Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lehet egészségesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet egészségesen hozzáállni az ismerkedéshez ha nagyon vágyom arra, hogy valaki szeressen? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Elég fiatal vagyok (23) és eddig különösebben nem foglalkoztatott a párkapcsolat gondolata. Pontosabban szerettem volna (tini koromtól kezdve), de egyrészt nem úgy alakult, másrészt elégedett voltam az életemmel szóval soha nem éltem meg olyan hatalmas hiányként és bár szerettem volna szerelmes lenni (voltam, de az viszonzatlan volt), közben szerettem a szabadságot.


Az utóbbi pár hónapban érzem azt viszont úgy igazán, hogy vágynék már egy társra, valakire akivel tényleg passzolunk minden téren.


Volt nem rég egy "kalandom" vagy nem is tudom, hogyan nevezzem, egy srác akivel többször törtentek köztünk dolgok, de sose randiztunk, eleinte nem is akartam tőle semmit, nem éreztem iránta semmit, nem is ismerem eléggé, viszont a kémia köztünk őrületesen jó volt.


Szóval egyrészről itt volt ő, akivel kb. azt éreztem, hogy megszűnik a külvilág, figyelmes volt, minden nagyon jó volt, nagyon egymásra voltunk indulva, másrészről meg itt volt/van bennem az a vágy, hogy valaki igazán szeressen.


Ő is tett rá célzást, hogy vágyik erre, de az is egyértelmű volt, hogy köztünk hosszabb távon nem lesz semmi (több oka is van, nem mennék bele, ő is mondta, én is tudtam).

A vége fele talán el is kezdtünk érezni valamit egymás iránt vagy éreztük, hogy nem lenne nehéz többet érezni, de mivel tudtuk, hogy lehetetlen (szingli amúgy) így lezártuk.


Én meg közben rájöttem, hogy az agyam elkezdte picit összemosni a dolgokat, vágyom a szerelemre és itt volt ő akire ezt az agyam ki tudta vetíteni.


Ebből kiindulva merült fel bennem, hogy hogyan ismerkedjek úgy egészségesen és nem kétségbeesetten (az MÉG nem vagyok), hogy nagyon vágyom valaki szeretetére? Mert az előbb említett kalandot is ezért nehéz elfelejtenem (azon kívül, hogy jó volt és sose tudom meg mi lett volna ha).


Hiszen így nehéz nem hamar elkezdeni kötődni, ha valaki megtetszik fejben már elkezdem akaratlanul is tovább gondolni a sztorit, beleélem magam aztán jön a koppanás, hogy a realitás más. És így már sokkal nehezebb tovább lépni és tiszta fejjel gondolkozni. És nem feltétlen egészséges.


Hogyan lehet az ismerkedést egészségesen kezelni, nem belelátni többet, nem álmodozni ha köznen nagyon vágyom már arra, hogy valaki szerelemmel szeressen és vica versa?



2023. júl. 19. 11:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy csak társra?


Kaptál, éreztél szeretetet eddigi életed során, családtól, szülőtől, vagy testvér?


Nem ugyanaz a szeretet ez tény, de olyan mintha ez alapból hiányzott volna az eddigi 23 éved alatt is.

2023. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Igen. Szerencsés vagyok, mert nagyon szerető családom van (szülők, testvérem, nagyszülők, stb.) és nagyon sok nagyon jó barátom, bárhol bármilyen közegben voltam korábban, mindig voltak olyanok akikkel hamar megtaláltam a közös hangot. Szóval minden más téren nagyon szerencsés vagyok:)


Szerelemben azonban sajnos nem. Ez egy olyan dolog amire kamasz korom óta vágyom, de kevés ember mozgatott meg úgy igazán, aki pedig igen az nem jött össze (akibe igazán szerelmes voltam eddig az 2 ember, egy még nagyon régen, gimi elején majdnem 10 éve egy nálam idősebb srác aki észre sem vett, egy pedig pár éve , aki a testvérem egy jó barátja, de ő kapcsolatban élt és inkább a húgaként vagy haverként tekintett rám, mintsem potenciális jelöltként).


Persze tetszettek mások is, de egyik sem volt igazán komoly a gyakorlatban, viszont fejben sikerült nagyon rápörögnöm és azt gondolom pont ezért is nehéz vagy tart nekem sokáig valakit elfelejteni.


De ennek ellenére, sosem volt olyan erős ez a vágy, mint az utóbbi mondjuk 2-3 hónapban. Mert hiába szeret a családom és a barátaim és én is őket, azt érzem, hogy ez már nem elég, nem elégít ki érzelmileg (eddig azért igen).

