Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Közösség nélkül autistaként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közösség nélkül autistaként hogyan találhatom meg a páromat?

Figyelt kérdés

Munkahelyen próbáltam, nem akadt.


Alkalmazásokban próbáltam, csak baj volt, mert nem történt élő találkozás, így nem volt alkalmam ténylegesen ismerkedni.


Barátok se ismernek olyat, aki kedves lány lenne és párkapcsolatot keres.


A lányok többsége megijed tőlem amikor megtudja, hogy autista vagyok, pedig az az én esetemben a diagnózison papíron kívül azt jelenti, hogy élőben könnyebben ismerkedem, az éles hangos zajok fájnak, igénylem a kommunikációt, a minőségi időt, a közös időtöltést.


Voltak, akik megijedtek tőlem, mert sokat játszom Steamen, illetve rengeteg társasjátékok van. Azt gondolták, hogy semmi másra nem vagyok jó. Pedig szimplán arról van szó, hogy amikor egyedül vagyok, csak a videojátékok és a társasjátékok kötnek le. Ha nincs miért, nem megyek ki, mert egyedül szinte sehol nem érzem jól magam.


Utcán és tömegközlekedési eszközökön nem tartom jó ötletnek kéretlenül megszólítani bárkit. Ennek ellenére nekem jólesne, ha egy lány megszólítana, mert akkor nem lenne kéretlen ha kezdeményeznék nála.


Szórakozóhelyek túl hangosak számomra, és a tömeggel sem igazán vagyok kibékülve.


Egy csendes, nyugodt, kifejezetten párkereső személyes közegre lenne szükségem, ahol bátorítanának a kezdeményezésre.


Boldogabbnak érezném magam, ha megismerném azt a lányt, aki vonzódik hozzám, akivel egyezik a humorunk, aki kimozdít engem, aki bújik hozzám, aki átölel, aki simogat, aki megcsókol, aki nagyon várja, hogy találkozzon velem.


márc. 25. 03:20
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Esetleg autista Discord szerveren?



Az USA-ban sok autista csaj van, Magyarorszagon en speciel egyet sem lattam.



39F incel

márc. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Próbáltál már úgy ismerkedni, hogy nem az az első mondatod, hogy autista vagy? Mi lenne, ha kivárnál ezzel az infóval, amíg kicsit megismeritek egymást, aztán, ha már alakul valami, vagy feltűnik a másiknak, akkor el lehet mondani.

Sok embert nem is diagnosztizálnak, felnőttként meg kb értelme sincs elkezdeni a kivizsgálást, mégis sok ember rajta lehet a spektrumon, mert azért elég széles, szóval ha nem súlyos, én nem beszélnék erről ismerkedés során, vagy legalább az első hónapban.

márc. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
A leirásod alapján te nagyon enyhén vagy az, sőt ez még pozitív is. Egyedül annyi hogy nem lehet veled koncertre menni, de ezt nem is mindenki igényli. Meg a nagyvárost se, ahol 10 percenként villyog a mentő... Szerintem se ezzel kezd a bemutatkozást
márc. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Pedig szerintem neked inkább közösségben kellene ismerkedned, ahol van mód spontán felfigyelni valakire és fokozatosan kiismerni.

A társkeresőkkel az a gond, hogy ott megvan a bőség zavarának az illúziója, a legkisebb zavaró tényezőnél is könnyedén lapozunk, mert "van másik".

Márpedig a legtöbb autista igenis "fura", a kommunikációja merev, körülményes. Ezt magadon nem feltétlenül érzed, de hidd el, nagyon is érezhető lehet egy kívülálló számára. Én, aki autikkal élek, bármikor kiszúrom, mások meg annyit látnak, hogy furák.

Szerintem keress valamilyen hobbihoz, érdeklődéshez kapcsolódó közösséget. Ismerkedhetsz persze társkeresőn is, a szociális skillek gyakorlásához mindenképpen hasznos, és ki tudja, akár még eredményes is lehet, de szerintem a közösség hasznosabb. Nem kell, hogy hangos legyen, rengetegféle tevékenység létezik a túrázástól a főzőtanfolyamon keresztül akár a társasjáték klubokig.

márc. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se azzal kéne kezdened, hogy kórtörténetet adsz elő... Azt tartogasd a sokadik randira.
márc. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eddigi hozzászólásokból két dolgot láttam tanácsnak.


1) Ne mondjam az elején, hogy autista vagyok.

2) Közösségben kellene ismerkednem.


Az egy dolog és az rendben is van, hogy ne mondjam az elején a diagnózisomat. De ha nincs közösség, és fogalmam sincs hogyan találjak egy megfelelőt, akkor konkrétan nincs adekvát csatorna, ahol egyáltalán ismerkedhetek, így el se jutok odáig, hogy megfogadjam azt a tanácsot, hogy ne azzal kezdjek, mivel nincs kinek (nem) mondanom.

márc. 25. 14:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Tk.
márc. 26. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a hármassal, a leírásod alapján az egyetlen ami feltűnt, az az hogy nem szereted a hangos zajokat, meg ugye nem tudni hogyan kommunikálsz személyesen, de én azt gyanítom ennyi alapján, hogy nem feltétlenül látni ezt rajtad. Nem érdemes szerintem sem elmondani hogy autista vagy, ameddig nem látszik komolyabbnak a dolog.


Mit gondolsz a D&D-ről vagy hasonló társasokról? Próbáltál már egy ilyen összejövetelre elmenni? Azért D&D-t írok, mert én sajna annyira nem ismerem ezeket, de hátha vannak ilyen összejöveteleken lányok is vagy esetleg megismersz olyan embereket, akik ismernek korodbeli lányokat. Budapesten van lehetőség még kimondottan társasjátékos összejövetelekre - nem D&D hanem egyéb - de ha nem a közelben laksz, akkor lehet ez sem a legjobb tanács.


A sport még lehet egy jó opció, pl kondizást egyszerű elkezdeni, barátokat is szerezhetsz, akik bemutathatnak lányoknak, meg azért lányok is szoktak járni. Már a kezdés is úgy nézne ki, hogy ugye írtad nem szeretsz egyedül lenni, tehát akkor kellene neked egy edzőtárs, akit Facebook csoportokban tudsz találni magadnak, én is pl így találtam magamnak.


A másik ami még eszembe jut, ahol valószínűleg lehetnek lányok, azok a tánc órák, de nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy korban megegyeztek stb, csak megemlítem, hátha van kedved kipróbálni és bejön neked.

márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!