Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehet igaz ez az érési folyamat? Mennyire lehet igaza a hozzászólónak?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszett a megfogalmazása és levezetése. Vajon tényleg így működünk?


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarske..


"30-as évei közepén járó nőként szeretnék hozzászólni. Saját tapasztalat alapján, a nőknél ezt egyfajta érési folyamanak érzem, ami 3 lépésből áll.


Amikor a lány elkezd kamaszodni, először filmsztárokért, celebekért rajong. Teleplakátolja a szobát. A körülötte levő fiúkat meg észre sem veszi, mert a való világban mindenki átlagosnak tűnik, ezért nem is nyitott a párkapcsolatokra, csak a celebekről álmodozik.


Azután jön a második szakasz, általában gimnazista kor körül, amikor a lány elkezdi észrevenni, hogy vannak helyes fiúk a környezetében. A sztárok már nem érdeklik, mert rájön, hogy nem igaziak. Viszont a való világ két részre oszlik. Lesznek a szépek (a felső 5-10-20% - ez egyénfüggő), és mindenki más az elfogadhatatlan/ronda kategória. Ez a "szerelem első látásra" időszak, legtöbbször olyanokba zúg bele, akikkel nem vagy alig beszélt, de külsőre nagyon bejönnek neki. Néhányan megrekednek ezen a szinten, ők lesznek azok, akik életük végéig "várják a szőke herceget".


És van a harmadik szakasz, ami valahol 25-30 éves kor között jön el (legalábbis nálam így volt). Egy nap ülsz a vonaton, nem gondolsz semmi különösre csak nézed a szemben ülő ráncos arcú nagymamát, aki az unokájával utazik. És ahogy a kisgyerek csetlik, botlik, a nagymama egyszer csak elmosolyodik, és hirtelen megszépül az arca. És szinte sziven üt az érzés, hogy milyen SZÉP ez a nagymama. És hitetlenkedve körbenézel a vonaton, megnézed az utasok arcát, és rájössz, hogy az emberek többsége hirtelen szépnek, vagy legalábbis teljesen elfogadhatónak néz ki, főleg ha mosolyognak.


És innentől kezdve az embereknek már nem csak 20%-át tartod külső alapján elfogadhatónak, hanem kb. 80%-ot, persze vannak a kiemelkedően szépek, de ők meg valahogy kicsit leértékelődnek, ez már önmagában nem lesz elég, hogy beléjük zúgj. Mivel most már az arcokban nem lesz olyan óriási különbség, a belső tulajdonságokban levő különbségek érzékelhetőbbé válnak a nő számára, és többre fog értékelni egy "átlagosnak tartott" de jó humorú valakit, mint egy "jóképűnek tartott" de unalmas valakit.


Külső szemlélő csak azt látja, hogy a nő olyannal jön össze, akivel előtte szóba sem állt volna, ezért azt mondják hogy "lejjebb adta at igényeit". De valójában semmilyen tudatos döntés nincsen, és a nő nem érzi úgy, hogy most bármit is lejjebb adott volna. Egyszerűen a világlátása változott meg, ugyanúgy, mint amikor régen celebekről valódi fiúkra váltott (Az sem úgy megy, hogy egy nap eldönti, hogy "de ciki már, hogy a Brad Pittért rajongok, ebből sose lesz soha semmi", hanem egy nap hirtelen megtetszik neki a Peti aki szembejön a folyosón.)


Mondom én ezeket már átéltem, azért gondolom, hogy így van. Hogy a férfiaknál is van-e valami hasonló, azt nem tudom :).


A kérdésre válaszolva, igen, teljesen elképzelhető, hogy a csúnya pasik 30 felett találnak párt, és nem azért, mert a hölgy azt gondolja, hogy "ha nincs jobb, ő is jó lesz" (bár lehet, hogy ilyen is van)."


2016. ápr. 28. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Én alapvetően egyetértek, de másképp fogalmaznám meg, illetve fogalmaztam is már meg valahol...

Megpróbálom újra összeszedni.

Eleinte valóban a külső az egyetlen tényező, ami megfog a másikban (illetve még az irántunk tanúsított érdeklődés).

Mert egyszerűen nem ismerünk mást, nincs róla semmilyen tapasztalatunk, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkező személy illik hozzánk és milyen nem. Ezt kapcsolat(ok)ban lehet kitapasztalni, egy érési és tanulási folyamat egyben.

Idővel megtanuljuk (a tapasztalatok során), hogy a külső csak EGY tényező a kismillió közül, ami miatt választani érdemes valakit.

És amikor már a többi tényező is jelentőséget nyer, akkor a külső kevésbé válik fontossá.


Olyan ez, mint mondjuk egy pályázat esetén, amikor meg van adva, hogy melyik szempont szerint max. hány pontot lehet elérni, és az összpontszám alapján nyersz, vagy nem.

Fiatal korban szinte az egyetlen szempont a külső.

Később - amikor az embernek már van önismerete, és tudatosabbá válik - nagyon sok más szempont válik fontossá. Nemhogy lejjebb kerülne a léc, hanem sokkal feljebb, csak ebben már kisebb szerepet kap a külső.


Az idézett hölgyhöz csatlakozva: igen, előfordulhat, hogy a korábban nem túl sikeres férfiak csak 30 felett találják meg a párjukat, de csak akkor, ha más értékekben bővelkednek! Különben valóban a "nincs ló jó a szamár is" elv fog érvényesülni.

2016. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

Nagyon megható ez a mese a hirtelen megvilágosodásról, a nők nyilván valami csodás átalakuláson mennek át 30 éves korban és nem arról van szó, hogy baromira szorít az idő és a jófickók, akik eddig gerincre vágták, már rég a frissebb husit keresik.


