Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Úgy érzem el akarok válni!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem el akarok válni! Hogyan közöljem vele?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalok vagyunk a mindketten a 20as éveink elején. Sajnos elhamarkodott döntés volt 3év után kérte meg a kezem és pár hónap után össze is házasodtunk, már a házasság előtt próbáltam vele beszélni de nem tudtam, mert ő szeret és nem tud nélkülem élni. Hát erre sajnos nem tudtam azt mondani hogy ez van!? Ennek már fél éve és a helyzet azóta is változatlan a részemről vannak jobb napok, de a nap végén csak szeretnék egymagam lenni. Viszont már belefogtunk a házvásárlásba is, de en attól tartok hogy hiába a közös ház és majd utána a gyerek ha az érzésem nem fog változni, anyukám szerint sosincs késő. Szerintem már igen, de nem akarok így élni. Nem csaltam meg soha és nem is tervezem, nincs 3.fél. Csak szeretnék önmagam lenni ami mellette nem megy. Néha az érintése is zavar. Szexuálisan sem vonzódom már hozzá. Szerintem ennek a kapcsolatnak csak akkor van jövője ha ezeket eltűröm.

Szóval szerintetek hogy kellene elmondanom neki hogy aztán ne legyen szomorú kimenetele. És ne legyen megint az hogy a végén mégse akarok elválni csak az ő kedvéért?!



2021. máj. 25. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így muszáj elmondanod és kitartani a döntés mellett.

Ha nem mondod el, esélyt lát hogy visszaszerez, csak változtatnia kell. Illetve akkor meg másra gondol, hogy van 3. Csak titkolod.

Ezzel hogy nem kivánod már az érintését sem, hallani nagyon fáj de kevésbé mint évek múlva akár gyermekkel, hitellel sakk matt helyzetben lelépni.

2021. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, de nyilván nekem is nagyon nehéz őt sírni látni. Sosem volt erősségem a szakítás főleg nem egy 4,5 éves kapcsolat után. Mindig azt beszéltük a megcsalás nálunk megbocsáthatatlan de én nem tudnám megtenni. Pedig tudom hogy az biztos véget vetne a kapcsolatunknak. Valahogy képtelen vagyok rá! :/
2021. máj. 25. 09:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb így ahogy ezt leírtad. 20-on éves vagy, rohadt nagy hiba lenne még elköteleződni meg gyereket csinálni. Bele se fogj, mert a gyerek örökre szól a ház meg hitelre megy. (kvázi az is örök).

Még most szakíts, és lépj tovább. Egy válás nem olyan vészes, pláne ha ezt érzed. A jövőben viszont esélyed sem lesz változtatni, és te leszel az újabb egyedülálló anyuka aki pótapucira vadászik.

2021. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon más gerinces megoldás nincs mint elé állni és sírni látni de akkor is kitartani amellett hogy külön jobb. Szemébe nézni és kimondani számodra nehezebb mint megcsalni és a háta mögött véget vetni? Egyszer akkor is a szemébe kell nézned. A szakítás sajnos ilyen.

Én gyermekkel vagyok már és ez az igazán nehéz mert már nem csak rólunk szól a dolog, már van egy kisgyerek is aki kezelhetetlen ha mi szét próbálunk menni. Ha csak ketten lennénk már rég válnánk. Addig sima liba

2021. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!! Megpróbálom magam összeszedni és végre elmondani neki!
2021. máj. 25. 09:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs késő, 4,5 év gyermek és ház vásárlás előtt, fiatalon nem. Késő, pont hogy ideális ha lépni akarsz. 4,5 év neked sok de vannak akik 10, 15, 20 éves kapcsolatot zárnak le, és még 40 évesek sincsenek.

Neki is lesz ideje új kapcsolatra, neked is, add meg ezt magatoknak, normálisan zárd le és lépj ki ha ezt akarod. Vállald fel

2021. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Már az is baj, hogy úgy mentél férjhez, hogy bizonytalan voltál. Eltűrnöd meg semmit nem kell, minden perccel rosszabb lesz. Lehet, hogy sírni fog, könyörögni, ígérgetni, de az ő boldogságáért nem érdemes feláldozni a sajátodat! Amiket leírtál, azon ő nem tud változtatni, és nagyon is úgy tűnik, hogy nálad ez így nem megy tovább.

Leülteted, elmondod, legyél vele őszinte, fájni fog neked is, de ez egy ilyen műfaj.

2021. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád is melletted áll, így nem is nehéz. Egy langyos kapcsolatot tukmáló család is el tud bizonytalanítani de itt még ez sincs. Itt csak neked kell erőt venni, sokan szakítottak már nem spanyol vuasz, menni fog neked is.
2021. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb kéne közölni, lehetőleg házvásárlás előtt.
2021. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
ja a hogyan lemaradt :D minél egyszerűbben, lényegre törően.
2021. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!