Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Sokszor a váláson gondolkodom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokszor a váláson gondolkodom, mert már nem bírom, de lehet hogy eltúlzom?

Figyelt kérdés

Alapjában véve jól megvagyunk a férjemmel. Folyamatosan érezteti, hogy szeret, még így több évtized után is csak úgy random puszikat kapok csak mert elmegy mellettem, kedvemben jár mindig. Értem itt, ha valamit meg szeretnék venni, de drágának tartom, ő megveszi, vagy győzköd, hogy nyugodtan vegyem meg, boltból mindig hoz valamit amit szeretek...mondjuk ezek viszont is így vannak. Szabadidő terén, anyagiak terén egyformán gondolkodunk. Viszont rengeteget változott. Roppant sok számomra idegesítő tulajdonsága lett. Régebben érdekelték a műszaki cikkek, mobil, számítógép....Ezen kívül sokat olvasott, igen műveltnek mondható. Kedves, barátságos ember volt mindenki felé. Mostanra már semmi nem érdekli, egyre kevésbbé ért bármihez is, és az emberekkel is egyre gorombább. Emellett kezd sokszor olyan lenni mint egy dacos gyerek. Ha valami nem úgy van mint szeretné, vagy nem értenek egyet azzal amit mond, meg van sértődve, és elképesztően hülyén tud viselkedni. Magában duzzog, és ez kívülről igen idegesítő viselkedésben csapódik le. Ha én gondolkodok valamiről másként mint ő, akkor is teljesen megsértődik, jön, hogy én mindig ellentmondok neki, mindig vitatkozok vele, mindig hülyeség amit ő mond, és van, hogy napokra megsértődik. Pedig épp csak a véleményemet mertem elmondani,ami nem ugyanaz mint az övé. Az embereket egyre gyakrabban kritizálja, mindenki mindent bénán csinál.

Amikor ez az énje előjön, legszivesebben menekülnék a házasságból, és az egyedüllétet is boldogabbnak gondolom mint itt maradni, viszont mikor nyugi van, olyankor meg teljesen jól megvagyunk. Bár már olyankor is csak langyosvíznek érzem a házasságunkat, de meg vagyok vele elégedve. A 40-es évei végén jár, és félek, ha most ilyen, mi lesz idős korában.

Nem tudom, más házasságban ez talán elenyésző dolognak hatna, és csak én fújom fel az egészet, és valójában ezekkel együtt lehet élni, csak türelmesebbnek, elfogadóbbnak, megértőbbnek kellene lennem, hogy nem vagyunk egyformák?



2020. febr. 29. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Eletkozepi valsag?

Sokan atertekelik mi az amit eddig tettek es hogy merre haladt az eletuk. Szerintem valami bantja csak nem tudja kifejezni ezert irritabilis.

2020. febr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

En is ezt akartam kerdezni, ferfi klimax? Ha nem is depresszio, de valami frusztralja.

Szex nem lett kevesebb, vagy fel, hogy nem olyan jo mar?

Az a gond, ferfiak haritanak, nemcsak beszelni nem akarnak rola, de sajat maguknak beismerni se.

Akkor valnek, ha inni kezdene, vagy a szokasos egeszseges adagjat novelne, zabalni kezdeni, slamposodni. De akkor se egybol, csak ha a tobbszori kiserletek a valtoztatasra eredmenytelenek.

Valami bantja, ez biztos, de maga se tudja.

2020. febr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most egy az egyben leírtad apámat.

Annyi a különbség, hogy ennek a viselkedésnek a csírája őbenne mindig is megvolt, kicsi koromból is emlékszem arra, hogy szeretett okoskodni, csak anyám nem mert ellentmondani neki, hogy béke legyen. Aztán ahogy nagyobbak lettünk, már anyám is kinyitotta a száját, apám meg nem értette, hogy lehet hogy most nem tátott szájú áhítattal hallgatja az ő egyetemes igazságú gondolatait, pedig addig ezt tette. És úgy megsértődött, mint valami bölcsődés.

