Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mik azok a tényezők amik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik azok a tényezők amik mostanra teljesen tönkretették az online párkeresést?

Figyelt kérdés
Illetve melyik jelenség nagyjából melyik évben kezdődhetett meg, és mikorra csúcsosodott ki? Nem kifejezetten a társkereső oldalakra és alkalmazásokra gondolok, hanem az összes létező platformra és lehetőségre ami online ismerkedésre ad lehetőséget.

ápr. 2. 13:51
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
47%

Szerintemennek több oka is van:


- a végtelennek tűnő választék

- a sztereotípiák a férfiakról

- egy nő napi 30 levelet kap, a normális férfi elkallódik közöttük

- a nagy számok miatt unalmassá vált

- a férfiak esélyei nagyon alacsonyak mint egyenrangú fél

- üzletté vált a dolog

- a normális dolgokat tönkretették a véglények

- a normális férfiak 1-2 héten belül a kudarcok hatására lelépnek

- a nagy számok törvénye miatt csak a leg -leg férfiakat látják meg

- döntési képtelenség

- fárasztó, tele van csalódással

- hazugság hegyek

- lealacsonyodott arra a szintre hogy csak egy fotó alapján döntenek


Férfiként:

- teljesen esélytelen aktívan rész venni a párválasztásban

- felesleges komoly reglapot vagy levelet írni

- a leveled a tucat levelek között végzi, el sem olvassák

- ha nem te vagy az első amikor egy nő regisztrálja magát, már lekéstél

- bizalomhiány, mert a nő rajtad kívül még legalább 5 emberrel kommunikál

- az érzés, hogy értékes emberként lenéznek, úgy kezelnek mint egy trógert

- az a felesleges vagyok érzés, hogy úgy sem jön válasz

- látszik hogy csak egy bazár az egész, a legmenőbb hapsi kell mindenkinek

- átlagosként teljesen esélytelen, hiszen pörgetve nem akad meg egy nő szeme sem rajtad

ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
79%

20: Nekem pl. a Bumble-ön pozitív élményem volt nőként... de ugyanúgy a páromnak is az volt, miután rám talált, és nem kellett 20 szinttel maga alatt céloznia semmilyen téren :).


Beszélgettünk kicsit match után, viszonylag gyorsan találkoztunk utána, hogy ne pazaroljuk egymás idejét, ha nem működik a kémia élőben... azóta elmúlt majdnem 3 hónap.

Amit tudok tanácsolni:

- mindkét nemnek azt, hogy legyenek igényeid és elvárásaid, de "okosak"... figyelmesen elolvasni az adatlapot, és akivel bármi miatt 100% nem jönnél ki jól, nem pazarolni rá az időt csak azért, mert jól néz ki; ugyanígy, nem mindenkit jobbra húzni csak azért, mert vmi legyen már (pl. páromnak férfiként is voltak elvárásai - neki pl. fontos volt, hogy a másik tanult, művelt legyen)

- ne csak olyan profilját húzd jobbra, aki instant bugyipöndörítő / f...állító a képek alapján... nem mindenki fotogén. Ill. én előnyben részesítettem azokat a profilokat, amiken kevésbé profi, beállított, agyonfilterezett képek voltak

- mélyebb beszélgetések első randikon is... ill. nem árt, ha az ember tud a sorok között olvasni (ne dőljön be olyannak, aki ugyan kicsit vargabetűs módon, de intim kérdéseket tesz fel túl korán vagy a pénztárcádban matat)5

ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
A "férfi vagyok, de ha kell, játszom a nőt is" hozzáállás nagyon kefigyel ebbe a problémába. Meg ha valaki a másikat más módon szívatja, ledegradálja.
ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
24%

22.Azt tudod hogy amiket leírtál az mind-mind csak közhelyek. Nem tudom mit tennél, amikor férfiként nulla lenne az esélyed. Nőként kiválasztasz egy neked tetszó pasit, 96% hogy a tiéd is lesz ha élőben találkozol vele és nem valami bunkó tirpák.


Férfiként meg csak várni lehet hogy hátha akad egy nő, egy totál átlag alatti 8 osztályos munkanélküli, aki lesz olyan kegyes és visszaír. Persze ez már a legjobb, legoptimistább elképzelés.


Legyenek igényeim? Oké: 2-3 diploma, fejlett intelligencia az élet minden területén, stabil értékrend, céltudatosság, saját független élet. Nyitottság az életre, család szeretete, hagyományos értékek. 165/48-52, 35-40 évesk kor, sportos test.


