Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hívő házaspárok, akik később...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hívő házaspárok, akik később elváltak! Hogy alakult az életetek?

Figyelt kérdés
Hívő ember vagyok, és úgy tudom, az egyház elítéli a válást. Normális esetben én is inkább amellett vagyok, hogy ha lehet, próbáljuk megoldani együtt a házasságban felmerült problémákat, hiszen férjnek és feleségnek ki kellene tartaniuk egymás mellett jóban és rosszban. De tény, hogy vannak olyan helyzetek, amikor nincs más megoldás, csak a válás. Vannak itt esetleg olyan ex-férjek vagy ex-feleségek, akik hívők, vallásosak, mégis olyasmi történt a házasságukkal, hogy ez volt a legjobb megoldás? Mi volt az ok? Hogy éltétek meg? Újraházasodtatok később?
2010. júl. 21. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
még mielőtt kimondanátoka a válást, egy mediátor segítségét lehet hogy érdemes volna igénybe venni...
2010. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs különbség a vallásosak és nem vallásosak válása között. Talán csak annyi, hogy a vallásosak jobban próbálják rendbehozni a dolgokat. De nem vallásosaknál is van olyan, aki jobban próbálja. Van, aki meg egyáltalán.
2010. júl. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem konkrét esetről van szó, nem készülünk válni. Csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2010. júl. 21. 14:05
 4/8 anonim ***** válasza:
ne vedd sértésnek kérlek de miért merült fel benned ez a "válás téma"?
2010. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak bizonyos okok,ami miatt az egyházi házasságot is fel lehet bontani.(katolikus)Ilyen esetben sztem a felek ,legalábbis a vétlen fél,nyugodt szívvel újraházasodhat.Hisz már nem házas semmilyen értelemben.
2010. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az igazán hívők nem válnak el.

Azok pedig, akik valamilyen okból egyházi esküvőt tartottak, nem minden esetben vallásosak.

2010. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

válás esetén soha nincs "vétlen" fél, max. a másikat kiáltják ki "vétkesnek"

pedig egy kapcsolat mindig 2 emberen múlik, sosem egyiken vagy másikon, sőt nem is egy harmadikon

2010. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"válás esetén soha nincs "vétlen" fél" - aki ezt irja, annak nem sok fogalma van az életröl. IGenis vannak olyan esetek, ahol az egyik fél nem tehet semmit, pl nálunk is igy volt.

Már régen együtt voltunk, két gyerekkel, minden rendben volt addig, amig kiderült, hogy a férjem krónikus beteg lett, ami miatt az önbizalma nagyon lecsökkent. Én nem tudtam semmivel sem helyreállitani, akármit csináltam, mindent csak a saját szemszögéböl látott - nevezetesen, hogy én csak azért próbálom visszaadni az önbizalmát, mert sajnálom, és nem szeretetböl. Aztán összetalálkozott egy kórházi kezeléssorazat alatt egy hasonló helyzetben lévö növel, és egy viszont kezdtek egymással, igy mindkettönek sikerült kicsit javitani a lelkivilágán - mert egy KIVÜLÁLLÓ hajlandó volt vele foglalkozni.

Én nem tudtam semmit tenni, nem voltam hibás, mert mindent megtetten, ami csak lehetséges volt, még sem lett eredménye.


EBBEN az esetben szerinted mi volt az ÉN hibám?

2010. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!