Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért menekül saját maga és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért menekül saját maga és az általa okozott helyzet elől? Miért csinálják általában ezt a férfiak?

Figyelt kérdés
Most, hogy megbántott, miért nem bír bocsánatot kérni? Már nem először tapasztalom én és a barátnőim is, hogy a férfiak a könnyebb utat választják. Letörlöm magam innen, onnan, amonnan, köddé válok, hozzáférést korlátozok, letiltok. Majd esetleg pár hónap vagy év után megjelenek, amikor már elült a vihar. Kit érdekel olyankor már a bocsánatkérés? Amikor ott a baj, akkor kéne megtenni? Ez valami jellemhiba a pasiknál?

2016. aug. 25. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Mintha én írtam volna ki a kérdést... :D A barátom is amikor megbánt utána bocsánatkérés helyett csak menekül. Múlthét pénteken is összekaptunk, elmondtam neki, hogy ez nekem nagyon rosszul esett. Azt mondta másnap megbeszéljük, mert most nagyon fáradt. Azóta egy szót sem írt.

Ha már a második hónapban így viselkedik úgy érzem nem lesz hosszútávú ez a kapcsolat. 20N

2016. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Uh... Azt hittem, csak én járok így időről időre!

Konfliktuskerülésnek hívják... Szerintem sima sunnyogás! Undorító!

Nem tudom, hogy ez férfiak-nők dolog-e, szerintem inkább személyiségfüggő!

Hogy miért csinálják? Mert gyávák! Mert azt hiszik, így megússzák! Csak nem tudom, nem gondolnak bele, hogy egyrészt mit veszítenek, mert ha nem oldják meg a gondokat, akkor bukják a párjukat, másrészt mennyi fájdalmat okoznak a másiknak, hogy még a szemünkbe sem mernek nézni és bocsánatot kérni, megmagyarázni, csak ignormálnak!

2016. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Azért nem mindegy, miben bántott meg. Amennyire én megfigyeltem a saját nememnél, hihetetlen dolgokon tudunk megsértődni, illetve túlreagálni. A másik dolog, a kommunikáció. Ha megbánt, te meg erre egyből veszekszel, hisztizel, nem fog bocsánatot kérni, miért tenné? Ő megbántott valamivel, te meg parádézol, ami elől igen, menekül.

Én normálisan elmondom barátomnak, ha valamivel megbánt, de néha mondanom se kell, látja rajtam, végig gondolja, és egyből bocsánatot kér. Soha nem hagyott faképnél, vagy tűnt el, hogy akkor most szarik rám. Vagyis de, egy eset volt, amikor egyből megemeltem a hangom, mert migrénes fejfájásom volt, ő meg behajított a Balatonba. Na erre nem tudtam nyugodtan reagálni, de nem sokkal utána elmondtam, hogy mi volt a bajom, és főleg, hogy ezt tudta, és fizikailag okozott elképesztő fájdalmat, amire nem tudtam nyugodtan reagálni. Ő elnézést kért a viselkedéséért, én pedig a hangnemért. És ez volt a legkomolyabb összeveszésünk, tartott is vagy 10 percig.

Szóval gondold át, hogy min, milyen stílusban és hogyan reagálsz, mert nagyon nem mindegy. Plusz, ha így viselkedsz, MINDEN férfiból ezt fogod kiváltani. Nem feltétlenül azért, mert ők idióták, vagy rossz jelleműek. Ilyenek is vannak, de azokat ott kell hagyni a francba.

2016. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Kedves Utolsó! Nehogy már nekünk nőknek kelljen még a hangnemünkre vigyázni, amikor mondjuk a pofánkba hazudnak vagy megcsalnak! Még jó, hogy felemelem a hangom. Te maradhatsz higgadt és tűrheted meg tiszteletben tarthatod a férfi érzéseit! Én nem fogom...
2016. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Az hogy én jogosan felemelem a hangom, nem ok vagy felmentés a férfinak vagy bárkinek, hogy ignoráljon a saját hibája után!

A volt férjemtől hallottam ezt, hogy "miért csinálok problémát, mindig veszekszek", hát, nem kell hazudozni és nem lesz probléma. Nem az a probléma, hogy valaki joggal megsértődik, hanem az alaphelyzet, amit valaki csak szóvátesz!

Bocsi, csak ez a hozzáállás nagyon ellenemre van!

