Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Másoknak, hogy megy a párkeres...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másoknak, hogy megy a párkeresés ilyen könnyen? Mi baj lehet velem?

Figyelt kérdés

Nem szeretném sajnáltatni magam és nem is azért írom ki a kérdést, hogy így ismerkedjek itt csak hátha valaki ír olyat tanácsot, tippet ami segíthet.


24 éves, egyetemista (lassan a mesterrel is végzek) lány vagyok. Nem vagyok csúnya, persze ízlés kérdése meg tökéletes se vagyok nyilván, de alapvetően szépnek szoktak mondani, elég gyakran megnéznek az utcán, viszont 10/10-es top nő sem vagyok. Szerintem eléggé tisztában vagyok a hibáimmal is és az értékeimmel is.


Személyiségre meg nyitott, közvetlen, inkább extrovertált, többnyire vidám. Szóval könnyen szóbaelegyedek az emberekkel, mindenkivel jól kijövök, önbizalmam már sokat javult, de azért néha meginog.


Pár hónapja érzem azt, hogy nagyon vágyom már egy társra, egy rendes kapcsolatra. Másoknál látom, hogy pár hónap alatt kapcsolatba kerülnek. Az egyik legjobb barátnőm, aki hozzám hasonló adottságokkal rendelkezik, ő ha szakít, pár hónapon belül megint bepasizik és alapvetően tök rendes, jófej fiúi voltak mindig is. Nem tudom én mit csinálok rosszul, hogy nekem nem jön össze.


Volt egy kalandom nem rég valakivel, amivel nagyon sokáig nem is volt probléma, nem akartam tőle semmi többet. Egyszer még mondta is, hogy vágyik a szerelemre, de tudja, hogy az nem velem lesz. Olyan volt a szituáció, hogy nem értettem miért hozza fel, de gondoltam magamban, hogy ez vicces, mert én is pont így vagyok, de nem volt ezzel semmi problémám, elfogadtam, nekem se szólt többről vele.


Aztán kicsit mégis. Illetve rájöttem, hogy idöközben még jobban megtetszett, elkezdett érdekelni és már bántam, hogy ez ennyi volt. Elfogadom de nehéz elfelejtenem.


Most meg azon agyalok, hogy vajon mi van bennem, mi a baj velem, hogy valahogy senki nem akar többet. Hogy pl.: ő se. Megjegyzem ez volt az első ilyen az életemben, nem szoktam random emberekkel kavarni. Nem vagyok kihívó se.


Nem volt még olyan srác aki konkrétan azt mondta volna nekem, hogy ő engem akar. Tudom, hogy voltak akiknek tetszettem, de sokszor olyan suta vagy olyan szinte semmilyen volt a közeledésük, hogy én arra nem tudtam mit lépni. Vagy nem tetszettem eléggé.


Azt is tudom, hogy alapvetően elég határozott típus (nem parancsolgató vagy ijesztő) vagyok, nem vagyok kifejezetten félénk, de alapvetően mindenkivel barátságos. Szóval bejön(ne) ha valaki határozott és határozottan ki is mutatja, hogy én kellek neki, de ilyenre még nem volt példa.


Mi lehet velem a baj? Mit csinálhatnék másképp? Nem akarok kényszeredetten kapcsolatot, annak örülnék leginkább ha spontán jönne, de őszintén marhára lelomboz, hogy látom másoknak mennyivel könnyebben megy.



2023. aug. 9. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy semmi csak még "várnod kell" a megfelelő partnere.

Lehet az az oka, hogy nem adsz esélyt olyanoknak, akik suta módon közeledtek, ha szép vagy, ha okos vagy és az a fiú önbizalomhiánnyal küszködik, tapasztalatlan lehet, hogy épp amiatt suta. Persze, ha nem érzel vonzalmat, fölöslegesen erőltetnéd csak egy lehetőség volt.

2023. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem gondolom, ho gy baj lehet veled. Van, akinek egyből jön minden, másoknak később. Nem tudni, miért...
2023. aug. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem a könnyen szóbaelegyedek bárkivel részről pont nem az jutna eszembe, hogy nehezen menne valakinek az ismerkedés. Most figyelj, azért 24 évesen 1 db egyéjszakás kaland nem valami sok tapasztalat, ráadásul nekem az jön le az írásodból, hogy a te világod lenne, inkább a párkapcsolatok azok, ami ugye még nem volt.


Hol szoktál egyébként ismerkedni? Egyetemen? Online? Bulik? Szoktál kezdeményezni vagy úgy vagy vele, hogy a férfiak majd úgy is megszólítanak, ha akarnak valamit? Mi a helyzet az évfolyamtársakkal, szaktársakkal? Nem igazán vágom mit értesz a spontán dolog alatt őszintén, most ha kapcsolatot akarsz, akkor ezt tisztán és érthetően közölni kell azzal akivel ismerkedsz.


Meg most miért mondaná neked csak úgy random bárki is hogy téged akar? Nem is írtál semmit, hogy milyen randijaid voltak például eddig vagy nem volt egyáltalán az se? Ahhoz hogy azt mondja neked bárki is, hogy téged akar, ahhoz idő kell + célirányos ismerkedés, ahol egyértelmű, hogy miért is ismerkedtek egymással. Máskülönben hagyj fel ezzel a szerelem dologgal szerintem.