Akinek van szeme, látja, milyen játékot játszanak a nők: amíg lehet, a lehető legjobb fickóval dugni, abban a reményben, hogy hátha az egyiket maradásra lehet bírni. Ha ez nem jön össze (és hát nemigen szokott), akkor gyorsan keresni egy balek eltartót, amíg még kinéz valahogy, akire addig - nem véletlenül - ránézni sem volt hajlandó.


Az "érési folyamat" abból áll, egy bizonyos kor felett a nő már csak azt nézi, ki az aki elég hasznot (pénzt) hoz ahhoz, hogy hajlandó legyen maga mellett elviselni, mivel az egyetlen alternatíva, hogy egyedül marad.

2016. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én máshogy osztanám be az időket de valóban én is valahogy így gondolom.

Szerintem a jaj itt a cuki fiú (elérhetetlen de a környezetünkben élő pasik imádata) már a 14-15 évesekre is jellemző. Látom húgoméknál de már a "mi időnkben" is 5-6 éve ez ment. És valóban eltart egy darabig :D kinek meddig... Ez szerintem már nagyon embere válogatja ismertem olyat aki 16 éves kora körül már egy hosszabb 1,5-2 éves kapcsolatot fenn tudott tartani egy szerintem nem túl előnyös külsejű de rendes sráccal és ismerek olyat aki 21-22 éves kora ellenére most fog babázni egy igazi ki vagyok gyúrva jó kocsim van de legalább egy paraszt vagyok féle pasinak. Sőt olyan 28 évest is ismerek aki még mindig a szőke herceget várja és nem adja alább és olyat is aki még mindig elviseli a "párja" hülyeségeit (bunkózás, flört más csajokkal stb) 31 éves korában is mert a pasi jól néz ki.

Szóval ez eléggé megoszlik szerintem. De az első két korszak jellemzően hasonló időben éri el a nőket szerintem. És van aki sosem lép ki a másodikból.

Én már most 20 évesen is tudom értékelni a szépségen túli világot is :)

2016. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Újra olvastam és ő is gimnazista korra rakta :D bocsi

De akkor pontosítok szerintem ált. iskola végén középiskola elején kezdődik.

3-as voltam.

Amúgy 2-esnek ha a nőket csak a pénz érdekelné csak a gazdagok szaporodnának.

2016. ápr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni a második válaszolot, de vele értek egyet. Ha tehetne MINDENKI a a jo külsejű, intelligens, stílusos, vagyonos pasival jönne, össze es ne legyünk mar képmutatók, férfiként ha tehetned es létezne bombatestu, gyönyörű arcú, de melle kedves aranyos, gondoskodó, nifoman, intelligens no akkor te is ot valasztanad. De ez a lakosság, mondjuk 0,5%a. Aztán lehet meg ezzel is túloztam. Mindenki a tökéletest keresi! Aztán lehet 18 évesen találsz valakit akivel véletlen jössz össze, s idővel tökéletessé válik. (Vagy nem es keresel tovabb) en is hiszek a tundermesekben, csak azok a nyamvadt hormonok erősebben dübörögnek harminc fele. S nem csak a gyerekvállalás, hanem hogy az életed tart-e valahova kérdések. Es akkor rájön, hogy meg egy normális párkapcsolata sincsen akivel leugorhat horvátban ket hétre a nyáron.
2016. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hatalmas baromsag, mivel azt feltetelezi hogy minden ember kiindulasi erteke adott, illetve adott kornyezeti hatasokra adott reakcioi es egyen fejlodese megegyezik.
2016. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy amíg az ember fiatal, addig a "tökéletes szépséget" keresi. Aztán, ahogy idősebb lesz rájön, hogy mindenkiben van valami szép. De hogy valakinek 25-30 év kelljen ehhez az azért elég nagy szégyen. Normális ember már tinédzser korában rájön erre, és nem csak a sztárokra meg a felső 5%-ra csorgatja a nyálát.
2016. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Költőnő? ***** válasza:
Hát.. nem teljesen értek egyet. Én két részre bontanám ezt a kérdést. Van aki láttán felsóhajt az ember, hogy te jó isten ez mennyire jól néz ki, és van, akibe beleszeretsz. Nekem is voltak tiniként is meg most is ilyenek, de akikbe beleszerettem végül... hát így utólag visszagondolva egy kivételével egyik se volt az a tökéletes álompasi. Volt, akihez - így utólag visszagondolva - nem is értem h tudtam egyáltalán vonzódni külső tekintetében. Fene tudja, mindig meg tudott fogni egyetlen olyan tulajdonság is, hogy bele tudtam szeretni és vonzódni tudtam hozzá. Mindig megnéztem a szememnek tetsző dolgokat, személyeket. Szeretem a szépet. A nekem szépet. De az, hogy kivel akarok együtt lenni... tök mindegy miért; az teljesen más tészta. Szerencsére sokan emberben meglátom, megláttam a szépséget mindig és ezt nem feltétlenül a külsőre értem.
2016. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Költőnő? ***** válasza:
*sok emberben
2016. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért vicces látni hogy ha valaki hülye feljebb nem lát csak lejjebb. (Pl. 2-es hozzaszolo meg egy masik is)

Igen nekunk csak a penz es a kemeny frok szamit! ;D lol - ez kb a prolik szintje de ők nem látnak feljebb. Azt hiszik ennyi a világ.. Nekik.

Áldom az eget hogy a való életben nem akadok össze ilyen emberekkel :D.

De hogy válaszoljak : Nálam is ez a 3 folyamat volt/ van.

2016. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!