a fájdalmukat egy névtelen fórumon, azokba még egyet rúgnak "biztos, ami ziher" alapon.

2020. aug. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező teljesen átérzem amit írsz. Én hasonló helyzetben vagyok férfiként. De őszintén mondom, az írásod alapján egy nagyon értelmes, szimpatikus illető vagy. És ez a komoly kapcsolatot keresők számára nagy érték manapság. Tudom, hogy nehéz, de ezt becsüld magadban és kizártnak tartom, hogy nem fogsz olyan társra találni, akivel boldogok lesztek.
2020. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Pszichológia szakon végezve biztosan sokat tudsz az emberi működésről, érzésekről, érzelmekről, stb..., és biztosan meg is érted embertársaidat jobban, mint az átlag, segíteni is tudsz nekik. Magaddal is lehetnél ilyen megértő, elfogadó. "szánalmas" "szürke" "átlagos" -ilyen szavakat használsz önmagadról írva. Lehet, hogy ha így gondolkodsz magadról, ezt is sugárzod kifelé.

Komoly, intelligens, megértő, segítőkész fiatal lány olyan kincs, ami nem minden bokorban terem, és ha értékeled magadban, ez nagyon vonzóvá tesz majd, és egyszer csak a buszon, vagy a rendelő előtt, vagy akárhol, amikor a legkevésbé várod, megjelenik a nagy Ő (vagy egy-két kis ő előbb).

A hangulatingadozásnak millió, akár fizikai oka is lehet, nézz körül az életedben, mit teszel testi-lelki, szellemi jólétedért, jóllétedért.

További segítségért és programokért felkeresheted a CallForHelp honlapját és Facebook oldalát, valamint hívhatod telefonos lelki támogató vonalainkat.

2020. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogyj le. Ennyire egyszerű. Egyébként én férfi vagyok és 180/55. Nekem meg azt mondják, hogy hizzak, gyúrjak. Fizikai, néha már extrém fizikai munkát végzek, de ilyen a genetikám. A tied genetikai, vagy lustaság/nem megfelelő étrend? Kezdj el edzeni, minőségi kaját enni és kiderül. Viszont ha mégis genetikai eredetű az alkatod, akkor se keseregj, nem minden a külső. Nekem is 8+os nőim voltak, pedig a testalkatom, akár a gyereké. Szóval ne rinyálj, cselekedj!
2020. aug. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, tényleg nagyon rendesek vagytok, hogy ilyen kedves kommenteket írtatok. Elgondolkodom rajtuk.


Utolsó: Ne haragudj, de én nem vagyok hajlandó olyan férfi véleményére adni, aki úgy értékeli a nőket, hogy "8+-os". És nem az alakommal van a baj, de ha "lenne", az akkor sem indok arra, hogy miért nem megy ez nekem, 100+ kilós nők is boldog kapcsolatban élnek.

2020. aug. 6. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!