Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az önfejlesztő könyvek olvasás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az önfejlesztő könyvek olvasása valaha segített egy olyan emberen, akik nem voltak egyáltalán sikeresek a társkeresésben?

Figyelt kérdés
jan. 18. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Az olvasás nem. Ha megteszik, ami a könyvben le van írva, akkor talán.
jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Segíthet, de türelem, kitartás, erő kell hozzá és csakis úgy ha önmaga miatt akar változtatni. Ha azért csinálja valaki, hogy a másik horogra akadjon akkor több mint valószínű, hogy nem fog összejönni...
jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
igen segített, nem csak a társkeresésben, hanem a személetmódváltásban élethez való hozzáállásban is.
jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sokat segített, de főleg olyan szempontból, hogy rendbe tettem nagyjából az önértékelésem és ez kisugárzik, ezért találnak meg mostanában egyre többen.
jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
A puszta olvasás nem fog segíteni, csak ha változtatsz is magadon.
jan. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát azért 1-2 önfejlesztő könyvet illik elolvasni, már kíváncsiságból is. De talán inkább ilyen klasszikusokat pl a Dale Carnegie.
jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha már más is ajánlott könyvet, én is írnék egy szerzőt. Nekem az ő könyve(i) segítettek a legtöbbet. Apránként haladtam az oldalakkal és egyáltalán nem daráltam az anyagot, mivel ülepednie kellett.

A kissé szokatlan címe ne tántorítson el, a könyv a személyiségünk gyermekkorban bevésődött részeiről, tudatalatti működéseinkről, azok felülírásáról szól. Kicsit segít tudatosítani az elakadásokat. Vannak benne gyakorlati részek is, ahol saját magaddal kapcsolatban kicsit dolgozol, elgondolkozol stb.


Szóval amit jó szívvel ajánlok az Stefanie Stahl - A ​benned rejlő gyermeknek otthonra kell találnia

Van egyébként kimondottan önértékeléssel foglalkozó könyve is.

Egy másik szerző, Almási Kitti könyveit is jószívvel ajánlom, főleg a Bátran élni c. könyvét.

jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem, nem segít.

A társkeresési sikertelenség abból fakad a legtöbbeknél, hogy nem vonzóak, nincs bennük semmi ami felkeltené más emberek figyelmét. Az, hogy nem vonzóak pedig azért van mert nem néznek ki elég jól, túl átlagosak, vagy egyenesen rondák.

Ez az élet minden területére kivetül, köszönhetően a holdudvar hatásnak (halo effect).

Tehát ha nem vagy eléggé vonzó, jó megjelenésű az emberek elkezdenek minden más téren is elítélni: pl. biztosan buta, igénytelen, lusta és gonosz is vagy stb.

Ezen nem segít semmilyen könyv elolvasása, a legjobb dolog amit tehetsz, hogy a külsődet megpróbálod minél jobban javítani.

A külsőd javulása minden más dolognál SOKKAL többet ér!

Aztán ha kihoztad magadból külcsín terén a maximumot, akkor foglalkozhatsz a többi dologgal is.

Hidd el, ha jobban nézel majd ki az emberek általában sokkal jobban fognak viszonyulni hozzád és ez által a te életed is sokkal jobbá válik.

A mai világ kizárólag a külsőségekre épít, a látszatra, hogy másnak mutasd ("jobbnak") magad mint ami valójában vagy.

Lehetsz te akármekkora féreg, gusztustalan, szociopata ember, ha elég jól nézel ki ugyanúgy "rajongani" fognak érted és sokkal több kapu nyílik meg előtted az életdben, mintha ronda/előnytelenebb külsejű lennél, viszont cserébe intelligens, igényes és rendes ember.

Nyugodtan le lehet pontozni, de nézzetek körül a világban, hogy kik, milyen emberek általában akik sikeresek, akiket körül rajonganak. De azt is meg lehet nézni társkereső alkalmazásokon pl. milyen típusú embereknek van a legnagyobb sikere.

jan. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A 8-assal maximálisan egyetértek nem vonzó, ronda nőként.


Ezt pedig itt hagynám, már a címe is beszédes:

„Az önismereti munka nem hozza magával automatikusan azt, hogy megtalálod a párod” – Miskei Anikóval a társkeresésről beszélget(t)ünk

[link]

jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azzal egyetértek, hogy az önismereti munkálatok mellett párhuzamosan megfér, hogy a külső megjelenésen is dolgozzon az ember. A legtöbb esetben egy kis ápoltsággal, egy arcformához illő frizurával, alkathoz illő ruhadarabokkal simán kihozható egy harmonikus külső. Csak ez mind idő, energia, és nem utolsó sorban pénzbefektetés. Lehet okosan szervezni költségvetésileg, de akkor is kicsit áldozni kell erre.

A testmozgást pedig mindenkinek ajánlani tudom, mert nemcsak segít akár megszabadulni a fölös kilóktól vagy kis izmot építeni, hanem stressz csökkentés szempontjából sem elhanyagolható, és egy jó kis mozgás után jobban fogod magad érezni, hogy tettél valamit magadért. Én is otthon edzek, amikor sikerül bepréselni a napomba, nem feltétlen szükséges eljárni otthonról emiatt, ha csak így megoldható.

Azt viszont ne mondja senki, hogy csak a külső számít. Ha kedves vagy, nyitott, mások iránt érdeklődő és elfogadod magad, hogy igen ilyen lapokat osztott az élet, de kihozom belőle amit tudok, akkor nem a megkeseredettséget árasztod magadból és ez vonzó, figyelemfelkeltő lesz sokak számára. Nagyobb eséllyel találsz így párt.


De ne feltétlen az legyen a célod, hogy megfelelj valakinek és görcsösen társat akarj találni. Én egy ideje egyedül vagyok, legalábbis egyelőre, de fő célom az volt az elmúlt időszakban, hogy magam számára komfortossá váljak, és ne érezzem magam minden pillanatban kevésnek. Mert ezzel a mentalitásommal jópár dolgot elszúrtam, és itt nem csak az ismerkedésekre gondolok.

jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!