Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Társkereséskor pár levélváltás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkereséskor pár levélváltás utáni "az anyagiakra vonatkozó, puhatolózó kérdések"?

Figyelt kérdés

Jópárszor szembesültem vele, hogy társkereséskor, a levelezés létrejötte után - ami nem könnyű manapság, sokszor vissza se írtak - puhatolózó, anyagiakra vonatkozó kérdések érkeznek, van hogy burkolt, van hogy nem burkolt formában: "hol dolgozol, mennyit keresel", saját lakás, "megtakarításra vonatkozó burkolt kérdések"...

Az ilyet diplomatikusan nem tudom miképp lehet lereagálni, de azt is érzem, hogy e kérdésekkel máris rövidre kívánják zárni az ismerkedést, mert ha számukra nem megfelelő a válasz amit e kérdésekkel derítettek ki, lépnek tovább.


Környezetemnek amikor ezt mesélem, megdöbbenve közlik: "náluk bizony csak 6-7 év együttjárás után került szóba, hogy "na akkor kinek mi van" és közös életet kezdtek.

Harmincas éveik végén-negyvenes éveik elején járó embereknél viszont már "nincs erre idő", talán azért is érzik ezt ilyen fontosnak...

Mondjuk engem ismerkedéskor sose foglalkoztatott, kinek milyen vagyona van/nincs. Ugyanakkor sokszor úgy éreztem, mintha elvárás lenne hogy bankszámlakivonattal & ingatlantulajdoni lap felmutatásával randizzak...

Nem azt akarom kihozni ebből, hogy "mindenki aranyásó", csak fura.

Incel beállítottságúak biztosan örülnek e kérdésnek, de ezt nem azért írtam ki, egyfajta jelenséget érzékelek.

Egész egyszerűen korainak és intimnek érzem a más pénztárcájában történő bármilyen kutakodást, én sem tettem ilyet soha.



jan. 13. 19:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Szia, nőként válaszolok! Erről a jelenségről már nekem is panaszkodtak férfiak, meg itt is olvasom, hogy ez létező jelenség. Magam sem értem ezt a hozzáállást, nekem sem jutna eszembe erről kérdezősködni. Főleg nem ilyen hamar és levélben. Nyilván az fontos, hogy senki sem egy pénzt beosztani képtelen, naplopó, link, magát eltartani akaró, élősködővel akar összejönni, de anyagiakról én biztos nem faggatnék senkit. Ha jó emberismerő vagy, az ilyet hamar észreveszed, max az első találkozáskor.
jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én nőként azt mondom, ebben az anyagias világban én ezt totál megértem!

De én másként látom a dolgokat... minimalista vagyok,és ez fontosabb, mint bármi! A férfiben nem a "pénztárcát" látom, de legyen tudatos a pénzügyekben, és takarékos, spórolós! Nem jó, ha két ember külön goldolkodik a pénzről! Engem a kocsi pl hidegen hagy, csak egy nyűg + környezetszennyező! A lakás jó pont, de véleményem szerint két ember közösen is tud saját ingatlanhoz jutni! (Nem egyszerű sajnos...) Lényeg a tudatosság és az ésszerű pénzügyi döntések! 34/N 🙋‍♀️💸

jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Örülj neki, hogy idő előtt kimutatja az illető az érdekeit!


Ha valaki ezzel nyit, elköszönsz tőle és egyszer csak találsz egy olyat, aki nem a pénz alapján választ magának párt.

jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem igazán értem én sem ezeket a kérdéseket. Én nagyjából megteremtettem már magamnak amit akartam. Szóval van egy pár éves házam, meg egy picivel idősebb tucat autóm.

Bár szerintem aki első körben ilyeneket kérdez annak nincs semmije, és keresi a lovas szőkeherceget kastélyal. Mert akinek ezek megvannak, azt már nem igen érdeklik az anyagiak a kacslat elején. Idővel megy úgy is felméri tücsköt vagy hangyát talált.

Egy másik szemszögből nézve, pedig akiknek megvan mindene nemtől függetlenül, az nem biztos olyan 30-40 éves párt akar magának, akinek még nincs semmilye, szinte nulla megtakarítással rendelkezik, stb. Mert ez nagyjából azt mutatja 30+ al még mindig nincsenek normális céljai, valószínűleg nem tudja beosztani a pénzét, és ezek alapján kB semmit sem tett a jövője érdekében.

