Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, nők! Nálatok kizáró...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nők! Nálatok kizáró ok a skizotípiás rendellenesség?

Figyelt kérdés

Nem skizofrénia és nem skizoaffektív zavar! Valamint nem is szkizotip személyiségzavar…

Hanem skizotípiás rendellenesség.



2023. febr. 28. 17:41
A kérdező szavazást indított:
Mindenképpen kizáró ok
Nem kizárók, ha tünetmentes és követi a pszichiátere utasításait
Nem kizáró ok, akkor sem ha vannak enyhébb tünetei
20 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez mit takar?
2023. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Pszichológiát végeztem (nem pszichológusként dolgozom), és azt mondom, nem jó helyre írtad ezt ki, a legtöbben itt nem fogják tudni, hogy mi ez.
2023. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1.


Leginkább autisztikus tüneteket, de gyakrabban hasonlít enyhe Asperger szindrómára, vagy spektrumon lévő emberek viselkedésére hajazó dolgokat csinál egy ilyen beteg…


Az aspergereseket leggyakrabban ezzel szokták félrediagnosztizálni, ha aspergeres vagy de van egy skizofrén rokonod, akkor szinte 100%, hogy ezzel fognak diagnosztizálni…


Járhat a tényleges skizotípiás rendellenesség olyan hallucinációkkal is járhat, melyekről a beteg teljes mértékben tudja hogy hallucinációk… Vagy lehetnek olyan tévképzetek, amelyeket felül tud írni a beteg teljesen magától.


Szociális fóbia nagyon jellemző, paranoiás tünetek ritkák.


Nagyon hosszútávon szürkeállománycsökkenésre is van esély, de ez nagyon vitatott, egyre inkább biztosak benne hogy ezt inkább a gyógyszeres kezelés okozza, annak a mellékhatása (egy agyi területet konkrétan kikacsolhatnak az ilyen gyógyszerek, régebben kémia lobotómiának is hívták, persze ez túlzás, aminek hatására nem csoda hogy jelentkezhet agyi térfogatcsökkenés mondjuk 20 év alatt)…


Valamint elvileg átalakulhat ez a betegség skizofréniává, de ez sem biztos, vitatják. Régebben “lassú skizofréniának” hívták, de már átnevezték és nem véletlenül.


Leszázalékolni emiatt nem lehet senkit. Csak adókedvezményt kap, akinek ilyen baja van… Vagyis hivatalosan nem “rokkant” egy ilyen ember és nem dolgozhat védett helyen, elvileg bárhova felvehetik dolgozni, ha amúgy felvennék.

2023. febr. 28. 17:54
 4/18 A kérdező kommentje:

#2.


Most leírtam, hogy mi ez, igazad van, de amúgy nem baj… Igazából engem párkapcsolat szempontjából érdekel a dolog és a többség valóban nem tudja erről, hogy mi ez… Még csak a neten sem találtam róla hiteles leírást magyar nyelven, csak angolul.

Max ilyen PhD munkáiban találtam róla valamit magyarul, ami hiteles is…


Sajnos (?) a legtöbbeknek ez úgy is kizáró ok, hogy abszolút nem tudják, hogy mi ez, csak “biztos elmebeteg!”… Viszont eltitkolni sem lehet ezt, mert az baromi etikátlan.

2023. febr. 28. 17:57
 5/18 anonim ***** válasza:
Hogy veszik rajtad ezt eszre egy randinal??
2023. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5: max annyit lehet ebből észrevenni, hogy az átlaghoz képest furább. De ez is inkább hosszabb távon bukik ki. Csak hát a "furaságot" is sokféleképpen lehet definiálni.
2023. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#5.


Leginkább sehogy. Vagy egyszerűen egy fura lúzernek minősítenek, aki amúgy full egészséges, vagy olyan volt már hogy megkérdezték hogy autista vagyok e… A kommunikációs skilljeim a forma szempontjából gyengék, de tartalom terén amúgy nem. Mindig azt kapom meg, hogy nagyon flegma vagyok… Amúgy a munkatársaim semmit nem tudnak a betegségemről, ha valaki közelebbről megismer és úgy döntők, hogy full őszintén kiöntöm a szívem, akkor tudom neki fura, elvont, akár “beteges” dolgokról beszélni, de mivel tudom hogy erre a legtöbben nem vevők, nem teszem.

2023. febr. 28. 18:45
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Igen, számomra kizáró ok lenne.
2023. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8.


Ki tudod fejteni, hogy miért?

2023. febr. 28. 18:53
 10/18 A kérdező kommentje:

Még az fontos lehet, hogy kicsit kevesebb mint egy évig szedtem antipszichotikumot, de most nem rég azt mondta a pszichiáterem, hogy nincs rá szükségem… Így most nem szedek semmit, csak azt mondja hogy étkezzek egészségesen, meg sportoljak rendszeresen.

Én kicsit rosszabbul érzem magam, de lehet hogy ez csak ideiglenes… A lényeg, hogy az orvosi szakvélemény szerint még csak gyógyszerre sincs szükségem, szóval még ha én nem is feltétlenül tudom objektíven megítélni, nem lehet olyan súlyos problémám.


Viszont Tinderen mindig leírom ezt a lányoknak egy idő után és utána mindig ghostingolnak.

2023. febr. 28. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!