Ugye te is érzed hogy ez egy vicc egy férfi részéről? Mit tudnék adni, mert gondolom hogy most egy lúzer, fogatlan munkanélkülinek gondolsz.


43 éves, 184/88, sportos testalkat(valós, mivel triatlonozom), több diploma, vezetői beosztás, vállalkozás, több autó, több ingatlan, stabil, kiemelkedő egzisztencia, céltudatos, figyelmes, egyenrangú parner mindenben, kitartó, egyálzalán nem unalmas, hagyományos értékrendű, családcentrikus férfi. Nos, ezzel az online világában a sor végén kullogok. Megértem, mivel osáig el sem jutok hogy a levelemet akár elolvasson egy nő is. A jobbra-balra húzogatósaknál meg szándékosan nem fogok egy menő kávézóban, egy menő öltönyben az állam fogva, a milliós órámat kirakva fénylépet csinálni. Tudom, ez nagyon menő és trendi, én csak a kutyámmal vagyok lekapva a kertemben, aki egy Cane Corso. Senkit sem érdekel! :) Nincs match, nincs találkozó, nincs levelezés.


Szóval milyen elvárásokról beszélsz kedves 22? A nőknek igen, nekik lehetnek elvárásaik, de úgy látom hogy aki vagyok, amit elértem, amim van az még beugrónak is kevés. :) Öszze kell szednem magam úgy látom, kedves férfitársaim köröket vernek rám az éretségijükkel, az albérletükkel, a robogójukkal amivel a pizzát szállítják ki. Nem velük van a bajom, én mindenkit tisztelek, mindenkinek helye van a világban, csak azt látom hogy aki küzd, sikeres, foglalkozik magával és a környezetésvel, az jelenleg láthatatlan.

ápr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:

Nem ilyen takkra leírt, felszínes elvárásokra gondoltam. Pont ez nem vezet semmi jóra, amikor vki elkezdi, hogy hány diploma legyen, hány kiló stb. De hogy annyi legalább legyen, hogy az illető belegondol, hogy ő milyen értékrendű, vallásos-e, akarja-e más gyerekét nevelni stb. Én azt látom, hogy rengeteg férfi van társkeresőn, aki ebbe sz..ik bele. Ahogy esik, úgy durran, igénytelenség a köbön. Olyan ember superswipe-olja a profilomat, aki szélsőjobbos, amikor én liberális vagyok, meg olyan, aki "something casual"-t akar és az első kép a profilján egy olyan, amin a lánya mellett vigyorog, amikor az én profilomon ott van, hogy nem akarok gyereket.

És van pár férfiismerősöm, akivel beszéltem társkeresőkről... tök átlag külsejűek, és olyan ritkán volt, amikor egy matchük sem volt meg egy randi nem jött össze. Már ha nem nagyon felszínesen válogattak.

ápr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
63%

25. Értem. Férfi oldalról ha igényes vagy magadra minden téren, akkor felejtsd el az online társkeresést, de a valós életben is. Én vagyok a 24-es egyébként. Én kifejezetten olyan nőt keresek, akinek van gyereke. Azért ez is sokat elárul rólam. Nem b*szjató, agyatlan idióta p*csákat keresek, akik s*gg hülyék hogy felismerjék hogy át vannak verve. Én kifejezetten komoly, érett, elvált, gyerekkel rendelkező nőt. Ja, legyen katolikus, vagy lehet bármi, de hithű legyen, mivel nekem is van hitem. Van egy kész "birodalmam", amibe kész vagyok egyenrangú félként beengedni őket. Őket, jól olvasod, és nem egy nőt akit majd alkalmanként rommá dugok, majd ha kényelmetlen kidobom.


Krva nagy már az értékválság, én azt tapasztalom úton-útfélen, hogy amelyik férfi nagybetűs FÉRFI, azt nem tudják hova tenni, nem tudják értelmezni. Ma már olyan alacsonyan van a léc társadalmi szinten, olyan mértékű a gyűlölködés, a skatulyázás, a megbélyegzés, hogy én is a bunkó, ostoba, szexista férfiak halmazába kerültem már látatlanba is.

