Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha nincs se önbizalmad és jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nincs se önbizalmad és jól sem nézel ki az veszett ügy?

Figyelt kérdés

Egyiknek gondolom muszáj meglennie, viszont külsőleg átlag alatti vagyok, belsőleg meg hiába töröm magam évek óta, egyetemre mentem, munkát találtam, elköltöztem anyáméktól, jártam pszichológushoz és pszichiáterhez is, leküzdöttem a szociális fóbiám, találtam barátokat/közeli ismerősöket, elértem sok célt és vannak terveim. Viszont nem érzem magam jobbnak, nem vagyok megelégedve, továbbra sincs önbizalmam. Egész egyszerűen félénk vagyok, csendes, introvertált és ehhez hasonló dolgok amik nem férfias tulajdonságok, így rontják az esélyeim a nők szemében.


Tudom, ilyen állapotban ne akarjak senkit. Viszont senki sem tökéletes, rengeteg ismerősöm sem stabil mentálisan, nekik valahogy mégis összejött. Egész egyszerűen csak vágyom arra hogy valaki szeressen és én is szerethessem. Akiben képes vagyok a végletekig megnyílni és megbízni. Vágyom az ölelésre és az intimitásra. Olyan egyedül érzem magam hogy néha úgy érzem beleőrülök. Időnként el is sírom magam emiatt.


Mégis hogy ne érezze magát így az ember alacsonyabb rendű létformának?


Mit kell tennem hogy elég legyek? Mikor leszek már én is azon a szinten hogy jó legyek valakinek? Hogy valaki elfogadjon és szeressen, hogy valaki vonzódjon hozzám?


Igen, nyavalygok, ez szintén nem vonzó. De gondolj bele mielőtt elhordasz mindennek. Ha rád sosem tekintettek volna úgy a nők mint potenciális partner egész életed során, te nem éreznél így? Úgy gondolom aki nem tudja hogy mit élnek át a hozzám hasonlók, az sosem fogja megérteni ezt a fajta szenvedést.



ápr. 2. 18:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Pontosan hová próbálsz eljutni?
ápr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Másnapos Sárkány ***** válasza:
91%

#11

,,Nézd: a kevély tölgy, mellyet az éjszaki

Szélvész le nem dönt, benne termő

Férgek erős gyökerit megőrlik"


Pontosan ide. Kevély tölgy akarok lenni, amit nem dönt le szélvész, ezért irtom folyamatosan a gyökereimet támadó férgeket.

Tehát minden környezeti hatástól függetlenül szeretném megőrizni a lelki békémet és az önértékelésemet. Ez nem azt jelenti, hogy a negatív hatások ne érinthetnének rosszul, vagy ne zökkenthetnének ki, egyszerűen annyi, hogy ilyen esetekben gyorsan képes legyek visszatérni az alap állapothoz. A másik véglet pedig ugyanennyire fontos, ha csak csupa pozitív hatás ér és ódákat zengnének rólam, akkor sem akarok elszállni magamtól. Arany középútra, és egészséges önértékelésre törekszem. Mert bizony a túlzott önértékelés épp oly taszító és káros, mint akinek nulla az önértékelése.


(Tudom, nem erre gondolt a költő, de az irodalom lényege, hogy úgy értelmezzük, ahogy szeretnénk és rávetíthetjük bármire, ami eszünkbe jut.)

ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az előbb nem tartottad helyesnek azt az állításom, hogy az önbecsülésre a környezet is hatással van, most pedig azt írod, hogy néha még téged is kizökkent egy-egy negatív hatás.
ápr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Másnapos Sárkány ***** válasza:
Lényeges különbség van a között, hogy valami hatással van rád, és a között, hogy csak azon múlik, csak az határozná meg. De idézd tőlem kérlek, hogy hol írtam olyat, miszerint a környezet ne lenne rá hatással. :) Pontosan azt fejtegettem, hogy nem szabad engedni, hogy az határozza meg az önértékelésedet, hogy a környezetedtől mit kapsz. Ez lenne az egésznek a lényege, ezt megtanulni, hogy belülről fakad az önbizalom és az önértékelés. Ez nem egy olyan dolog ami vagy nincs vagy van, esetleg csettintésre csinálsz magadnak. Az egész egy folyamat, de szerintem érthetően megfogalmaztam, hogy ha valakinek csak a külső hatásoktól függ az önértékelése, azt miért nem tartom annak. A mondandóm lényegét nem fogod fel, inkább szándékosan félreérted és kiforgatsz dolgokat belőle.
ápr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Eredetileg azt írtam, hogy "Az önbizalmat márpedig külső tényezők is hatással vannak, csak az a baj ti szerettek okoskodni." Te ezzel az állításommal akartál szembemenni (lásd ott szerepel az IS szócska, nem utólag költöttem hozzá, tessék visszanézni a #9 válaszomat!). Nem értettem miért mentél szembe velem, amikor te is azt állítottad rád IS hatással van a környezet. Most meg számon kérsz a következő módon: "Lényeges különbség van a között, hogy valami hatással van rád, és a között, hogy csak azon múlik, csak az határozná meg. De idézd tőlem kérlek, hogy hol írtam olyat, miszerint a környezet ne lenne rá hatással."


Érted? De úgysem fogod érteni, mert ez már akaratlagos kiforgatás. Egyáltalán miért kötöttél belém?

ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Másnapos Sárkány ***** válasza:
100%

#15

Nem érzem úgy, hogy szembe mentem volna vele. Nem is ez volt a célom, egyszerűen leírtam a véleményemet. Újra is olvashatod, ott sem állítom egy szóval sem, hogy ne lenne hatással rá a környezet. Nem igazán értem hol megy szembe az állításoddal az én válaszom. :D Pont, hogy egyet is értettem vele részben. Te kérsz rajtam számon olyan dolgokat, amiket nem állítottam egy szóval se.

Azt meg pláne nem érzem, hogy beléd kötöttem volna. Inkább pont te tetted ezt a ,,szerettek okoskodni" beszólással. Én csak erre reagálva írtam a válaszom végére egy kis fricskát, hisz gondolom nekem (is) szántad.

Jaa, nyilván nem fogom érteni. Hogy is érthetném? :D Itt fejeztem be, értelmezheted a válaszaimat ahogy szeretnéd, jogod van hozzá!

ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
68%

Chatgpt szerint:


"Az önbizalom kulcsfontosságú a mentális és érzelmi jólét szempontjából. Segít abban, hogy jobban kezeljük a stresszt, pozitívan tekintsünk magunkra és másokra, valamint hajlandóbbak legyünk kipróbálni új dolgokat vagy vállalni kockázatokat. Emellett az önbizalom hozzájárul a társas kapcsolatok minőségéhez, az eredményes kommunikációhoz és a konfliktusok hatékony megoldásához.


Az önbizalom fejlesztése egy folyamat, amely magában foglalja az önismeret növelését, pozitív megerősítéseket, a kihívások leküzdésére irányuló próbálkozásokat, valamint a hibákból és sikerekből való tanulást."

ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!