Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Halottatok már ilyenről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Halottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm mesélte le, hogy a válás során mindkét szülő küzdött a gyerekért, de végül jó szokás szerint az anya kapta meg kizárólagos felügyeletet és nem ment bele a megosztott felügyeletbe annak ellenére se,hogy a férfi felajánlotta, hogy úgy is kifizeti az előre megalkudott GYT összegét. A nő összebútorozott egy másik férfivel és annak gyerekével, ami nagyon kiverte a biztosítékot az apánál.

Szóval beadott valami indítványt, hogy a gyereket nem tudja látogatni a megadott időpontokba mert külföldre költözik. A GYT helyett felajánlott egy ingatlant, nem akarta közölni mennyi a kereste külföldi munkahelyen.

Az egész logikusnak tűnik, de ilyen esetben ki dönt? A bíróság? Az anya?



#Gyerektartás megváltás #látogatás szüneteltetése
2019. szept. 2. 11:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Hallottatok akartam írni.....elnézést. :)
2019. szept. 2. 11:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A zavaros háttérsztori lényegében mellékes, gondolom arra megy ki, hogy szidjuk a gonosz anyukát.

De igen, olyan létezik, hogy gyerektartás megváltása, általában akkor szokták ezt, ha pl anyuka marad a gyerekkel a korábbi közös ingatlanban. Apuka nem kéri a részét a lakásból, kiszámolják, hogy ér X millát, akkor ez fedezi a gyerektartást X évre előre, és mindenki boldog.

Gondolom; ez működhet akkor is, ha utólag vesz a gyereknek lakást, de nyilván bíróság előtt kell erről megegyezni, hogy utólag egyik félnek se lehessen követelése.

2019. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Hallottam olyant,hogy az apuka otthagyta a lakást az exfeleségnek meg a gyereknek és nem fizet gyerektartást.Azt hiszem ez közös megegyezéssel történt,közjegyzőnél hitelesitve,de nem vagyok biztos benne,mert az érintettekkel nem beszéltem.
2019. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem zavaros a sztori, csak nem írtam le mindent részletet.

A pénzbeli megváltásra gondoltam, csak nem tudtam a pontos kifejezést. Viszont az ingatlannál nem feltétlen csak az értéket kell figyelembe venni, hiszen ha megfelelő állapotban van, akkor kiadható és mindezek felett az értékét is őrzi. Mondjuk ha valaki 10év GYT kéne fizessen az jó ha 5-6 millió forint előre, mert még a kamatait is bele kell számolni. A bíróság hivatott ezt kiszámolni?

2019. szept. 2. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a két fél megállapodik, akkor a bíróság nem számolgat. Mi is felajánlottunk egy 7 milliós ingatlant a férjem exének, de nem élt a lehetőséggel. Mondjuk jó hülye volt, mert a nagyobbik gyerek már 16 éves, ráadásul az ingatlan azóta legalább 10 milliót ér, a gyerektartás meg már csak pár évig tart. Azóta ő is belátta, hogy hülye volt.
2019. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Apuka ne váltsa ki egy komplett lakással a gyt.t! Ne féljen attól, hogy külföldre megy, mert nem a külföldi jövedelme után fogja a gyt.t fizetni.

Rengeteg külföldre szakadt hazánk fia van, de az a bíróságot nem érdekli, hol él az apuka. A bíróság az itthon élő gyerek szükségleteit veszi alapul, magyar forintban. Ilyen esetekben megnézik, hogy itthon mennyit fizetnek ugyanazért a munkakörért, amit kint betölt. Ha kint az apuka mosogat, akkor a magyar mosogatók fizetését veszi alapul. Kint az élet is drágább, a gyerek viszont itthon van.


Én a helyében a lakást megtartanám, és kiadnám albérletbe. Abból simán kijön a gyt., és még marad pénz is, nem mellesleg a lakás is.


A hapsi sürgősen váltson ügyvédet!!!

2019. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A fent említett esetben is sokkal nagyobb érték volt az ingatlan mint ami a GYT hátralévő összege. Az exfeleség még sem élt vele, számomra érthetetlen,mert nem kell attól izgulnia, hogy megérkezik a pénz a számlára, rajta múlik mit hoz ki az ingatlanból.

Olyanról én is tudok, ahol az apa otthagyta az ingatlant a családnak, de ott úgy oldották meg a dolgot hogy határozott idejű bérleti szerződést kötöttek, vagyis a tulajdonjog megmaradt az apánál. Mondjuk az egy 100 milliós ingatlan, gyönyörű szép ház.

2019. szept. 4. 08:05
 8/8 A kérdező kommentje:

"6"válaszolva

Van egy ismerősöm, aki a gyerek születése után 4 évvel értesült arról, hogy van egy fia. Egy balatoni affér eredménye a gyerek, de elég furcsa módon, ugyanis használtak gumit. Szóval a srác jómódú családból származik és nem is Magyarországon él. 3 évvel ezelőtt megházasodott Ausztriában és ott született egy kislánya. Azért nem értesítették 4 éven keresztül, mert nem tudták elérni, legalábbis ezt hazudták. A nő még a nevét sem tudta.

Szóval a srác szoftverfejlesztéssel foglalkozik, 10 fős cége van. Itthon mennyi GYT állapítanának meg ilyen esetben? 50000-100000ft? A bíróság 20% jövedelem elvonást állapított meg, esetében ez 700 euró. Szóval nem a magyar fizetéseket veszik alapul. Ráadásul az állam meghitelezte egy ideig a GYT-t, még azt is fizette visszamenőleg.

2019. szept. 4. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!