2023. júl. 19. 11:58
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a szerelem vak és csak sodródsz, csak őt látod, ő a legjobb, ha nem az, akkor reménykedsz, hogy az lesz.

Talán segít ha résen is vagy, de azért élvezed is a szerelmet.

2023. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szexxel indítani az ismerkedést a világ legnagyobb butasága.

Ugyanolyan “érzések” keletkeznek a hormonok által mint ha valójában beleszeretnél. Hatalmas nagy lutri mi lesz belőle mert ha oké de nincs folytatás akkor mi van?! Hát ez ami veled… csak összezavarod magad aztán azt se tudod mire vágysz igazából.

2023. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#3 az említett illetőbe nem vagyok szerelmes. Inkább azt mondanám, hogy örültem volna ha úgy alakul, de azt is csak utólag. De amikor együtt voltunk akkor nem éreztem többet, jó volt, élveztem, de tudtam, hogy nem ismerem eléggé és ott akkor soha nem éreztem azt, hogy ez több. Nem is erről van szó.


Hanem arról, hogy amint megtetszik valaki egy kicsit komolyabban, pláne ha látom a másikon is, hogy én is neki vagy csak nagyon, hogy nagyon jól kijövünk, az agyam automatikusan elkezd álmodozni arról, hogy milyen lenne ha.. és ez gyakran összemosódik a valósággal és beleélem magam és amikor nem úgy alakul a dolog, hogy több legyen akkor sokkal csalódottabb leszek és így nehezebb tovább lépni. Ez nem csak a mostani eset, hanem tini koromtól kezdve. De nem akarom, hogy az mindig így legyen. Erre is vonatkozik a kérdés, hogy ezt hogyan lehet leküzdeni?


#4 Ebben abszolút van igazság, de mi nem ismerkedtünk, nem annak indult a dolog. Egy közös barátunk által ismerjük egymást és egy buliban egymásba gabalyodtunk és utána még párszor. De sosem volt szó arról, hogy több lenne a dolog, az első alkalom után én úgy voltam vele, hogy ennyi volt, jó volt és kész, többször nem akarom. Csak mivel kisült, hogy nagyon vonzódunk egymáshoz szexuálisan így megismétlődött a dolog, de nagyon sokáig nem akartam tőle semmit és elég jól el is tudtam különíteni fejben. Akkor lett rosszabb amikor az agyam elkezdte összemosni a vele történteket és azt, hogy mire vágyom lelkileg, hiszen "kézenfekvő" lett volna. De tisztában vagyok vele, hogy érzelmileg nem (feltétlen) őt akarom, hanem igazából bárkit akivel minimum ennyire jó a kémia, de mellé szeret is ( a vicc az, hogy valószínűleg hasonlóképpen van ő is).


De a kérdés nem erre az egy emberre vonatkozik (ez csak egy példa), hanem arra, hogy a jövőben hogyan tudom az ismerkedést lazábban venni, hogy könnyebben tovább tudjak lépni ha valami nem jön össze?

2023. júl. 19. 12:26
 6/26 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám, hogy nem tudom mire vágyom, mert de: valakire aki szeret, akit én is és akivel a kémia is nagyon jól működik. Egy működő egészséges kapcsolatot, valakivel akivel nagyon passzolunk testileg, lelkileg.
2023. júl. 19. 12:28
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

#5 Lehet nem ez van mögötte de akkor is fel tudom tenni így is a kérdést.

Sehogy. Ha nem egy olyan séma mentén haladsz ahol nem tudsz sérülni akkor mindig sérülni fogsz.

2023. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az jon le hogy elobb szeretned kell magadat, ami hosszu es lassu folyamat. Ha az megvan, es ugy erzed nincs szukseg pasira akkor kell elkezdeni ismerkedni
2023. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#8 de alapvetően szeretem magam és az életem, persze nem tökéletes és én se vagyok, de senki az. Nem cserélnék senki mással. De attól még vágyom erre a típusú szeretetre is és így amikor jön valaki akivel lehetne valami, nagyon beleélem magam, mert nagyon szeretném. De tudom, hogy ez nem jó, nem is akarom, hogy így legyen.
2023. júl. 19. 12:58
 10/26 anonim ***** válasza:
De mit vársz, mit mondjon itt akárki? Hogyan vedd lazábban? Mit lehet erre mondani? Kétszer emeld fel a bal lábad, majd háromszor a jobb kezed? Hát vedd lazábban. Önkontroll. Tudatosság mellett tapasztalattal alakul. És könyörgöm, ha így érdekel a téma, akkor olvasgass szakértőktől minőségi információt, szemléletmódot, ne a gyk-ből meríts!
2023. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!