Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor (gyerekek vannak) mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor (gyerekek vannak) mi lesz a házasság előtt közösen vett lakással?

Figyelt kérdés

Még a házasság előtt 2 évvel vettük 50-50% tulajdonrésszel. Ilyenkor válás esetén mi lesz? A feleségem azzal fenyeget, hogy a gyerekek miatt neki fogja ítélni a lakást és mehetek az utcára. Kb máshova nem is tudnék.

Jogilag igaza lehet? Azt tudom, sok barátommal megtörtént hogy a házasságban közösen vett házat a nőnek ítélte a bíróság a gyerekekre hivatkozva. A mi esetünkben ez hogy lesz vajon?

Félreértés ne essék, gondolok a gyerekeimre! Ha elfeleznénk a lakásért kapott pénzt, úgy állapodnánk meg a vevővel, hogy az új lakás megvételéig ott maradhatnának bérleti díjért amit addig én fizetnék (max 1 év). Már néztem nekik szép lakást ahol mindenkinek külön szobája lehetne, ugyanazon a környéken. A hitelbe is besegítenék amit fel kéne rá venni.

A mostani lakásunk 35 milliót ér Budapesten, nem tehetem meg, hogy elengedjem a 17.5 milliót és utcára kerüljek.


2020. jan. 5. 20:10
 1/5 Noren1989 ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy ez még mindig elkülönült vagyonnak számít, így a te 50 százalékos tulajdonrészedet senki mégcsak nem is igényelheti.
2020. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tudom, sok barátommal megtörtént hogy a házasságban közösen vett házat a nőnek ítélte a bíróság"


Ilyen nincs. A közös vagyont felezik, nincs olyan, hogy a nőre íratja a bíróság az ingatlant. Ha a pasi elköltözött az új nőhöz, a feleség meg maradt a lakásban, az megeshet. De olyan nincs, hogy a bíróság elveszi a tulajdonjogot a férfitől és kirakja a pasit az utcára.

2020. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
50-50%. A papírok beadása után pedig mindenki úgy intézi a dolgait, ahogy akarja/tudja.
2020. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy odaítèlik neki az egèsz lakást, csak mert a gyerekek vele maradnak. Maximum lakáshasználatot ítèlnek, de ez is max addig tart, míg nagykorúaknak a gyerekek. De attól mèg a fèrj tulajdonjoga megmarad, amivel utána èlhet.

De ilyen is csak akkor van, ha nagyon nincs más mód, hogy a gyerekek fedèl alatt èljenek, ès az apának van hova mennie. Ha nálatok megoldható, hogy felezès után mindketten abból boldoguljatok, akkor azt kell "meglovagolni". Ügyvèded legyen mindenkèpp.

2020. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ilyen nincs. A közös vagyont felezik, nincs olyan, hogy a nőre íratja a bíróság az ingatlant. Ha a pasi elköltözött az új nőhöz, a feleség meg maradt a lakásban, az megeshet."


Így van. Kiegészítem még azzal, ha az egyik fél elköltözik, a másik fél használja a lakást, akkor havi szinten elbérleti pénz kell fizetnie a másik tulajnak.

Ha 100 ezerért ki tudnátok adni, az egyik fél vállalja, hogy ott lakik, hisz a saját tulajdona is, a másik fél elköltözik, akkor a bér fele összegét kell fizetni-e havonta a másik tulajnak.

2020. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!