Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van abban a világ legnagyobb PUA mesterének (Mystery-nek), hogy a nők értékét a külseje és fiatalsága határozza meg?

Figyelt kérdés

Mystery a világ legnagyobb PUA mestere, akiről gyakorlatilag minden PUA copy-zta az "oktatóanyagát", arra alapult az egész világot átsöprő nőcsábászat tanulására alapuló iparág.

Azt írta és taglalta száz oldalakon át a könyvében, hogy a nők értékét 90%-ban a külseje és fiatalsága határozza meg, míg a férfiak értékét ez csak 10%. Tehát egy férfi az lehet sikeres és vonzó még a 60-as, 70-es éveiben is ha megvannak más vonzó tulajdonságai, míg egy nő 40 fölött már kuka. És ez elsősorban a társkeresési érték, de nem csak az. Az karrierben sem néznek úgy egy nőre ha már korosodik vagy nem szép. Egyszerű pultosnak is szép fiatal csajokat keresnek, valamint HR-esnek sem vesznek fel csak szép fiatal csajokat, mert még állás keresésnél is azokat a cégeket részesítik előnyben pl. az ITs kockák, ahol a HR-es az csini és fiatal csajszi.

Férfiaknál ez nem így van, ott inkább a tapasztalat, a tudás, a teljesítmény, a különböző vezetői és szociális képességek számítanak. Míg a nők esetében itt is a külső és a fiatalság.

Szerintetek is ilyen a világ? Akik most fiatal nők azok alaptalanul vannak nagyra magukkal, hiszen az értéküket eddig egy tőlük független tényező adta amiért nem kellett tenniük semmit, de később majd nagy pofára esés lesz ha ez az adottság az idővel elmúlik?


2023. ápr. 28. 09:05
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
94%
Hajrá! Altasd csak magad.
2023. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez nemtől függetlenül működik. Vannak olyan munkahelyek, ahol előny a jó külső és van ahol inkább az adottság számít, vagy mindkettő egyvelege.


Egy modell ha férfi ha nő pl. nem lehet ronda, persze szerinted lehet, de a modellek világában lényeges, hogy "extra" legyen és persze okos, ügyes.

Egy bárban inkább a csinos nőket és sármos férfiakat részesítik előnyben, de hogyha ügyetlen, akkor kirúgják, nemde?

Egy irodában lényeg, sőt mindenhol majdnem, hogy ápolt és igényes legyen az ember és hogy értse a dolgát. Kortól függetlenül. Mennyi olyan munkahely létezik, hogy már nyugdíjas az illető mégis még mindig dolgozik, mert ügyes.

2023. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem így van, de ha a "nagy" PUA mester ezt mondja akkor Ő már csak tudja....

Sosem foglalkoztam a PUA-val, ezután se fogok. A való életet nézem, pl a női vezetőket, a munkában bármely területen érvényesülő nőket, a párkapcsolatot keresőket, és csak simán, a 40-es, 50-es, 60-as nők érvényesülését a munkában és a magánéletben. Semmivel nincsennek hátrányosabb helyzetben ezeken a területeken mint a férfiak. Sőt, azt látom, hogy amíg egy nő simán boldogul egyedül is 40+-osként, addig a férfiak részéről ez már nem mindig mondható el. kivételek persze mindkét nemből, minden területen, vannak.

2023. ápr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
95%
Amíg nem tudod a másikat nemtől függetlenül embernek tekinteni, és aként kezelni, addig nem marad más, mint a "pua, alfa, chad szomszéd Józsi azt mondta". Majd ha egyszer hajlandó leszel érdemben fejleszteni a szociális képességeidet, lehet saját tapasztalatod is.
2023. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:

Soros György, Donald Trump, Mészáros Lőrinc már öregek és alapból is rondák, mégis bármilyen nőt tudnának szerezni.

És mennyi ilyen van a csak hétköznapi értelemben vett sikeres férfiak körében, elég csak egy nem túl béna vállalkozónak, orvosnak, IT-snek, vagy akár egy kisstílű művésznek lenni és ragadnak a fiatal nők.

2023. ápr. 28. 09:24
 6/58 anonim ***** válasza:
100%

5

Mucuka, ha egy nő olyan gazdag, mint ők, akkor ő is. Lásd pl. a 65 éves Madonna huszonéves fiúit. Csak inkább nem akarnak egy-két kivételtől eltekintve.


