Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha a nőknek és a férfiaknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nőknek és a férfiaknak (állítólag) ugyanolyan fontos a partner anyagi helyzete, miért van az, hogy magyar nők tömegével járnak nyugati pasikkal, míg fordítva (magyar pasi nyugati nővel) sokkal kevesebb van?

Figyelt kérdés

Figyelem, a kérdés szándékosan provokatív egy kicsit.

A szokásos bunkó, a kérdezőt hülyének néző válaszadókat szépen kérném, hogy kíméljenek meg az okosságaiktól!



2017. jan. 15. 19:47
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Noblesse Oblige : én meg továbbra is azt mondom, hogy MIUTÁN megvan a biztos anyagi háttér, akkor jöhet a többi dolog, és ha nyugaton az anyagi háttér mellékessé válik, azért van, mert természetesnek veszik, nem pedig azért, mert ne lenne fontos.

Ez a férfiak esetében tehát előfeltétel. És még azt is mondom, hogy egy nő, akár keleti, akár nyugati, megérzi a férfi fellépésén, hogy mennyire biztos az a háttér.

Mint mondtam, egy nő esetében más szempontokat figyel a férfi nagyobb hangsúllyal.

2017. jan. 15. 22:24
 22/29 Noblesse Oblige ***** válasza:
64%

"mert természetesnek veszik, nem pedig azért, mert ne lenne fontos"

Igen ebben lehet valami. Pl németeknél is vannak olyan állások amiket nem végeznek mert derogál nekik. Ezért pótolják ott a munkaerőhiányt külföldiekkel. Így a zsírosabb állások a németeknek marad.

Viszont voltam olyan családban, ahol a nő volt a családfenntartó és teljesen jól működött a család. Nem volt ügy abból, hogy a feleség hozza haza a fizetést és a férj maradt otthon a picikkel. Ott teljesen természetes, és sok család az alapján számol mi éri neki meg.

Itthon viszont a férfi öntudattal egybeforr, hogy a férfi legyen az erős, okos, domináns. Mert ha nem, akkor ő nem férfi. Kicsit sajnálom ezt a helyzetet.

2017. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

11-es: " a magyar lányok nyitottabb, világlátottabb férfit választanak, egyfajta evolúció"

oké. Csupán azt mondom, hogy a férfiak bénázása nem a "magyar" vagy a "kelet és nyugat között megrekedt" sajátosságokból következik, hanem épp abból, hogy az elmúlt évtizedek történelme, ami azt eredményezte, hogy egyáltalán nem tudott olyan békés és jólétben fejlődni a társadalom, mint nyugaton, tehát ami "magyar" vagy "nyugati és keleti" lenne, az épphogy nem tudott megfelelően érvényesülni a sok gátló hatás miatt.

2017. jan. 15. 22:42
 24/29 A kérdező kommentje:
próbálom kicsit érthetőbben: tehát az, hogy a magyar társadalomból hiányoznak azok a feltételek és kialakult formák, amik révén egy nyugati férfi "szalonképesebbé" válik a lányok számára, az nem a kifejezetten "magyar" sajátosságok miatt van, hanem azért, mert az elmúlt évtizedek történelme miatt nem alakulhatott ki az a békés polgári fejlődés, ami előfeltétele ezeknek a formáknak és a személyiséget alakító társadalmi szokásoknak. Ha én is fogalmazhatok nyersen: kell hozzá pénztárca, és bankszámla,otthonról hozott biztos szokások, szilárd értékrend, ami a békés polgári fejlődés eredménye, és ami aztán lehetővé tesz egy csomó minden mást.
2017. jan. 15. 23:08
 25/29 anonim ***** válasza:
Nem ismerek külföldieket, de nem hiszem, hogy nyugaton csak gazdag emberek vannak, és senkinek nem kellett megküzdenie semmiért.
2017. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Noblesse Oblige ***** válasza:
62%

Én is volt, hogy megéltem nagyon szegény éveket. És sehol nem tartottam a nyugati kollégákhoz képest. De mégis az ő látásmódjukat magamévá tudtam tenni. Tudok bizakodni, előre tekinteni, célokat kitűzni. Megküzdeni a céljaimért.

