Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Régebb aránylag kevesebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régebb aránylag kevesebb embernek volt gondja a csajozással?

Figyelt kérdés
A szingliség egyre növekszik a társadalomban és a férfiak közül nagyon sokan frusztrációt élnek meg emiatt, a fórumok tele vannak ezzel. Az idősek közt azért a nagy többségnek van felesége vagy legalább volt. Régen az emberek egyszerűen úgy éltek, hogy jobban kialakultak a szociális készségek, amik az ismerkedéshez kellenek? Vagy mi történt, amiért ennyien elakadnak ezzel?

2023. jún. 30. 16:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Talán meg régen bele voltak kényszerítve a nők, hogy mindenképp össze kell állniuk valakivel. Egyrészt ciki volt, ha nem, másrészt közel sem tanult és dolgozott jó pénzért annyi nő, mint most.

Most már a legtöbb nő egyáltalán nem szorul rá, hogy mindenképp összeálljon valaki olyannal, akit legbelül a háta közepére sem kíván. Ilyen egyszerű.

2023. jún. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
A szingliség egyszerűen gazdasági kérdés. Ha senkinek nem lesz pénze (fél év múlva), akkor sokkal kevesebb lesz a szingli. Egyébként régen is sokan éltek egyedül, csak nem harsogtak tele minden netet a kínjukkal.
2023. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Ma sokkal zárkózottabbak az emberek. Régen pl. simán elkezdtek beszélgetni egymással vonaton, akik egy fülkébe kerültek. Én 30 éve voltam egyetemista (akkor sokat vonatoztam), az akkori öregek még beszélgettek egymással, a fiatalok már akkor sem.

A szüleim generációja (mai 70-80 évesek) még egy nagyvárosban, lakótelepi környéken a helyi járatú busz megállójában is beszélgettek egymással reggelenként, amikor munkába menet a buszra vártak. Szüleim emiatt pontosan tudták, a környékbeli házakban ki, melyik faluból való volt, melyiknek hova járt a gyereke, milyen családi vagy egészségi problémákkal küzdöttek. Ma ezt el tudnád képzelni?

Emellett a nagyvállalatok tudatosan rendeztek olyan olcsó zenés-táncos esteket, ahol fiatal dolgozóik kulturált módon szórakozhattak és az egyedülállók ismerkedhettek.

Tehát alkalom is volt rá, és az emberek is nyitottabbak voltak. Ezek az 1980-as évekre már eléggé beszűkültek, a rendszerváltás után pedig teljesen megszűntek. Ezzel párhuzamosan egyre zárkózottabbak és bizalmatlanabbak lettek az újabb és újabb generációk.

2023. jún. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Ezen már én is szokszor gondolkodtam. Én a régebbiek közé tartozom, nő vagyok, és a 80-as években voltam fiatal. Akkor a kortársaim közül mindenki járt valakivel. Persze nem mindegyik kapcsolatból lett házasság, de én magányos fiatalt akkor nem ismertem. Nem emlékszem olyanra, aki huzamosabb ideig egyedül lett volna. A szingli szót sem ismertük. Pedig közösségi oldalak még nem voltak, sőt, telefon se nagyon. Viszont voltak házibulik, koncertek, diszkók, bandázások a nyárestéken a parkokban, stb.

Én azt hittem, az internettel még könnyebb lesz. De azt látom, hogy most rengeteg a magányos fiatal. És a társkereső oldalak engem az egykori házassághirdetésekre emlékeztetnek az újságokból. Na de azon a módon akkoriban középkorúak, elváltak és idősek kerestek maguknak társat. Nem huszonéves fiatalok. Ez engem teljesen meghökkent.

2023. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Mindenben alulteljesítenek a férfiak az ezelőtti évtizedekhez képest, szóval a csajozás a legkisebb probléma. Később költöznek el otthonról, egyre esik a diplomás férfiak aránya, a közösségi életük is csökevényes, még barátaik is alig vannak. A problémák a csajozással csak a hab a tortán, de mégis ez kapja a legtöbb figyelmet...
2023. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
Sok tényező miatt több lehetősége van az embereknek. Több lehetőségből meg általában az lesz, hogy a nagyobb csoportokból morzsolódnak le. A szingliség ma már jóval elfogadottabb jelenség, kényszerházasság sincs, ellenben többen tehetik meg, hogy külföldre menjenek, több külföldi is él Magyarországon. Vagyis a versenyszféra nőtt, a korlátok meg csökkentek. A digitalizációval is több választási lehetőség jött, ergo Tinder Bumble és a társai miatt több emberből lehet választani. Na meg régebben az aberáltakat is könnyebb volt kiszűrni, több időt foglalkoztak az emberek megismerésével. Ennél is több ok van, de a lényeg: tök mindegy hogy más időkben más nehézségekkel kellett megküzdeni, a mai világban élünk, abban kell érvényesülni.
2023. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
Az emberek már csak a neten élnek, élőben csak nyökögnek.
2023. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%
Jegyzem meg, hogy a gyk kifejezetten a incelek találkahelye, így az itteni tapasztalatok alapján a világ kietlen üres és ragadozó nőstények népesítik be. Valójában az emberek beszélgetnek a vonaton, nagyon sok fiatal kedves és okos, az emberek többnyire jószívűek, csak sokszor nagyon tájékozatlanok.
2023. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

"És a társkereső oldalak engem az egykori házassághirdetésekre emlékeztetnek az újságokból. Na de azon a módon akkoriban középkorúak, elváltak és idősek kerestek maguknak társat. Nem huszonéves fiatalok. Ez engem teljesen meghökkent."

Pedig szüleim így találkoztak anno viszonylag fiatalon

Szerencsétlenségemre össze is házasodtak

Nem hinném hogy túl gyakori volt, de ezekszerint mégiscsak jellemző ismerkedési forma volt a társkeresőzés net nélkül is

2023. jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Jellemző ismerkedési forma volt, de jellemzően nem a huszonéves korosztály keresett így társat. Legalábbis az én környezetemben meg se fordult ez a fejünkben fiatalon. Persze ez nem jelenti azt, hogy egyetlen huszonéves se próbálkozott ott, de biztos nem annyi, mint manapság.
2023. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!