Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyire feminista ilyen téren, egy átlag nő ma?

Figyelt kérdés

Menyire elfogadott manapság, hogy egy férfinak vannak érzései?


Hogy szomorú, hogy fél dolgoktól, vagy hogy negatívan lát dolgokat a jövőben, hogy néha jól esne, ha elsiratná magát a párja előtt.

Persze egy hisztérikát senki nem akar. De tegyük fel, hogy ez az adott férfiban, csak normális mértékben van meg ez.

Erre a szintre, a nők mekkora része jut el?


Persze nem konkrét számokat akarok hallani, inkább a személyes benyomás, a percepció ami benned él ezzel kapcsolatban, arra lennék kiváncsi.



2023. júl. 21. 10:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

#9 Miért kéne hogy jó legyen nektek a feminizmus?

Most még csak nem is kötekedésből kérdezem, csak simán vannak dolgok amik a természetükből adódóan nem foglalnak minket magukba, de ez nem baj... Pl nem vagyok meleg, de sosem várnám el hogy a melegjogi szervezetek azzal pitizzenek nekem a támogatásomért, hogy légből kapott indokokat gyártanak arra hogy miért rossz NEKEM a homofobia. lol. jó vicc lenne.


A kérdés igencsak arra utal hogy szerinted a nők nem hajlandóak a férfiak erzelmeire figyelni, miközben azt is hiszed hogy a férfi elnyomás elleni politikai aktivimus csak akkor érdemel támogatást, ha a férfiak is (a saját maguk kreálta rendszer) áldozatainak lehetnek beállitva. Ami ironikus, nem..?


"Men who want to support women in our struggle for freedom and justice should understand that it is not terrifically important to us that they learn to cry; it is important to us that they stop the crimes of violence against us."


Andrea Dworkin

2023. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

9

A feminizmusnak semmi köze a férfiak sírásához.


Mindenkivel történhet olyan, hogy sír, ez nem baj. A kérdés, miért és milyen gyakran. AKi minden apróság miatt könnyekbe tör ki, azt nem bírom. Nőknél sem, férfiaknál meg annyira sem.

2023. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Alapvetően én azt gondolnám, hogy az igazság sosem soviniszta a sajátjaival szemben. Helyette aki igazságot, békét megértést akar, az minden téren teszi ezt. Nem vagyok meleg, mégis voltam már prideon.

Nő se vagyok, mégis támogatom a feminizmus. És így tovább. Azt is elfogadtam, hogy aki akar az had prédikáljon bort, és igyon vizet. Értsd, éljen konzervativ htbsként, miközben feminizmust hirdet.

Ha akarja tegye, az ő dolga.

Talán én értettem valamit félre, de ez azt is jelenti, hogy nekem is lehetnek igényeim.

Én személy szerint nem akarok viszont, a fentebb felvázolt kapcsolatban a konzervativ férfiképet kielégítő, de a feminizmust aktívan támogató férfi lenni. Én vagyok persze a naiv, hogy azt hittem érthető lessz a kérdés. Hogy olyan nő mennyi van, aki egy ilyen férfit elfogad.

2023. júl. 21. 14:09
 14/16 anonim ***** válasza:
32%

"Hogy szomorú, hogy fél dolgoktól, vagy hogy negatívan lát dolgokat a jövőben"


Ez egy inkompetens, kisebb dolgoktól is azonnal összeomló, az élet kihívásaival megküzdeni nem képes ember leírása, aki mindjárt az elején bedobja a törülközőt. Belém "nő létemre" több küzdőszellem szorult.

2023. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
32%

"Hogy olyan nő mennyi van, aki egy ilyen férfit elfogad."


Egyre kevesebb, mivel a mai fiatal nőket nem vonzzák sem a felnőtt testbe szorult óvodások, sem az ezzel együtt járó pótanyuka szerepe.

2023. júl. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
82%

Számomra mindig is természetes volt, hogy a férfiak ugyanolyan érző lények, mint a nők, hiszen ez az igazság. Nyilván bizonyos dolgokban eltér a kettő nem és vannak eltérő tendenciák és megítélések, de a lényeg ugyanaz: egy férfinak ugyanannyi joga van az érzelmeihez és azok kinyilvánításához, mint egy nőnek.

Láttam már a páromat sírni kisebb (például meghatódik egy filmen) és nagyobb (például a nagypapája temetésén) dolgokon, idegeskedni (például az első kiállításán), aggódni (például mialatt a nővére szült), zavarba jönni (szinte mindig, ha bókolok neki) és lehetne még sorolni, de szerintem érthető. Ha tudok neki segíteni, segítek, ha nem tudok, akkor biztosítom róla, hogy ott vagyok mellette. Szerintem egy kapcsolat alapja, hogy a felek érzelmi biztonságot és komfortot nyújtsanak egymásnak.

Amíg nem viszi túlzásba az érzelmeit az ember (hangozzon ez bármilyen furán), hanem érett felnőttként kezeli őket (például nem sír vagy kiabál minden apróság miatt), addig kétlem, hogy bármilyen értelmes nőt (vagy férfit) zavarna a dolog.

24/N

2023. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!