Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kövér lányként jobb, hogy ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kövér lányként jobb, hogy ha abszolút lemondok arról, hogy kapcsolatom legyen? Mi a rosszabb, a túlsúly, vagy a mindenhol lógó, megnyúlt bőr?

Figyelt kérdés

Elég nagy túlsúly van rajtam, igaz, lassan( nagyon lassan) mennék lefelé a kilók, de legalább 1,5-2 év, mire lemegy, ha nem több, és akkor még mindig marad a logó bőr, az amúgy is kicsi mellém helyett is csak a bőr. Eddig nem sokat fogytam, azt is lassan, de már most is erőteljesen látszik a bőrömön 21 évesen, ennél csak rosszabb lesz.Plasztika esélytelen, annyi pénzem sosem lesz erre a célra.

Szóval akkor sem lesz esztétikailag jobb a helyzet ha elértem az egészséges súlyt, de legalább az egészségemnek használ a fogyás.


Volt már kapcsolatom, de egyikben sem éreztem hogy tényleg számítanék bármit is, illetve évek óta a barátkozás is nehezen megy, nem hogy az ismerkedés. Érthető módon taszító emberrel még szóba állni sem nagyon akarnak mások, egyetemen itt ott amott, így nem igazán van társaságom. Hiányoznak az emberi kapcsolatok, a barátok, de leginkább attól tartok, hogy párkapcsolatra se így, se úgy nem fogok majd kelleni soha.


Tudom, hogy nem a külső az egyetlen ami számít, de ha az nincs rendben, hiába kedveli valaki a személyiségem, nem elég egy kapcsolathoz, ezt már "megtanultam".


Van arra esélyem így, hogy 1,5-2 év múlva legalább szóba álljanak velem a férfiak, vagy jobb ha teljesen máshogy tervezem az életem, és lemondok arról, hogy családom legyen egyszer?


Férfiak, ismerkedésnél ( bár még nem aktuális) jobb előre közölni, ha a nő sokat fogyott, és emiatt a bőre enyhén szólva is csúnya a ruhák alatt?


2020. aug. 10. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Jól látod a helyzeted. Fogyás csakis előnyödre válhat.
2020. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Milyen magas, és hány kg vagy?
2020. aug. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Életem, 110 kg-ot fogytam, aztán lett párkapcsolatom. Igen, lóg itt-ott, de még mindig jobb, mint annyira kövérnek lenni. Fogyjál le, a saját érdeked ez :)
2020. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egészségügyileg persze, mindenképp, de kérdéseim nem ezzel kapcsolatban merültek fel.Örülök neki hogy meglett a problémáim oka, és hogy viszonylag könnyen kezelhető. Ha nagy átlagban azt a választ is kapom, hogy undorító bőrrel felejtsem el, hogy kapcsolatom lesz, az sem tantorit el természetesen, csak akkor máshogyan tervezem az életem, más irányokra fókuszálok, nem egy családra pl. Szóval nem az a kérdés hogy fogyjak e, az elsődleges természetesen az.


Jelenleg 165 centi és 92 kg, májusban még 98. Nem sok ennyi idő alatt ez a 6 kiló, de évek óta először lefelé változik a szám, nem pedig fel. Viszont hiába lassan haladok, már most nagyon látszik a bőrömön, főleg hogy szinte csak a hasam nagy, és ez a 6 kiló már az eddig is kicsi melleim felét eltüntette, kifejezetten csúnya.

2020. aug. 10. 15:40
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

1. Rengeteg kifejezetten kövér nőt látok párral. Sőt, mivel nőgyógyászaton dolgozom, rengeteg olyan kövér (nem duci, túlsúlyos, molett,hanem kövér) nőt látok, aki terhes vagy éppen gyereket akar a párjával. Szóval nem olyan ritka dolog ez.

Ettől még a saját érdekedben igen is le kell fogyni.


2. Bizonyos %-ú súlyvesztés felett, ha az orvosilag dokumentálva van, a plasztika ingyenes. Ennek anno utána jártam, mert volt egy nagyon kövér párom, aki miatt felmerült.

El kell menni a háziorvoshoz és megkérdezni, meg megkérni, hogy dokumentálja le, hogy jelenleg hány kiló vagy.

2020. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
21 évesen ha ennyi túlsúlyod van, az egyáltalán nem fog látszani a bőrödön, ha lassan fogysz, szedjél kollagént is (túl kritikusan szemléled magad, kizárt, hogy 6kg-nál bármi változást láss). A legnagyobb problémád az önbizalom hiány, de 20kg mínusszal remélhetőleg az is visszajön.
2020. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Mennyibe kerül kb. egy ilyen műtét? Szerintem ha neked fontos, rá lehet áldozni pár hónapnyi külföldi munkát, hogy ki tudd fizetni.
2020. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Tudtommal a fogyásból eredő bőr megnyúlás műtéti korrekciója TB-támogatott.
2020. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

tessék, megkerestem neked:


Három együttes feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy az OEP fizesse a fogyás utáni plasztikai műtétet.

1. a fogyás előtti – testtömeg és a magasság alapján kiszámított – BMI-nek (testtömeg indexnek) 35 felett kell lennie.

2. a fogyás után legalább 10-zel kell csökkennie a BMI-nek.

3. a csökkent testtömeget minimum 6 hónapon keresztül tartani kell.

2020. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt esetleg tudja valaki, hogy ehhez külön dokumentáció szükséges e, vagy elég, hogy májusban a nőgyógyász a papírjaimon feltüntette a magasságom és az akkori súlyom?


A jelenlegivel már nincs 35 felett a BMI-m

2020. aug. 10. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!