Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek hogyan lehetne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogyan lehetne visszahozni a régihez hasonló nagyságú ismeretséget, ismereti kört? Természetes, hogy az ember elmagányosodik?

Figyelt kérdés
Ez természetes, hogy az ember magányos lesz? Középiskolás koromban egész jó ismeretségem volt. Összejártunk, bandáztunk, mindenki ismert mindenkit, terjedt a hír, az információ, valami motivált, hajtott előre, tudtunk egymásról. A barátokkal fél szavakból, vagy nézésekből is megértettük egymást, közvetlen kapcsolat volt. Most meg Egyetemen vagyok, itt nem is ismertem senkit sem, mivel én egyedül mentem felsőoktatásba az osztályomból. Most ismerem őket, de ez már nem olyan... Itt senkit nem érdekel senki. Nincsenek csak formális kapcsolatok, formális információcsere. Olyan, mintha titokban csinálnának bármit is. Szociálisan nincsen egyszerűen, ami előre hajtson. Nincsen úgymond "életem" sem. Csak a nagyvárosi szürke hétköznapok, és a remény, hogy egyszer valahogy beindul a dolog.
2015. szept. 13. 20:03
 1/7 A kérdező kommentje:
21/F.
2015. szept. 13. 20:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha dolgozol se lesz más. Ezzel én is ugyan így vagyok. Persze nem vagyok elszigetelődve, de idehaza megvan az a 3 ember, a melóhelyen meg a pár kollega. Mondjuk engem nem zavar. Ők tényleg nem csak érdek haverok..
2015. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát értelek, de az ember nem élheti le az életét magányosan, és végig arra gondolva, hogy milyen jó volt régen... Ha elkezdek megint motorozni, hátha alakul megint társaság...
2015. szept. 13. 20:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Én hiszek abban, hogy vissza lehetne ezt hozni. A facebookon annyi embert látok, aki 26 éves, dolgozik, tanul, meg minden és úgy tartják a kapcsolatot, összejárnak, majdcsak mint mi 18 évesen.
2015. szept. 13. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenki esetében megy könnyen az új közösségbe való beilleszkedés, eleve az ember is folyamatosan változik az élete során, plusz nem minden közösség egyforma. Van, amelyik csapat összetartóbb, van, amelyik nem. Nem tudom, hányan vagytok az évfolyamon, de valószínűleg többen, mint a középiskolai osztályban, ráadásul nem vagytok mindig együtt minden órán, már csak ezért sem tud megismerni mindenki mindenkit, de ez nem is fontos. Egyébként meg nyilván vannak olyanok, akik mindenről értesülnek, na velük jó jóban lenni, vagy legalábbis a környékükön tartózkodni, hogy hallj egyet s mást. Egy egyetemi évfolyam sosem fog úgy működni, mint egy középiskolai osztály. Szerintem csináld azt, hogy próbálj minél több olyan emberrel beszélgetni, akik számodra szimpatikusak, és biztosan lesznek olyanok, akik egymással is jóban vannak, esetleg összejárnak, és így esetleg 2-3-4 kisebb bandát együvé tudtok rántani. De nagy csoportra szerintem ne számíts, az embereknek egy csomó elfoglaltságuk van (legalábbis akik komolyan veszik a feladataikat), esetleg tanulás mellett dolgoznak, távolabbról járnak be, így kevesebbet járnak ott társaságba, vagy csak az otthoni társaságukra van idejük stb. Próbálj te kapcsolatokat építeni, egyébként az egyetem ilyen, innen-onnan kell összeszedegetned az információkat, összetartó közösség ritkán épül ki, ehhez hozzá kell szoknod.
2015. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, de miről tudok velük beszélni? Meg ott csak olyanok vannak szinte, akik közép, meg már általános iskolában is ismerték egymást. Persze, hogy változik a közösség, elég lenne 3-4 ember felőlem. Meg beszélgetek is velük, de csak nyűgnek veszik.
2015. szept. 13. 21:14
 7/7 A kérdező kommentje:
De nem feltétlenül akarnék kimondottan az Egyetemen ilyet, hanem legalább itt ahol lakok. Azt veszem észre, hogy senkiben sincsen céltudatosság sem már a mai világban... De akivel az Egyetemen ismerkedek meg, az csak másabb. Ők csak érdekhaverok tényleg. Igaz, hogy sok dolguk is lehet, alig van szabadidejük, de pont egy orvostanhallgató "társaság" vetette fel bennem ezt a kérdést. Hát ha létezik ilyen, akkor például nekik biztos nincsen sok szabadidejük.
2015. szept. 13. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!