2016. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 aperitif ***** válasza:
92%

"Az hogy én jogosan felemelem a hangom,..."


Egyszer, régen, ifjú koromban "felemeltem a hangom", azaz üvöltöttem, mint a sakál a munkahelyemen egy beosztottammal, mert baromira igazam volt. Egy idősebb kollégám meg azt mondta, senkit nem fog érdekelni, hogy miért, csak arra fog mindenki emlékezni, hogy ordítottam.

Azóta tudom, hogy lehet jogosan felemelni a hangom, de felesleges. Ha valamit nem tudok higgadtan, emelt hangnem nélkül megértetni a másikkal, azt üvöltve sem fogom tudni, csak magamat hozom kellemetlen helyzetbe.

Kérdés, hogy mi a cél? Az ordibálással elüldözni a pasit, akkor jó taktika, bár ha meg akarok tőle szabadulni, akkor is jobb, ha normális hangnemben elköszönök tőle. Ha viszont meg akarom tartani a kapcsolatot, és mindkettőnk számára kellemessé tenni, akkor bármennyire is jogos, nem célszerű a kiabálás, cirkuszolás.


A kérdésre visszatérve, ez szerintem sem nem-specifikus. Vannak emberek, akik nem tudják a konfliktusaikat kezelni. Ugyan annak az éremnek a két oldala az eltűnés és az ordibálás.

2016. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Lányok, azt ugye tudjátok, ha egy pasi ilyet csinál, akkor nem akar tőletek semmi komolyat? És azt, hogy ha ilyen sráccal vagytok, akkor a ti hibátok, hogy így kezelnek?

Én és a normális barátaim valahogy sosem csináltunk ilyet. Nem tűntünk el. Van jó pár csajozós pasim, náluk rendszeres. A dolog apropója egyszerű: Jó a csajjal, jó a szex, de ha nyűggé válik, minek foglalkozni vele?


És ezt NEM csinálják ÁLTALÁBAN A FÉRFIAK. Az, hogy ilyen pasik jönnek be, nem jelenti azt, hogy ilyenek általában a férfiak.

2016. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Amíg hülyéket választotok,ne várjatok mást. Ennyi. Ha nem a legjóképűbb,izmos bunkókkal állnátok csak szóba,akkor lehetne másképpen is.

Amíg viszont a nők ezekkel állnak csak szóba,addig nincs miről beszélni...

25/F

2016. aug. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Kedves Utolsó! Ne legyel már ilyen egyszerű! Nekem pl a férjem 8 év után kezdte ezt. Nem így választottam és minden volt a világon csak jóképű nem!
2016. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez az attitűd...néha nagyon elcsodálkozom a saját nememen :D És csodálkoztok, hogy így viselkednek veletek a férfiak?

Ha ő a hülye akkor sem ordibálok. Felesleges, és primitív viselkedés. (Néha mindenkivel előfordulhat, de ilyenkor érdemes korrigálni.) Senki sem akar egy ordibáló majommal lenni, akkor sem, ha vaginája van, vagy nagy melle és szép arca. Szóval de, igenis oda kell figyelni a stílusra, ha komoly kapcsolatot akar az ember, vagy elsimerést, tiszteletet a munkájában, ahogy egy korábbi válaszoló is mondta. Az élet sokkal egyszerűbb, ha képes vagy normálisan kommunikálni. Ezt sem fogja mindenki megérteni, felfogni, de az olyanokat likvidálni kell, és kész.

Engem párom megbecsül, a tenyerén hordoz, elhalmoz mindennel, amivel csak tud, támogat, kiáll értem, és összességében bármit megtenne, hogy mosolyogni lásson. Ez viszont addig lesz így, amíg normálisan viselkedem. Persze, ha ő változik meg, és nem adja vissza, amit én adok, akkor azt vagy kezelni kell, szintén normális kommunikációval, vagy külön utakon folytatni. És igen, az élet, párkapcsolat ennyire egyszerű, csak sokan vergődnek, mert az "eseménydúsabb". Ehhez fel kell nőni agyban, nem csak papíron.

(Viszont itt a példa, hogy kedves, helyes, izmos, jól kereső, értelmes haverom miért nem tud csajt találni, de még én sem tudok kerítőt játszani. Ő nem állna le ilyen nőkkel, és én sem szabadítanék rá olyanokat, akik így viselkednek. Volt már elég ilyenben része.)

2016. aug. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!