Volt olyan nő akivel a való életben találkoztam, hogy azt mondta hogy nem fog velem ismerkedni, mert biztosan csak akmuzok, és ha azt adom elő hogy így egyben vagyok, akkor uralkodni fogok felette, és biztos tele vagyok szexuális aberrációval, mert aki jómódú az mind olyan. Csak mondom, ez a sztereotípia igen elterjedt. A pénzéhes aranyásókat meg én nem veszem észre, de nekeik tényleg a homlokukra van írva. Meg nem is kell sok hogy elkezdjék közölni az igényeiket és hogy ők ezért cserébe mit adnának.


Egyébként aláírom hogy az értékes, csinos, tartással rendelkező nőknek is ugyanilyen nehéz, ha nem nehezebb. :(

ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
Neten csak megy a válogatás, élőben jobb az ismerkedés, csakhogy már sokkal nehezebb ott is, mindenki csak mindenhol telefont nyomkod, szinte senki se figyel a másikra.
ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

20

TÖmegek randiznak neten megismert emberekkel. Hogy lesz-e kapcsolat belőle vagy sem, az már más dolog. A neten ismerkedők nem külön állatfaj. Ugyanazok, akiket látsz az utcán, munkahelyen, szórakozóhelyeken, közértben, bárhol.

ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
50%

"Én kifejezetten olyan nőt keresek, akinek van gyereke. Azért ez is sokat elárul rólam."


Nem tudom, mit akarsz ezzel elárulni magadról. Ahogy elolvastam, összeráncoltam a szemöldököm, és nem tudok rájönni, miért kell neked más gyereke.

ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
67%

28. Nők válogatnak meg randiznak, ez az ő bulijuk. Ők választanak randi partnereket, majd csemegéznek, mérlegelnek. Ebben a férfiaknak olyan a szerepe, mint butikban a ruhának. Jön a vevő, kinézi magának aztán felpróbálja. Én még nem hallottam olyan átlagos pasiról, aki válogathatott volna, vagy a válogató szerepében tetszelgett. Jelen vannak a piacon, jobbra húznak mindenkit 40-80kg-ig, 18-50 éves korig, aztán várnak hogy fogja kiválasztani őket randira. Múlt évben csináltam női reglapot, ahogy aktiváltam, egy óra alatt, nem hülyéskedek de olyan 100+ levél érkezett. Pedig tökéletesen átlagos nőt formáltam meg. Aztán ez visszaesett napi 20-30 levélre. Belegondoltam, hogy ha én férfiként írok egy nőnek, hova kerül a levelem, vagy hanyadik lesz? Van-e értelme egy jól összerakott, személyes üzenetnek? Már az elején beleuntam a rengeteg levélbe, a többsége vagy bunkó volt, vagy sablon, vagy felsorolta a hobbiját, meg azt ecsetelte mennyire jó ember. Férfiként mondom hogy ez valami brutál unalom volt. Magam ellen beszélek, de ez tény. Annak örültem, hogy a levelem egyik kategóriába sem tartozott, de hát ha én megcsömörlöttem ettől a sablonos áradattól, akkor egy nő is meg fog. Szóval a levéllel semmire nem meg egy férfi, 100% hogy nem lesz elolvasva, látatlanul kuka, vagy pedig ott marad az olvasatlanok között. Aztán egy idő múlva csak az arcokat néztem, meg hogy hány évesek hol laknak. Nem voltam rest, a magam bőrén tapasztaltam meg a női oldalt.


Ami aggasztó hogy óriási a túlkínálat, ebben csak az tud érvényesülni, aki a külsejével dominálni tud. Már akkor megszívta egy pasi ha nem fotogén. Az hogy ő valójában ki, sosem fog kiderülni, de senki nem is érdekel.


1 emberre nem jut egy másodperc sem, túl is van kattintva. Férfi oldalról ez azért hátrány, mert a nők fognak választani, válogatni, és ki kell mondani, kizárólag a külső alapján. A válogatással meg az a baj, hogy a piacon is az ember a szemével válogat, esélyt sem adva az ízeknek. Majd otthon megkóstolva a gyönyörű almát rájön, hogy a külseje alapján jobbra számított. Mivel az online tér szinte végtelen kínálattal rendelkezik, így igazából a csalódásfaktor is nulla. Mindig van másik, mindig van sokkal szebb, macsóbb, férfiasabb. Azt mondják a nők a külső nem számít, pedig a neten kizárólag a külső alapján választanak, majd utána jön a belső. Ha a belső is jó, akkor jön amit előbb mondtam, óóóó, a külső nem is számít annyira! Nem a fenét! Már eleve a férfiak 80-90%-a neten sosem ugorja át a lecet.

ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!