Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért csinálja sok szülő azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálja sok szülő azt, h együtt maradnak csak a gyerek miatt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 06:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevés olyan pár van, aki _tényleg_ csak a gyerek miatt nem válik el. Ahogy egyik válaszoló írta, lehet, hogy tök társfüggők -- szerintem az esetek többségében ez lehet. Az én szüleim pl. tuti ezért maradtak együtt, kölcsönösen függenek egymástól, a problémamegoldó képességük nem túl jó, kicsit mintha tehetetlenek lennének.


Azt elhiszem, hogy elvált szülők gyerekének is nehéz párkapcsolatot kialakítani, fenntartani, de azzal sem értek egyet, hogy ha valakinek együtt maradnak muszájból a szülei, az megkapja majd a megfelelő párkapcsolati mintát. Az én szüleim hideg, távolságtartó (mikor jobb hangulatban vannak, akkor legjobb esetben testvéri) viszonyban vannak egymással, ez nem volt a legmegfelelőbb mintha számomra. Az anyámat nem láttam sose nőként viselkedni, nem csoda, hogy nekem is könyvekből kellett ezt megtanulnom. Én 25 éves koromra elmondhatom, hogy társfüggő vagyok, nem volt még komoly kapcsolatom (csak ilyen rövidebb, pár hónapos próbálkozások), és a nővéremmel ugyanez a helyzet. Pedig mindketten előnyös külsejűek és intelligensek vagyunk.


Szerintem az azért már mutat valamit, ha mindkét gyerek ilyen nehezen boldogul párkapcsolatok terén.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobb elválni, csak az ellenkező oldal hátrányairól is szóltam... Sajnos mindenképpen sérül a gyerek párkapcsolati mintája, akár elválnak, akár nem. :(

2010. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
17%
Barátnőm egy nagyon okos lány, most érettségizett, sorozatokban kettesekre. Válnak a szülei, nem bírták ki azt a pár hónapot, ameddig leérettségizik a lányuk. Tönkretették a továbbtanulását. Marha jó volt a gyereknek ugye?
2010. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Én csak általánosságba kérdeztem,nem magamból,vagy a saját szüleimből indultam ki!Csak az ilyet soha nem értettem,h kinek jó!Mert mi pl az exemmel,az istenért se maradtunk vna együtt,csak a gyerekek miatt,mert martuk egymást...most nem marjuk,kijövünk jól,éljük a saját életünket(új párja van neki is meg nekem is)
2010. aug. 7. 10:51
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért az se normális, hogy tudja a gyerek, hogy nem jó a szüleinek és 18 évesen ez így megviseli...
2010. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább csonka család,mint közlekedő edények.
2010. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%
0901 25 évesen bezárnak?25 éves vagy felnőtt.Nem zárhatnak be egy felnőttet ez kész.
2010. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
18%

Mert intelligensek.

Mert tudnak úgy élni a gyermek mellett,hogy esetleg a barátság maradt meg(vagy az sem)

A szülőnek elsődleges dolga a legjobbat adni a gyermének.Akik ezt belátják képesek közös háztartásban nevelni a gyermeket.

2010. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
26%
10:49 én sem vagyok hülye és pont az van velem ami az általad említett lánnyal. Már az iskolát is otthagytam mert nem bírok egyszerűen tanulni. Ha a szüleim elváltak volna az elején akkor most tökéletes életem lehetne... Erről ennyit. Nem mindenki egyforma.
2010. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
11:22 - Nos, nem vagyok nőként olyan erőben, mint apám, aki kicsavarta a csuklómat.
2010. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

9.15:tudod mit bánnak meg a szülők 60-70 évesen?Hogy a gyermekük élete kisiklott,mert önzők voltak.

Mert a szerelem miatt nem tudták megadni azt az anyagi,érzelmi biztonságot a gyermeküknek,amiben felnőhetett volna.

2010. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!