Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg igaz, hogy 15-16 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg igaz, hogy 15-16 év korkülönbség lenne az optimális egy kapcsolatban, a férfi javára?

Figyelt kérdés

Egy amerikai szociológiai felmérésen olvastam, hogy egy 38 éves férfihez egy 23 éves nő illene, mivel átlagban azok a férfiak rendelkeznek azokkal a társadalmi, egzisztenciális, és külsődleges tulajdonságokkal amiket a nők elvárnak, illetve a nők 23 évesen a legcsinosabbak és legkelendőbbek átlagosan, utána már egyre "romlanak", megjelennek az első ráncok és egyre rizikósabb a szülés is.


Na most, sokan ezzel nem értenek egyet, különösen a nők, mert nekik egy 38 éves férfiról egy igénytelen, pocakos, kopaszodó, koszos munkás ruhában lévő, olcsó sört és kommersz vodkát vedelő és dohányzó férfi jut eszébe az utcáról.

Ez részben igaz, mivel akik jelenleg ebben a korosztályban vannak, azok még a régi rendszerben nőttek fel, ahol ez volt a normális, a munkásosztály volt a hatalmon és ilyen volt egy minta állampolgár.

De akik most fiatalok, azok a nyugati értékrend szerint nőnek fel, és őket nem építi így le a rendszer. Nézz meg egy 38 éves nyugati férfit, úgy néz ki mint egy 25 éves. Sőt Amerikában (egy férfi) még 45 éves koráig hivatalosan is fiatalnak számít, még csak nem is középkorúnak. Így már máshogy áll a helyzet.


Szerintetek is lehet valami ebben a felmérésben?


2017. aug. 30. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem a 15 ev tul sok volt, de a 9-10 ev az idealis - legalabbis a szamomra, es a parom szamara. Masnak meg lehet mas az idealis.
2017. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
Igaz. Nekem is jobban tetszenek a 25 éves csajok, mint a 40 éves elhízott, besavanyodott, nők. Tisztelet a kevés kivételnek! 41/F
2017. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor.működhet, ha ugyanolyan szinten állnak az életben. Ezt most úgy értem, h pl mind a ketten gyereket akarnak már. Vagy mindketten úgy gondolják, hogy még várnak ezzel vagy akármi mással. Tehát kb azonos.időszakban vannak, de még.így se feltétlen működik. Nem.lehet általánosítani.
2017. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai szociológiai felmérések eredményei az amerikaiakra érvényesek teljesen. Ránk legyen inkább magyar szociológiai felmérési eredmény és arról beszélgessünk. Kérdésed addig ne feledd.

31/f

2017. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
És ezt egy 38éves fèrfi végezte akisérletet aki amúgy lelkileg rokkant ezért képtelen volt agyilag 38évessè érni
2017. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Közöttünk 10 év van. Évtizedekig tökéletes volt a dolog.

Mostanában már unalmas a dolog, mert én már 7 éve nyugdíjba vagyok itthon, a páromnak meg még van hátra 5 év:(( A kapcsolat minősége jó, de minimális az együtt töltött idő.

2017. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

Ez teljes mértékben igaz.

42 F.

2017. aug. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem 10-15 évnek illik lennie a férfi javára, de nem feltétlen azok miatt amiket felsorolsz. Nem egy velem egyidős párom volt már és nem jöttünk ki hosszú távon. Ellenben egy idősebb férfivel sokkal jobban lehet tervezni.
2017. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a legoptimálisabb a plusz mínusz néhány év korkülönbség.


Az együtt felépített élet, közös gyerekek, együtt megöregedni értékesebb bármi másnál.

2017. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

23 évesen úgy gondoltam, hogy max. 5 év, de 30 fölöttit már nem, mert nem jönnek be.

Aztán megismertem a mostani páromat, mikor összejöttünk én 26 voltam, ő meg 34 és egyáltalán nem érzem soknak. Bár ez nagyon emberfüggő is. Azért 15 év korkülönbséget most is soknak mondanék.

2017. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!