Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Introvertáltként nem lenne jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Introvertáltként nem lenne jó döntés egy hangsúlyozottan extrovertált partner, ugye?

Figyelt kérdés
Aki folyton pörög, nyüzsög, bulizik.

2022. júl. 24. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lenne az. Neked fárasztó lenne, neki pedig fájó, hogy neked fárasztó. Ha kifejezetten extrovertált vagy, egész életedben azzal szembesülsz, hogy "túl sok vagy", az meg különösen fájdalmas, ha a hozzád legközelebb állóktól is ezt kapod. Mindenki vágyik az elfogadásra.
2022. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi 1-es! Ezt egyébként tapasztalatból mondod? Volt már ilyen kapcsolatod? Te melyik fél vagy? Én az introvertált.
2022. júl. 24. 12:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én extrovertált vagyok és a saját káromon tanultam ezt meg. Mindig vonzottak a csendesebb, befelé forduló pasik, így a hosszú kapcsolataim is velük alakultak ki. Két forgatókönyv volt:


1. Én visszafogtam magam, "leültem", aminek az lett a vége, hogy nem tudtam a kellő figyelmet megadni nekik, mert nem volt elég az impulzus ahhoz, hogy "kitomboljam", majd elengedjem magam. Amikor visszafojtod a nagy energiát, annak sokszor vita a vége, mert nem tudod hol kiengedni.


2. Ezzel együtt jár az is, hogy a másik meg magányos melletted, mert a számára megfelelő programok (külön elfoglaltság külön szobában, egy-egy puszi a közös helyiségekben, aztán külön idötöltés) nem adottak, mivel te épp a haverjaiddal programozol valahol.


Képzeld el azt a csajt, aki beprogramozza a nyaralást és szomorú, hogy nem élheti veled meg azt, hogy egy igazán badass drótkötélpályán csúszhat át, és benned emiatt bűntudat van, amit ki sem tudsz adni magadból, mert ő épp bandázik a haverjaival, miközben te nézed a sorozatod. Persze ezek szélsőségek.


Mindkét fél arra vágyik, hogy közösen éljetek meg a számotokra megfelelő élményeket, de ez sosem lesz adott, mert ezek az élmények nem fedik egymást. Persze lehet kompromisszumot kötni, sőt, ha a két fél a skála közepéhez közelít és mindkettő enged, akkor nagyon jó is lehet, de egy kifejezetten introvertált és hangsúlyozottan extrovertált esetében ez nem lesz adott.

2022. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen elítélendő, mert kölcsönösen taníthatják egymást: fékezés-gázadás ellenhatása működhet.
2022. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, én is szenvedtem mellette.


N

2022. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló a hasonlóval. Vonzás törvénye.
2022. júl. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy minél több bennetek a hasonlóság, annál jobb lesz a párkapcsolat. Egy extrovertált és egy introvertált személyiség kapcsolata nagyon sok kompromisszumot igényel, már ha az egyáltalán lehetséges egy adott helyzetben. Számotokra kedves tevékenységeket csak ritkán tudjátok a másikkal megelni.

Gondolom, te vagy a nő, hány évesek vagytok?

2022. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!