2023. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Röviden, az a baj veled, hogy azt hiszed veled van a baj! Sokáig én is így gondoltam, de egyre inkább azt látom mindenki mással van!
2023. aug. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
A korodbeliek nem akarnak kapcsolatot csak testiséget ezért nem mennek oda, buliban/ tinderen ezt gyorsan megkapják nem pazaroljak rad, mint normalis lanyra az idejuket ha konnyben is osdzejon nekik
2023. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem a megfelelő helyen keresed, vagy csak várnod kell. Én kivártam, lett is eredménye. Nem feltétlenül veled van a baj. Viszont nyugi, elég, ha egyszer sikerül.

Csak legyél nyitott. Illetve igyekezz meglátni a suta próbálkozást is, lehet csak egy kis bíztatásra van szüksége ahhoz, hogy úgy igazán kezdeményezzen.

2023. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Irasod alapjan ertelmes vagy szoval en elsosorban megis kinezetre gyanakodnek, vagy azt mondanam valogatsz. Akiknek tetszettel valszeg azert voltak batortalanok, mert mar tul sok elutasitast eltek at, aki nagyon magabiztos az altalaban nem veletlenul az (jol nez ki) es ok sokszor nem keresnek komolyat, valogatnak mert megtehetik.


A helyzeted kicsit tul szep, h igaz legyen, marmint en meg nem lattam olyat, hogy egy lany szep es 24 ev alatt alig van udvarloja.


Van meg olyan extrem eset, h vki teljesen olyan kozegben mozog h tul keves fiuval lep kapcsolatba, pl lany suli, lanyos egyetem (bar ilyet nem tudnek kapasbol mondani fiuknal a muszaki egyetemek ilyenek), es akkor csak szerencsed nem volt.


Szoval v kulso vagy valogatsz v vmi szelsoseges elethelyzet.


Gondolkoztam amugy, h irok neked (tudom nem ezert irtad ki a kerdest) mivel korban stimmelunk illetve szepen fogalmazol, elv csinos is vagy, de eddigi eletem soran azt tanultam meg, h ha valami tul szep h igaz legyen akkor az nem is igaz.


Na de h vmi pozitivat is mondjak, statisztikailag szinte biztos, h lesz parod csak legyel turelmes es lehetoleg elerheto (jarj programokra esetleg tarskeresozz).

2023. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Üdv a klubba... 24-évesen diplomásan, csinosan plusz két barátnőmmel hasonló cipőben'...

Nem én már nem görcsölök ezen, adtam esélyt ízlésemen aluli meg barátzónás pasinak is...elég volt,ha nem veszi a lapot,hogy elhívtam kávézni meg éjszakai írogatásokból akkor sajnálom leszek egyedül.

Normális,ápolt pasikra van szükség akik akarják a nőt.

2023. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

Te is egy női archetípus vagy, aminek ez az életterület a nehézsége szerintem.


Az egyetem ráadásul egy nagy burok is, ahol nagyon könnyű ismerkedni emberekkel általánosságban. Szerintem ez is valahol a hátulütője, mivel annyira közös az érdeklődés/intellektus egy része, hogy az már magától értetődő, hogy egy tucat ilyen kapcsolatot fenntarthat az ember - - nem biztos fogja annyira megbecsülni, mintha nehezen akad rá ilyen barátra.


A női archetípusod pedig szerintem alkalmassá tesz arra, hogy jól szerepelj “duma” alapú versenyeken, de ez az életben differenciált. A való élet, ami nem egy szakkolis buborék mondjuk, nehézséget állít fel sokszor az extrovertált, határozott lányoknak.


Példának felhozom az én archetípusomat: ugyanúgy átlagos, csinosabb 22 éves lány vagyok, mégis sokan kezdeményeznek nálam, illetve minden kapcsolatomban családot akartak alapítani velem - - olyanok is, akik soha sem akartak előttem. Miért? Mert a férfiaknak általánosságban vonzó a kislányos hanglejtésem, feminin kisugárzásom, introvertált kimértségem és hogy a szociális területek vonzanak.

VISZONT én mindennap a munkahelyemen a nemet mondással küzdök és ahol interjú helyzet van, ott sosem tudom eladni magam, nem bírom a versenyt. Ennek a habitusnak ez az átka.🤷‍♀️


Egyik sem jobb, mint a másik. Biztosan van hozzád illő fiú, azonban kalandokba ne menj bele, ne alázd meg magadat velük, mert ezek nagyon rombolóak lehetnek…


Sok sikert neked!💕

2023. aug. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sokáig küszködtem önelfogadással, önbizalommal, mint szerintem sokan ebben a korban/élethelyzetben. Úgyhogy sokáig el se akartam hinni, hogy én tetszhetek valakinek és nagyon ki se tudtam vagy mertem mutatni. Szóval nem mondom, hogy ez mindenki más hibája, mert én se voltam mindig megközelíthető. Vagy szerintem érződött rajtam a görcsösség. Plusz a covid is betett, hiszen akkor a szociális köröm nagyon leszűkült, esély se volt és mentálisan se tett jót. Tehát az az időszak kvázi kiesik. Ha úgy nézzük majdnem 2 év kiesett tapasztalat/lehetőség.



Aztán egyre jobban elkezdtem odafigyelni magamra kívül-belül, igyekszem javítani magamon ami az esélyeket is növeli meg mentálisan is jót tesz.

Félévet voltam nem rég külföldön erasmuson, ott nagyon felszabadult voltam és valamiért ott azt tapasztaltam, hogy sokkal többeknek bejövök. Lehet a közeg az oka, lehet az emberek, nem tudom:D Többet is voltam olyan emberek között ahol statisztikailag nagyobb volt az esélye bárminek is.


Lehetett volna kapcsolat és kaland is korábban, de olyannal aki iránt nem érzek semmit és nem is jön be nyilván nem fogok. Nem fair dolog senkivel szemben se.

2023. aug. 10. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!