Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire gond a mai nőknek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gond a mai nőknek, ha egy férfi elkötelezett, hithű katolikus?

Figyelt kérdés

És ezt nem is rejtegeti. (De amugy normálisan néz ki, nem "rondapulcsis").

Neked ez gond lenne?1


2023. szept. 22. 08:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ mit takar. Misékre jár sokat, folyamatosan a Bibliáról beszél, okítani akar? Akkor nincs esélye.
2023. szept. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

"Nem is rejtegeti" - mondjuk azért fontos, hogy ez a gyakorlatban hogy történik.

Ismerek egy srácot, minneit testvéremnek hív, minden második mondata arról szól, hogy a Biblia mit ír erről. Azt se lehet tőle megkérdezni normálisan, ohgy kér-e eg ypohár vizet, mert arról is ráköt Jézusra, meg ilyenek:D


Na, hát az ilyet hanyagoljuk.


Azt is tegyük hozzá, hogy hithű katolikusokénl nincs házasság előtti szex, sem fogamzásgátlás.

Emiatt talán lehet érdemes lenne hithű katolikus nőt keresnie magának, hogy ne okozzon konstans súrlódást a dolog.


Meg... egyébként a Biblia is azt írja, hogy a hívők hívőkkel álljanak össze, szóval idelmma letudva.

2023. szept. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

"A mai nők" nem szeretik, ha egy kalap alá veszik őket.


Én köszönöm, kihagyom az ilyen pasikat.

2023. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%
Nem kellesz senkinek, aki nem hithű.
2023. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Egy szintén hithű katolikus nőnek nyilván nem gond.
2023. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
Szektas elmenetegektol szeretem magam minrl tavolsbb tartani.
2023. szept. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%
A katolikus egyház az egyik legnagyobb emberiség ellen elkövetett bűn. Sokkal több halál fűződik hozzá, mint a nácikhoz. Ajánlok egy kis történelem tanulmányozást
2023. szept. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Én is kihagyom.
2023. szept. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj, hogy aki így hivatkozik magára, az az esetek döntő többségében olyan szinten szélsőségesen viszonyul a valláshoz, ami lehetetlenné teszi az együttélést mindenkivel, aki számára ez nem téma. Lehet, hogy már írtam itt ezt a hasonlatot, de ez nem olyan, hogy te szeretsz búvárkodni, én meg nem, úgyhogy a nyaraláson más programokat keresünk magunknak, hanem a szürke hétköznapokat is átitatja, ráadásul olyan konfliktusokhoz vezethet hosszútávon, amit valószínűleg nem tudnánk kezelni. Például én kimondottan nem támogatom, hogy a születendő gyermekem vallásos nevelést kapjon, templomba meg egyházi iskolába járjon, Te pedig felteszem épp ellenkezőleg gondolod.
2023. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem működne. Én minden vallást tisztelek, de nem hiszek igazán egyik istenben se, legyen az a keresztény Isten, a wicca vallás istenségei, a hindu istenek, vagy épp Allah. Minden vallásnak meg van a maga szerepe, a maga hasznos és kevésbé hasznos vonzata, tanai.

A gyermekemet ebben a szellemiségben tervezem nevelni, aztán, ha őt valamelyik vallás mélyebben megszólítja, az az ő döntése.

Én rosszul lennék az "ez Isten akarata" meg lesz, ahogy lennie kell féle maszlagoktól. Nem vagyok hajlandó valamilyen ezer éves keresztény dogma szerint étkezni, vagy viselkedni. Nem járok templomba, mert kevés visszásabb dolgot tudok felsorolni, mint az egyház és a viselt dolgai. Soha nem fogom vallásos iskolába, óvodába kényszeríteni a gyerekem.

Úgy gondolom, aki mélyen vallásos, annak ez épp annyira meg kell határozza a párkeresési preferenciáit, mint bármely más szélsőséggel bíró emberét. Teszem azt, egy mélyen konzervatív ember nem fog tudni mit kezdeni egy átlagos emberrel se, nem, hogy egy liberális gondolkodásmóduval.

Aki mélyen vallásos, az kénytelen hasonló felfogású társat keresni.

2023. szept. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!