Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltam 5 éve, de megtartotta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltam 5 éve, de megtartottam a férjes nevem. Most kötelezni akar a volt férjem, hogy lerakjam a nevét. Megteheti?

Figyelt kérdés

2019. nov. 11. 23:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
Sose értettem hogy miért tartják meg az emberek a volt férjük nevét.
2019. nov. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó. Lustaságból.

8 éve váltam, még mindig a volt férjem nevét használom, pedig már új kapcsolatom van és közös gyerekünk is van.

Vagyis először Lustaságból, most meg dacból nem változtatok nevet, amiért a párom még mindig nem kérte meg a kezem.

Ha elvenne automatikusan változna a nevem. De így marad a régi nevem.

2019. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

"TEAOR szama?"


Most nem keresem ki, de egyéb személyi szolgáltatas, ahol a josnok, testőrök is vannak.

2019. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%

#11 a nevemet ugy vettem fel h o csaladneve + en keresztnevem. Szuletett 2 gyerekunk ezzel a csaladnevvel. Azutan h elvaltunk es velem maradtak a gyerekek ugy ereztem h bar a 4es egyseg megbomlott, erezniuk kell h velem 3an egy csaladban elnek. Hat igy. Nem gondolok exre amikor a nevem kimondom.


Kerdezo: nem kotelezhet

2019. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
38%

Én is megtartottam, mert tizenakárhány évig használtam már ezt a nevet, a karrierem akkor építettem fel, ezen a néven ismer mindenki. Plusz így teljesen egyedi nevem van, a lánykori nevem pedig tucatnév.


Más: ismerek egy nőt, aki miután elvált, megváltoztatta a nevét. Régről (még a férjezett nevén) ismertem, aztán később hallottam róla sokat az új néven és sokáig fogalmam sem volt arról, hogy ugyanarról a nőről van szó, akit ismerek. Ismerősök közt a mai napig a régi nevén emlegetjük, mert úgy ismertük meg és kész. Nem lehet egy több száz fős ismerősi kört egykönnyen meggyőzni arról, hogy eddig X-nek hívtak, mostantól meg hívjanak Y-nak, mert a szokás nagy úr...

2019. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
56%

"mert a szokás nagy úr..."


Pedig egyszer már sikerült megismertetned az új neved. Minek vetted fel akkor a férjed nevét?

2019. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
45%

Ha pl. Szabó Boldizsárnéként vetted fel a nevét, és új kapcsolata van, menyasszonya, aki ugyanígy venné fel, az adhat okot a kérésére. Ettől még 5 ugyanilyen nevű nő rohangálhat az országban, tehát nem biztos, hogy jogilag kötelezhet rá.

A Szabóné X Y verzió van, akkor pláne ezer ilyen van, kivéve, ha ritka vezetékneve van a volt férjdenek.

Ennek ismerete nélkül nehéz eldönteni, hogy tehet-e bármit.

2019. nov. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos nem. Nem is értem hogy a volt férjnek miért nincs joga ahhoz hogy kérhesse szedje le a nő a vezetéknevét? Házasság által kapta, a házasság végével pedig a felvett név is elveszti lényegét. Sok bosszúszomjas feleség él ezzel, hogy direkt nem veszi le...
2019. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Mi ertelme van annak h vagyok X, majd leszek Y, majd ujra X es ha ferjhezmegyek ujra akkor leszek Z?

Amikor felveszem vki nevet "azza valok", attol h elvaltunk en mar sosem leszek olyan szemelyisegu mint lanykoromban. Az eletem linearisan elore halad. Es vallalom a multamat. De en vezeteknev+keresztnev formaban vettem fel, a kutya meg nem mondja h ez az exferjem vezetekneve.

2019. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
73%

#19


Akkor csak gondolj bele: a volt férjedet megtiszteled azzal, hogy felveszed a nevét majd elválsz, az új pároddal meg a férjes neveddel vagy együtt. Őt miért nem tiszteled meg azzal hogy leszeded az exférjed nevét?

2019. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!