Pont azért mert én tudom milyen nyomorba lenni, milyen csak várni a csodát és láttam, hogy ez nem visz előrébb. Külföldön ahol dolgoztam, ott elképzelhetetlen, hogy a papírforma ne működjön. Ők nem értik azt, hogy "ez a papír, az élet meg teljesen más", mert ők tesznek azért, hogy működjön a papíron leírt elvárás. Ott is van bürokrácia, ők is meg vannak áldva a politikusaikkal, de az a melankólia és beletörődés és negatívizmus nem jellemzi őket.


Volt, hogy nem működött egy projekt, de a ahelyett, hogy előráncigálták volna a "felelősöket" és ment volna az újjal mutogatás, inkább átvették elölről az egészet és megkeresték a hibát.

Ott a minimál bér, ugyanúgy nem elég semmire, mint itthon. Ott ugyanúgy dolgozni kell mint itthon. De az emberek mentalitása más. A hibát elsősorban magukban keresik, és utána járnak mit rontottak el. És javítják. vagy áttervezik.


Itthon mindenki szarik bele, és az a lényeg, hogy nem te voltál a felelős. Többek között itthon ezért is szerettek a munkáltatóim, mert én mindig felvállaltam a szerepem, ha valahol hiba volt. Mindig azon voltam, hogy növeljük a hatékonyságot, és mindig próbáltam partner lenni a vállalkozásban. És nem érdekelt ki sütögeti az én ötleteimből a pecsenyéjét. Én mentem tovább és elértem a céljaim.

2017. jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
87%

Ismét a 11-es vagyok

(Egyébként ez a kérdés az egyik legjobb hónapok óta, tetszik hogy értelmes vitát lehet veled folytatni, kérdező!)



A polgári fejlődéssel részben értek csak egyet. Igen, befolyása volt, de ha belegondolsz - a szocializmusban viszonylag 1 szinten éltek az emberek - persze nem a topról beszélek, de nem voltak annyian mélyszegénységben mint manapság, ha valaki hitelt vett fel a 70-es, 80-as években, azt vissza tudta szépen fizetni (persze mesterségesen generált szitu volt, de ez itt nem lényeges) Mindkét nemnek dolgoznia kellett, ami az egyenrangúságot hozta volna elő.... de mégsem....


Ellenpélda: kettészakított Németország. Kelet-Németo mai napig "elmaradottabb", mégis más teljesen a mentalitás a férfiakban/nőkben mint itthon, hiába volt ugyanúgy kommunizmus ugyanannyi ideig.


2. ellenpélda: Dánia. Dánia a múlt század legelején _nagyon_ szegény ország volt, a nagyja mezőgazdaságból élt. Valamikor még konkrétan csődbe is ment az ország (még a nagy válság előtt). Aztán megváltozott a gondolkodás, összeálltak termelői szövetségekbe, hatékonyabb termelés, innováció, stb., stb.


Ahogy előttem írták, inkább itthon az akarással van baj. (Szerencsére manapság ez poztívabb trendet mutat)

De csak hogy a mentalitásra régi, "átkos" előtti példát hozzak - Mikszáth gentrivilága, ami a mai napig nagyon szépen jellemzi a magyar mentalitást, vagy Petőfi Pató Pál ura, ami szintén, mai napig fájdalmasan igaz a társadalom nagy részére.


(Mondjuk, pozitív jegyzet a végére - multinál dolgozom, azért a magyar szkepticizmusnak van előnye is az amerikai szupermegtudjukcsinálni vízióval szemben, sokkal reálisabban látjuk a dolgokat)

2017. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Szia 11-es !

Bocs, most kicsit sűrű a hetem, én is szívesen beszélgetek itt erről, bár néha kicsit összekavarodik a fejemben a dolog... ami a kérdés feltevésére indított, az az általam tapasztalt, a kérdésben leírt egyértelmű "aránytalanság", ami mintha még nagyobb méreteket öltene, ahogy az ember keletebbre halad tőlünk. Majd próbálok valamit válaszolni, ha lesz időm megint átgondolni a dolgot! :-)

2017. jan. 16. 23:26
 29/29 anonim ***** válasza:

Mert a hazudozásokkal ellentétben a magyar "nők" (is) bizony egyenes arányban mérik az embert azzal amije van.


Nap mint nap látható jelenség.

2018. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!