36f

jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... Nekem meg, nőként, az a furcsa, hogy a pasi pár levélváltás után rákérdez, hogy mennyire szeretem az anált, teljesen le vagyok-e borotválva, lenyelem-e, eredeti-e a mellem, mi van rajtam plasztikázva (semmi), és milyen gyakran igénylem a szexet, meg ennyi idő után biztos ki vagyok éhezve, első randin mibe megyek bele. Miközben (állítólag) komoly kapcsolatot keres, de ez neki fontos szempont hosszú távon is, és teljesen normális, ha nem akarja az idejét vesztegetni. Oké, nem mindenki kérdez meg, mindent nyilván.

A másik oldalon ülve meg nem kérdezhetem meg, hogy mi a foglalkozása, mit dolgozik, hol lakik (kit érdekel, ha 100+ km, nem igaz?), meg ilyen alapadatok.


Másrészt meg miért probléma, ha kikukázom a semmirekellő segélyeseket, akik 5 éve keresnek állást, a meg nem értett művészeket, vagy bárkit, akivel nem akarok kapcsolatot? Mert ha az ötödik randin derül ki, az jobb? Neki persze, legalább volt egy kis tipitapi.

Azt meg nem hiszem el, hogy valaki 5+ évig titkolja a másik előtt az anyagi helyzetét. Ne vicceljünk! Ennyi ideig nem kerül szóba, hogy mit és hol dolgozik, mennyit tud áldozni egy közös nyaralásra, a közös otthonra, meg kinek milyenek az életkörülményei? Mesélj még! Hány évesen ismerték meg egymást? 5?


Apropó, az oviban is tudják a gyerekek kinek gazdagok a szülei. Sajnos ott is szempont, mikor barátot választanak. De ha felnőtt nőként fontos, hogy kivel tervezed a közös jövőt, és milyen jövő vár, akkor el vagy köpködve minden gold digger ribinek.


Nem kell félreérteni: bőven válogathatok az igényeimnek megfelelő férfiak közt! Ha annak tíz férfiből 9 megfelel, akkor nem az igényekkel van gond, hanem a maradék 1-el.

jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, engem az után koptatott egy srác miután megkérdeztem mivel foglalkozik pontosan. De engem tényleg érdekelt a munkája, nem a pontos munkahelye vagy a pénze....diplomás mérnök nyilván gondolhattam volna hogy jól keres de meg amúgy is minek nézett már...végtelenül szomorú mert egy érdeklődő kiváncsi ember vagyok nagyon nem pénzéhes még a randin se várnám el hogy kifizesse helyettem a számlát a pasi, mindenki fizeti a magáét, esélyt se adott biztos neki is ez a berögződése. Mindegy majd kikupálom magam az építészetből önerőből...aztán egyszer csak elfelejtem őt is.

Szóval épp egy hülye baromság ezen rugózni nyilván ha rákérdez a másik mennyit keresel akkor mond meg h nem árulod el ennyi...másból is lejön h a másik fél pénzre hajt e.

jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyenek illúzióid, mert mindenki a pénzre hajt!

Akinek nincs, az azért.

Akinek meg van, az félti és/vagy még több kell neki.

jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5#

Annyira jól leírtál mindent, hogy nincs is mivel kiegészíteni!

jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az miért probléma, ha valaki megkérdezi, hol és mit dolgozik?

Ebből az adatból be lehet lőni nagyjából mennyit keres az illető, de ezt nem hinném, hogy turkálásnak számítana a pénztárájában.

jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Önmagában az nem baj ha munkahelyről, foglalkozásról érdeklődnek, az szokott fura lenni amikor pozícióról és hasonlókról érdeklődnek, egyértelmű céllal. Az is maximálisan elfogadható, ha valaki szeretné szűrni azokat, akiknek semmi nincs, vagy jópár éve munkanélküliek és dolgozni sem akarnak. Mi a helyzet akkor, ha valaki (jelenleg) nem keres olyan jól, de sok év alatt megtakarított, takarékosan bánt a pénzzel, akkor már rögtön szűrve lesz mint "alkalmatlan", mert nem gondolja hogy a megtakarításainak számlakivonatát mutogatnia kellene vagy erről beszélni.

Amit valaki írt, hogy első randi előtti, szexualitással kapcsolatos kérdések: teljesen meg tudom érteni hogy ez mennyire nem odaillő, zavaró, idegesítő, kiábrándító.

jan. 14. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!