Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Te miért szeretnéd minimalizál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te miért szeretnéd minimalizálni a láthatást?

Figyelt kérdés

A kérdésem olyanokhoz szól, akik nagyon nem szeretnék, hogy az exük sokszor és hosszú időre elvigye a gyereket láthatásra, ezért szeretnék minimalizálni azt, akár akadályozzák is.

Én ugyanis ilyen vagyok. Nem akarom, hogy sokat legyenek együtt, és sikeresen építem le lassan de biztosan az exet. Vannak itt még hozzám hasonló megátalkodottak?


2019. okt. 18. 22:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Butaság amit csinálsz. X év múlva a csemetéd, így is úgy megfogja keresni az édesapját.
2019. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Ennek mi értelme van? Tudom, sokan csinálják, de nem értem. Ő az apja, akinek ugyanúgy helye van a gyerek életében, mint az anyjának.
2019. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

A nagymamám az apámmal ezt csinálta, tiszta idegbeteg, komplexusos következetlen apa lett.


Hacsak nincs olyan NYOMÓS okod, hogy a gyermek testi épségét stb. veszélyezteti, akkor ezt verd ki a fejedből!


Ti házasodtatok, ti váltok, nem a gyerek! Őt ne keverd bele a kicsinyes bosszúdba. Hogy te sértve érzed magad, azt neked kell feldolgozni, de rohadtul tisztességtelen dolog a gyerekre pakolni a saját sérelmeidet, van neki amúgy is elég baja.

2019. okt. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha a párod nem adott okot arra hogy akadályozd a láthatást, tehát nem veri a gyereket, nincs rá rossz hatással, nem alkoholista stb, akkor óriási nagy gerinctelenség amit csinálsz. A gyereknek se teszel jót ha elszigeteled a másik szülőtől.
2019. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%

Nyilván mérlegelni kell, hogy valaki csak rossz férj vagy rossz apa is. Én nem értek egyet a többiekkel, szerintem bőven elég az is, ha a párod olyan értékrendet vagy jellemet képvisel aminek nem akarod a gyereket a közelébe vinni. Nem kell ehhez erőszak vagy alkoholizmus, bőven elég ha nem segített a házimunkában, nem tiszteli a nőket, felelőtlen vagy teszetosza, megcsalt stb. Ezek mind olyan dolgok amiknek semmi keresnivalójuk egy gyerek életében. Az, hogy valaki rossz férj nagyon gyakran együtt jár azzal, hogy baromi negatív férfikép és példa a gyereknek. Nagyon nem mindegy, hogy milyen apafigurával nő fel mert ha fiú akkor ő is ilyen lesz később, ha meg lány akkor ilyen párjai lesznek és ez nagyon nem mindegy. Szerintem az emberek nem fogják fel annak a súlyát, hogy mennyire befolyásolja a gyerek későbbi életét az, hogy milyen apa- és anyafigura van előtte.

Természetesen ha csak bosszúból akarod távoltartani de egyébként semmi baj nincs vele az undorító dolog és kicsit sem jó a gyereknek. De nem kell ahhoz sorozatgyilkosnak lenni, hogy egy apának semmi keresnivalója ne legyen a gyerek életében.

2019. okt. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem szigetelem el őket egymástól. És nem is nyíltszíni összecsapások által valósul meg ez a minimalizálás. Mindent szépen megbeszélünk. Szinte észre sem veszi az ex, olyan lassú és fokozatos. Onnan indultunk, hogy heti 2-3 alkalommal találkoztak, olykor egész napokat is, ma már heti 1-2 alkalommal pár óra lett ebből, ez karácsonyra heti egyszer 6 óra lesz, és tavaszra oda érünk majd, hogy heti egyszer 3 órát fognak együtt tölteni. Aztán meglátjuk, hova tovább. Jövő év végéig valamikor szerintem a kéthetente 3 órát fogjuk elérni.

Jogilag megtehetem, akár azt is, hogy soha nem viszem, mert az ex soha nem akart aláírni apasagi nyilatkozatot, nehogy gyerektartásra kötelezzem, én meg nem vittem bíróságra a dolgot. Sőt, én szakítás után hamar férjhezmentem, és az ex még az ellen sem tiltakozott, hogy a férjem írja alá az apaságit, ezzel a nevére véve a gyermeket. Így az exnek konkrétan nulla joga van a gyerekhez, éa ezt csak magának köszönheti. Még jófej is vagyok, hogy láthatja.

Csak azért találkoznak ennyit, mert ha a szakítással azonnal elszigetelem őket egymastól, azt egyrészt megsínylette volna a gyerek, aki a szakításkor már 3 éves volt, tehát már kialakult némi kötődés, másrészt akkor a kapcsolatuk lépülésének narratívája az lett volna, hogy anya tiltotta a találkozásokat. Így a történet egész más, így szép lassan eltávolodnak, senki sem éli meg erőszaknak a reszemről. Mégis én csinálom, én alakítom így a dolgokat, az ex annyival járul hozzá a dologhoz, hogy nem lázad fel, nem küzd. Néha húzza a száját, de végül sosem tiltakozik igazán, belemegy mindenbe. Szerintem egyrészt nem érdekli annyira a gyerek, másrészt meg fél összeveszni velem, úgyhogy talán még túl finom is vagyok ahhoz képest, amilyen lehetnék.

2019. okt. 19. 03:31
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Kezdem kapizsgálni miért lettél elhagyva. Már előttem leírták, ígyis, úgyis megfogja keresni az apját, és tudni fogja hogy mit tettél. Ennek az útjába nem állhatsz, és a saját gyereked fog majd megutálni. Csak magadnak köszönheted majd :)
2019. okt. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
Ezzel csak azt ismered el, hogy nem nézted meg rendesen, hogy kivel csináltál gyereket, és olyat választottál, aki nem is alkalmas apának.
2019. okt. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%
Es jo nagy idiota barmot fogtal ki, hogy lenyeli mas gyerekenek a felneveleleset meg a koltsegeit :DD Mekkora egy palimadar, kislanyom te nem csak az elso ferjeddel de a masodikkal is alaposan melle fogtal :D
2019. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
Honnan veszitek ezt az úgy is nem fogja keresni baromságot? Dehogy fogja megkeresni, egy ilyen embert sem ismerek. Mindenki rohadtul haragszik az apjára amiért nem küzdött érte és simán elhagyta. Dehogy fogja megkeresni, nem hülye. Ha felnő és fel fogja tudni fogni azt, hogy mi történt nem lesz gusztusa felkeresni az apját. Azt fogja az apjának tekinteni aki ténylegesen felnevelte, aki adott is neki valamit. Egy olyan apát aki a nevére sem akarta venni nem fog soha egy gyerek sem felkeresni. Rengeteg embert ismerek aki apa nélkül nőtt fel, egyikőjük sem kereste fel mert kölcsönösen nem kíváncsiak egymásra.
2019. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!