AMúgy Mészáros felesége sem egy fiatal csaj, hanem egy közel 50 éves nő.

2023. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy bármilyen nőt megkaphatnak. Azért sokunkat nem lehet megvenni…
2023. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
93%

Én 40 pluszos nő vagyok, de orvos. Szóval a saját közegemben minél idősebb egy orvos, annàl nagyobb a tekintélye. A társkeresés része nem érint.

Amit írtál pèldát, mint karrier, pultos és HR-es, az megmosolyogtató volt. Eleve látható, hogy szerinted hol a nők helye a munka világában. Az én világomban csupa okos, törekvő, férfival egyenértékű nő van, a fizetésem adjunktusként pont ugyanannyi, mint a férfi adjunktus kollégámnak, kivéve, ha ő többet ügyel. :)

Szerintem nèhány férfi nagyon furcsán gondolkodik a világ dolgairól. Évről évre egyre több okos, karrierista, gondolkodó nő van, akiknek az értékét nem a külső és az életkor határozza meg és ez egy felfelé ívelő tendencia, várhatóan a következő évtizedekben ez még inkább így lesz.

2023. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
95%

"Soros György, Donald Trump, Mészáros Lőrinc már öregek és alapból is rondák, mégis bármilyen nőt tudnának szerezni."


Nem bármilyet. Nekem egyik sem kéne. Én sem nekik, de azt mondani, hogy bárkit vihetnének, akkor lenne igaz, ha öntudatlanok lennénk.

2023. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
12%

Szia!


Mystery tanításait ismerem, és szeretnék reagálni a kérdésedre.


"Azt írta és taglalta száz oldalakon át a könyvében, hogy a nők értékét 90%-ban a külseje és fiatalsága határozza meg, míg a férfiak értékét ez csak 10%"


>Ilyet ebben a formában biztosan nem írt, vagy ha igen, akkor idézd, hogy hanyadik fejezetben van róla szó.


A könyve - Mystery Method - az M3-as modellt tartalmazza, ahol a csajozást három nagy fázisra (azon belül 9 kisebbre) osztja fel, ami a férfit elméletileg eljuttatja az ismerkedéstől a szexuális kapcsolatig.

Viszont ez a könyv kifejezetten a legszebb nőkre van kalibrálva, indirekt stílusban, ráadásul szórakozóhelyekre. Szóval azért vannak hiányosságai, mert nem minden pasi akar topmodell lányt, ráadásul van, aki nem is bulizós típus.


Na most, arról tényleg ír Mystery, hogy egy nő értékét a külseje határozza meg. Tőle független más források is erre a következtetésre jutottak, szóval ezért nem kell démonizálni őt. Azonban az idősebb nők között is vannak szexik, ráadásul ott vannak a szapioszexuális pasik is, akiknél a külső kevésbé fontos. Szóval kicsit pontatlan volt, de alapvetően igaza van.


Ez a 10%-os dolog a férfiakról viszont új. Erről így, ebben a formában írt semmit, én legalábbis nem emlékszem arra, hogy írt volna. Az mindenesetre biztos, hogy ő maga is azon a véleményen van, hogy egy férfinál a külső kevésbé fontos, inkább a társadalmi státusz az, ami meghatározó, és ebben igaza is van. Erről a The Pick Up Artist című műsorában egyértelműen beszélt. Ugyanakkor úgy emlékszem, hogy a könyvében arról is ír, hogy azok a férifiak, akik sportolnak, jobban is néznek ki. Tehát Mystery nem arra bátorít, hogy egy férfi hagyja el magát, mert úgy sem fontos a külső, csak arra akar utalni, hogy nem az a meghatározó!


Másrészt minden tiszteletem Mystery-é, nagyszerű dolgokat fedezett fel a csajozással kapcsolatban, de azért ő sem tévedhetetlen. A könyve egyébként a 2000-es évek Amerikájára volt hangolva, nem tudom, hogy ma tanít-e új dolgokat.


Egy dologban viszont igaza van: a csajozás egy olyan dolog, amiben lehet fejlődni. Gyakorolni kell, es akkor egyre jobb lesz az ember.

2023. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!