Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mi lehet erre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi lehet erre a patthelyzetre a megoldás a "párkapcsolati piacon"?

Figyelt kérdés

A nők jellemzően olyan férfit keresnek maguk mellé akik hasonló vagy némileg magasabb státusszal, kvalitásokkal rendelkeznek, mint ők.

A férfiak viszont jellemzően olyan kapcsolatot keresnek, ahol pl pl ők keresnek többet, ők a magasabban képzettek, ők lehetnek a "családfők", a dominánsabbak.


Ez elvileg nem gond, hisz a két elvárás pont összeér.


De közben Magyarországon a nők magasabban képzettek, pl a friss diplomások aránya 54-46% a nők javára. Nyilván ezzel együtt jár a magasabb státusz, stb..


Azaz sok férfi kvalitása a nőé alá esik, így viszont sem a nő nem találja meg benne a legalább egyenrangú partnert, sem a férfi nem képes magasabbra pozícionálni magát a nőhöz képest.


Mit gondoltok erről? Mi lehetne megoldás erre? Húzzanak bele a férfiak? Ne tanuljanak tovább a nők? Valamelyik társadalmi szinten változtassa meg az igényét? Utóbbi esetben milyen hatással lenne ez a családképre?



2023. máj. 18. 14:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%
Nincs semmi netflixen?
2023. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Nemtom, az asszony szokta mindig nézni, én nem szeretek sorozatozni.
2023. máj. 18. 14:28
 3/41 anonim ***** válasza:
88%

Mit gondoltok erről?

Hogy baromság

Mi lehetne megoldás erre?

Nem kell rá megoldás, mert nem létezik ez a probléma így. Neked egyénileg megoldás lenne, ha a saját problémáidat nem vetítenéd ki, hanem dolgoznál rajta, akár szakemberrel

Húzzanak bele a férfiak?

Hát ha nem elégedett valaki magával, akkor hajrá

Ne tanuljanak tovább a nők?

Persze b@zdmeg

Valamelyik társadalmi szinten változtassa meg az igényét?

A kasztrendszer ihlette a konspirációs teóriád?

Utóbbi esetben milyen hatással lenne ez a családképre?

Elég sok baj van a családokban, de amit ide kitaláltál, az pont nem tartozik bele.

2023. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
78%
He?
2023. máj. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
9%

Megoldás nincs, mert a nők nem fogják lejjebb adni. Csak szidják tovább a férfiakat, hogy nem férfiak, ők aztán nem osztoznak azon amit megszereztek, aztán végül macskás egyedülálló nők lesznek.

Tudom miről beszélek, nő vagyok, és pontosan látom magam körül mit beszélnek milyen véleménnyel vannak.

2023. máj. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem viszont létezik ez a jelenség és szerintem is probléma. Erre ugye volt a Számvevőszéknek, vagy minek egy kutatása, ami azt pedzegette, hogy elnőiesedett a pedagógus szakma és a lányoknak kedvez. Én még azt is aláírom, hogy ez így van, de kellene egy kicsit jobban kutatni, hogy miért ilyen alulképzettek a magyar férfiak. Mert szerintem ez nem világjelenség. Valami kulturális, szociális okai vannak. Én nőként amúgy ezt látom. Vannak magasan képzett, ambíciózus, karrierista férfiak - őket fel is szívja a felsővezetői szféra, szerintem még mindig jobban érvényesülnek a férfiak vezetőként, mint a nők. Ugyanakkor középvezetői és diplomás alkalmazotti státszban szerintem is több nő van.
2023. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
78%
Az lenne a megoldás, hogy nem a gyakorin kellene picsogni :)
2023. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
87%

Ha van asszonyod, akkor miért foglalkoztat ez a téma?


A diploma nem egyenlő a magas fizuval. A nők között nagyon sok a tanár vagy bölcsész végzettségű is, nem csak orvosok meg ügyvédek. Férfiak között meg sok diploma nélküli is kereshet sokat, pl. a szakmunkások vagy aki valami vállalkozást csinál.

2023. máj. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

"Megoldás nincs, mert a nők nem fogják lejjebb adni. "


Öhm... kapásból mondtam ezen kívül még két másik megoldási stratégiát.

Pl hogy a férfiak zárkózzanak fel a nők mellé.

Eleve elég érdekes gondolat, hogy pusztítással stabilizáljunk. Gyakorlatilag megöli a fejlődés lehetőségét.

2023. máj. 18. 14:45
 10/41 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, nekem szimpatikus, hogy férfiként nem a nőket kezded el szidni a túl magas elvárások miatt, hanem beismered, hogy a férfiaknak kellene felzárkózni. Mert nem túlzó elvárás az, ha egy nő legalább olyan képzettségű, egzisztenciájú partnert szeretne, mint ő.

Egyébként megkérdeznélek, szerinted mi az oka, hogy sok férfi alacsony státuszú munkát végez, nem tanul tovább, megmarad egy eléggé alap életszínvonalon és nincs is nagyon benne ambíció, hogy többre vigye?

2023. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!