Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiként jólesik vagy szinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiként jólesik vagy szinte igénylem egy nőnek az elismerését, rajongását. Ez elítélendő?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elgondolkodtam és megfogalmazódott bennem ez a kifejezés. Nincs barátnőm jelenleg, de visszagondolva az elmúlt évekre, úgy érzem sokat jelentett, amikor volt az életemben olyan nő, akinek számítottam. Nem családtagra, vagy rokonra gondolok.


És hát legjobban akkor éreztem magam, amikor úgy éreztem, fontos vagyok egy ilyen nőnek, érdeklődik irántam, vagy ad a véleményemre. Esetleg épp hogy már rajong értem. Persze egyáltalán nem érzem magam valami nagy számnak. Épphogy nagyon is önbizalomhiányos vagyok, mert egyáltalán nem érzem magam jó palinak. Viszont mégis volt néhány olyan alkalom hogy közelebbi barátság alakult ki egy lánnyal.


Az elmúlt hónapokban elég sikertelen voltam az ismerkedés terén és azt vettem észre magamon, hogy ezzel együtt a személyiségem is változott. Bár nyitottabb lettem, de csökkent a belső motivációm. Még mindig sok minden érdekel, de kevésbé állok valamihez olyan nagy lendülettel vagy lelkesedéssel. És arra gondoltam, ennek a motiválatlanságomnak lehet ez is az oka.


2016. okt. 9. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Nincs ön izalmad, pacsker vagy. Ennyi.
2016. okt. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Ez az önbizalomhiány egyik tipikus jele, az elismerés hajhászása. Mástól várod a megerősítést arról, hogy te értékes ember vagy. Valószínűleg ezért nincs barátnőd, mert ez egy béta férfi tulajdonsága. Az igazi férfi az önmagából meríti a hitet, az önbizalmat, az ambíciót és nincs szüksége semmilyen külső megerősítéshez.
2016. okt. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben, de ha ezért nincs barátnőm és ezzel a tulajdonsággal én béta vagyok, akkor az összes többi nő alfával jár?


A másik amit nem értek, hogy tud valaki csak önmagából meríteni önbizalmat és ambíciót? A nők többsége szerintem nem képesek erre. Elismerem, hogy van a férfiaknak egy csoportja, aki sikeres életet él ezzel. De ha valaki tényleg nem igényli a külső környezet elismerését, akkor az egy olyan személyiséggel rendelkezik, aki lehet nem képes alkalmazkodni, változni. És egyéb személyiségbeli károsodása is lehet. Ez nem már egy pszichiátriai eset?

2016. okt. 9. 23:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy "jólesik" az elismerés, hanem hogy "igényled".


A nők többsége is képes önmagából erőt meríteni, ha nem, az elég gáz. Az olyanokat hívják kapcsolatfüggőnek.

2016. okt. 10. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő de a saját érdekedben változtatni kellene ezen.
2016. okt. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Ez nem feltétlen hiúsági kérdés, jó ha van kiért harcolni, nem csak darálni ész nélkül. A morál igenis fontos, találj mást akiért vagy amiért érdemes síkra szállni. 30/f
2016. okt. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt egy exem, aki pont ilyen volt. Iszonyatosan szerette ha dicsértem vagy csak megöleltem egy apróság után ( pl. sikeres zh). Én pedig élveztem őt támogatni, babusgatni lelkileg. Az más kérdés h egyre inkább megnyílt és a lelki problémáit nem tudtam kezelni. Egyre inkább úgy éreztem h neki nem pár kell hanem egy plüss maci aki meghalllgatja és akit átölelhet.
2016. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!