Ami a hobbikat, hozzáértést illeti, ugyanez történt. Apám beletunyult, belekényelmesedett az életébe, már csak a tévé előtt terpeszkedés meg a szundikálás érdekelte, nyaraláskor esetleg elolvasott egy-egy krimit, ha unatkozott, pedig fiatal korában falta a szépirodalmat. Nagyon nehéz volt kimozdítani programozni.

Ugyanakkor most sokat változott a helyzet. Vettek pár éve az életük megtakarításából egy nyaralót, és ettől teljesen felélénkült. Újra barkácsol, kertészkedik, szervez, tervez, kitalál, tárgyal, egy héten többször is odautazik, ha kell, már negyedik éve. Olvasni nem olvas többet, de egyértelmű, hogy több az energiája. Kultúrprogramokra is könnyebben rávehető így, bár anya még mindig inkább velünk tud elmenni ilyenekre, de azért apámmal is most már, például moziba járnak rendszeresen, ami pár évvel ezelőtt még elképzelhetetlen volt. Most 63 évesek mindketten.

Anyagi téren ugyanilyen nagyvonalú egyébként, azért is írtam, hogy nagyon ráismertem apámra a leírásod alapján.

2020. febr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez már legalább 5-6 éve húzódik. Hullámokban. Volt rosszabb periódus is, utóbbi időben javult a helyzet. Én is gondoltam, hogy valami bántja, hisz volt olyan időszaka is ebben az években, amikor nem volt munkahelye. Csak nem tudom én mit tudnék tenni, hogy jobb legyen. Mert ez őrjít leginkább meg, hogy még saját véleményem sem lehet, csak bólogatnom kellene mindenre, különben én kritizálom, vitatkozom és miegyéb. A szex...részemről több lett, ő kevésbbé kezdeményez magától, de mindig vevő rá. Meg ahogy írtam, munkahelye is utóbbi időben lett. Lényegében minden téren pozitív irányba változik az élete, bővülnek a lehetőségei...
2020. febr. 29. 13:13
 5/9 A kérdező kommentje:
#3, a válaszod alapján az jutott eszembe egyrészt, pozitív, hogy van remény :D másrészt pedig, talán több kimozdulás hiányzik neki? De ez nem lehet, mivel utóbbi években egész sűrű élete volt/lett, társasági értelemben nézve is.
2020. febr. 29. 13:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet most jött rá, mennyire elcseszte a fiatalságát azzal, hogy feleségül vett
2020. febr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vizsgáld felül a férjed étrendjét, kérdező. Ma minden, a jóléti társadalomban élő felnőtt (egyre több gyerek is) lyukas bél szindrómával és felborult bélflórával küzd, ez pedig enerváltságot, állandó fáradtságérzetet, rosszkedvet eredményez.
2020. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Az kétségtelen, egészséges ételeket alig tudok belediktálni. Zöldségféle, gyümölcs, ritkán. Nagyrészt rizs, hús, fehérlisztből készültek, krumpli.
2020. márc. 4. 13:14
 9/9 anonim ***** válasza:

A rizs, hús, oké. De fent inkább a bolti vackokra gondoltam. Ha te főzöl magatoknak, kerüld a hüvelyeseket, a világos helyen tárolt krumplit, a paradicsomot, padlizsánt. Ne olajjal főzz, használj zsírt. Ne fogyasszatok cukrozott lónyálakat. Ha módodban áll, süssél kovászolt kenyeret, és fermentálj zöldségeket a húsok mellé. Lehetőleg csak szabadban tartott (nem tápozott) állatok húsát tedd az asztalra.

Tudom, ez így első blikkre szinte kivitelezhetetlennek tűnik, de ha egészségesen akartok élni, azért tenni kell.

2020. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!