Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért tanácsolják a párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tanácsolják a párkapcsolatokban sikertelen embereknek az önfejlesztést, mikor csak rosszabb lesz tőle minden?

Figyelt kérdés

Ahogy fejleszted önmagad, egyre kevesebb emberre tudsz már olyan szemmel nézni, mint előtte. Nem is az zavar, mikor valaki alattad van, hanem az, amikor valaki nem akar fejlődni, mikor érdektelen és csak úgy céltalanul sodródik az árral vagy más emberek, többségi társadalom vélt vagy valós életútját próbálja meg járni.


33/F (csak, hogy ne férfiaktól kapjak ismerkedős privátokat, nőktől úgyse fogok...)



2022. okt. 21. 14:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

"Nem is az zavar, mikor valaki alattad van"


Alattad? Ezt hogy kell érteni?

2022. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Ezt meg tudnád fogalmazni úgy, hogy érteni is lehessen, kérdező?
2022. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Erre szoktam mondani , hogy a kérdés reprezentàlja a kérdező hiányosságait
2022. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Mert nem lesz rosszabb.
2022. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%

Az onfejlesztes az egy illuzio. Be vagy hatarolva. Az vagy, aminek szulettel. Adott az IQ-d, a csaladod, a kulsod, a korai kornyezet anyagi helyzete, amin valamennyit javithatsz, de Oprah Winfrey a kivetel, ami erositi a szabalyt, es nem alkotja.



Szoval az eleted nagyresze eldolt a szuletesedkor. Ami nem azt jelenti, hogy nincs ertelme az onfejlesztesnek, de csak mersekelt eredmeny erheto el. Fejleszhetsz egy kicsit magadon, azt ott a vege.



Peldaul en fogekony vagyok az idegen nyelvekre. Azt el tudtam erni vele, hogy kulfoldon elek. Lehettem volna szabadbolcsesz is, mint onfejlesztes, de en mindigis inkabb bizniszelgettem, vagyis a szabadbolcsesz diploma nem lett volna nekemvalo, max. az, hogy kirakjam a diplomat a vitrinbe es flexeljek vele.



Vagyis azon a vonalon kellene onfejleszteni, ami osszeegyeztetheto az ember hosszutavu celjaival. Aztan szulettel egy adott keszsegkeszlettel, es az kellene szolgalatba allitani tobb-kevesebb sikerrel......



38F incel

2022. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Talán mert sok energiát igényel, addig sem a problémáján őrlődik, és hosszú távon hasznos? Tudod, báehová is mész: te ott leszel magadnak, ezért nem árt, ha jóban vagy magaddal. És ahhoz, hogy jó döntéseket hozz, ismerned kell magadat: az erősségeidet, a fejlesztendő területeidet, és a korlátaidat is. Mert - ez is benne van a pakliban - mi van, ha mégsem lesz tartós kapcsolatod? Akkor nem árt, ha egyedül is képes vagy teljes életet élni és jól érezni magadat a bőrödben.


Egyébként akkor mi van, ha "te vagy valaki alatt"? Hogy érzed magadat olyankor, ha valaki előrébb tart az önismeretben (próbáltam valami nem sértő jelentéstartalmat adni ennek az 'alattad van' kifejezesnek, mert ez rettentően irritáló és öntelt hatást kelt), és te vagy az, aki érzi, hogy van még hová fejlődnie bizonyos helyzetek kezelésében, megélésében? Vagy ilyen még sosem volt?

2022. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
#5: aha, és te ezt úgy mondod, hogy próbálkoztál önfejlesztéssel? És ha igen, akkor milyen területen?
2022. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért húzzátok le az #5-t, szerintem tök korrekt dolgokat ír. Igenis vannak korlátaink, de erősségeink is. Amikor "önfejlesztesz", akkor tulajdonképpen önmagadhoz kapsz kulcsot: felfedezed, hogy mi visz majd közelebb ahhoz a rendelkezésedre álló eszközök (készségek, képességek, tulajdonságok) közül, amit elterveztél. És persze ismerkedéskor is lényeges, hogy tudd, a saját értékrended és a másiké mennyiben illeszkedik egymáshoz, rengeteg kudarctól megkímél, ha eleve nem jössz össze olyannal, akivel nem sok átfedés van bennetek, és ez nem olyasmiben nyilvánul meg, ami rövid időn belül kiderülne.
2022. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#5: "de en mindigis inkabb bizniszelgettem, "


Ehhez képest lényegében földműves vagy.

2022. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

5. Ez nem igaz egy kevesbe izmos sikertlen sracbol is lehet a nőknél sikeres ember ha eleget gyúr.


Nem mindegy h kisportoltan vagy 0 izommal probalkozol a lanyoknal.

2022. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!