Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, mikor tekintetek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, mikor tekintetek egy férfit alkoholistának? Ha ezeket a számokat eléri, vagy már napi 1 sör is sok nektek esténként egy pasitól?

Figyelt kérdés

,,Az egészségre hosszabb időn át sem károsító hatású mennyiség a napi 4 cl mennyiségű tiszta szeszt meg nem haladó fogyasztás. Ez általában 4 dl bort, 1 dl tömény szeszt vagy 2 üveg sört jelent. A nőkre ezeknek a mennyiségeknek a fele vonatkozik. Ezek a mennyiségek nem azt jelzik, hogy mennyit „kellene” innunk, hanem e szint felett, már károsodást okoz.


Kifejezetten káros mértékűnek minősül a 10 cl tiszta szeszt meghaladó fogyasztás: 1l bornak vagy 2 dl töménynek vagy 2-3 l sörnek felel meg."


Én amúgy egy 0.7 literes tiszta 40%-os vodka finnlandiát (legjobb) szoktam egy héten meginni péntek, szombat, vasárnap, szóval 5 napig mindig tiszta vagyok. Ez olyan napi 2.3 deci 3 napra.


2023. júl. 23. 13:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nem tud meglenni nélküle.


Illetve ha van hallgatói jogviszonya, bármennyit ihat, nem tekintendő alkoholistának, az "egyetemista" a megfelő kifejezés ebben az esetben.

2023. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
A napi bármilyen alkoholfogyasztás alkoholizmus. Egy sör is az ha azt minden áldott nap be kell puszilnia.
2023. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus nem az elfogyasztott alkohol mennyiségétől függ, hanem a rendszerességtől.


Akkor is lehetsz alkoholista, ha 5 napig tiszta vagy, de abban az 5 napban csak a hétvégi ivást várod, és ha valami miatt elmarad, akkor az zavar.


Akkor nem vagy alkoholista, ha nincs rendszer az ivásban, és ha nem zavar, észre sem veszed, hogy hetekig nem iszol. Szoktam én is alkoholt fogyasztani, de pl ha marad vendéglátásból mondjuk fél tálca söröm, akkor az csak a legközelebbi hasonló alkalommal kerül elő újra, addig ott van érintetlenül a spájzban. 3 évvel ezelőtt vettem ismerőstől 5 liter jó minőségű és finom pálinkát, még mindig van belőle kb 2 deci.


Én nálad már neccesnek érzem a dolgot, bár nem vagyok szakember.

2023. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Napi egy sör.. nekem az már nem fér bele.


(Eleve megérzek mindent rajta, egyetlen sört is, tehát nálam ez eleve nem férne bele. Az én párom 3-4 havonta iszik max, olyankor én is egy gyümis sört. de mindegy, itt nem releváns)


Kérdés az, hogy miért nincs olyan péntek-szombat-vasárnap, amikor azt mondod, hogy nem kell? Ez már nagyon rendszeres, és nem vezet jóra. 7 deci vodka is sok. Számold ki, hogy az mennyi sörnek felel meg.. Nagyjából 16 doboz sör tesz ki 0,7 vodkát. Ha gyengébb a sör, lehet akár 20 doboz is.


Tehát, szerinted nem alkoholizmus, ha minden héten legurul 15-20 doboz sör?

2023. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

És miért az a lényeg, hogy a nők mikor tekintenek annak?

Én akkor tekintek annak egy férfit, ha megkérem hogy most ne vegyen sört, és elkezd magyarázkodni, hogy de, vesz.


Nekem itt már alkoholista, mivel full egyszerű kérés, hogy ne igyon, és mégis iszik. Ha nőne a seggem és megkérne, hogy ne vegyem le azt a chipset a polcról, én sem tenném.

2023. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Pont azért adják 7 decis kivitelben a legtöbb italt, mert napi 1 deciig még belefér a dolog, az még nem dönt romba.
2023. júl. 23. 14:15
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Mindenki alkoholista, aki ilyet kérdez.


Az nem alkoholista, aki napokat, heteket, éveket is kibír a pia nélkül, de nem úgy, hogy "jaaaaaj, alig bírom ki", hanem eszébe sem jut.


Sajnos az alkoholista Magyarországon ez igen-igen ritka.

2023. júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
2023. júl. 23. 14:31
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, lepontozhatsz mindenkit, akinek nem tetszik a válasza. Nagyon könnyen kiderítheted, hogy alkesz vagy-e. Tarts egy alkoholmentes hónapot! Lássuk, hogy bírod.
2023. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Van az a piás aki nem tud leállni senki kedvéért, és van az aki letud állni mert az alkohol a magánya ellen van. Az írásod alapján te nem tudnál senki miatt leállni..
2023. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!