Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig vállaltátok, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig vállaltátok, hogy benne maradtok egy rossz házasságban?

Figyelt kérdés

Milyen szempontokat vettetek figyelembe? Utólag hogyan látjátok?


Én 16 év házasság után válok. Nem tudom, hogy jól döntöttem-e, hogy kivártam. Csak a gyerekem miatt maradtam idáig. Nem akartam, hogy csonka családban nőjön fel.


F/44



2021. jún. 7. 11:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
18 évig voltunk házasok, a gyerek és a hitel miatt maradtam, 43 éves voltam amikor váltunk. Nem bántam meg a döntést, bár az exfeleségemmel nem a legjobb a kapcsolat azóta, de ő is tisztában van vele, hogy lakótársakként éltünk az utolsó években. Most még van idő új életet kezdeni, ne bánd!
2021. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Akiket láttam azoknál az anyagi érdek miatt maradtak együtt mindig akár életük végéig is, mert az egyik pl. teljesen életképtelen volt, mindent a masik fél tett bele, sokan félnek az újdonságtól a magánytól az önállóságtól is, van aki nem tud venni másik lakást, nem akar élete végéig albérletben lakni, nem akarják felosztani a közös vagyont.
2021. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Mi 5 éve készülünk rá. Még csak 7 éves.:(

Sokat gondolkoztam azon, mikor jobb a gyereknek. Egyébként amíg pici, több esélye van szerintem arra, hogy megszeresse az új partnereket és őt is megszeressék. Nagyobb korban már csak betolakodó lesz anya vagy apa új párja és őt se fogja tudni igazán megszeretni az új szülő.

De ott van az, hogy amíg pici, mennyi mindenből kimaradsz, ha elválsz. Ki lesz ott mellette, ha lázas lesz? Az anyja? És ha utánad sír lázasan? És ki fogja megrázni a karácsonyi csengőt?

Gondolom ezek ismerős kérdések.

A tinédzser úgyis elkezd leválni.

De pont ekkor lenne a legnagyobb szüksége egy stabil családi háttérre, ami megtartja akkor, amikor a gyerekkora összeomlóban van, de a felnőttek közt még nem találja a helyét, jönnek az első szerelmi csalódások és a családja is ekkor esik szét...Hát ez elég veszélyes, főleg ha az egyik szülő nagyon maga alatt van a válástól és nem tud támasza lenni a gyerekének. De persze az is felőrli az embert, az a sok üres év, amit elveszteget párkapcsolati szempontból, amíg el nem tud válni.


Hány éves a gyereketek?


Mi nem csak a gyerek miatt nem váltunk még, de ha nem lenne, már elváltam volna.

De a férjemnek nincs hova mennie és nekem is könnyebb így anyagilag. Félek egyedül.

2021. jún. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
A nők a pénzre mennek, a jó külső, ferrari stb fontos nekikaaaj
2021. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#1:


Köszönöm szépen!


Én is úgy gondom, hogy most még viszonylag könnyen tudunk találni valaki mást, akivel esetleg új családot alapíthatunk, és a gyerek is már abban a korban van, hogy jobban megérti, hogy mi történik körülötte.

2021. jún. 7. 11:31
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
42 évesen váltam férfiként, lassan 3 éve. A kisebbik 12 éves volt a nagyobbik 14. Azóta új párom van, ő meg a szeretőjével bútorozott össze. Én jártam jobban, az utolsó 3 évet már feleslegesen töltöttük együtt.
2021. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#3:


Nagyon jól látod a dolgot.


Az elején még hittem, hogy menthető. Aztán mentek az évek, és a lányomm óvodás lett, a házasságunk elkezdett ellaposodni. Akkor viszont már tudtam, hogy most nem szabad szétmennünk egy ideig. Mindennapos viták kisérték már az életünket. Aztán elérkeztünk ide. Most érzem úgy (annak ellenére, hogy a lányom 15 éves tinédzser a vele járó tulajdonságokkal), hogy eljött az idő. Ő is látja már, hogy nem élünk jól, és megérti, ha nem maradunk együtt. Nehéz döntés, de szerintem nem érdemes tovább kínoznunk egymást. A különélés nem lenne nagy gond. Én előtte sokat voltam egyedül. Neki viszont lehet, hogy az egyedüllét nehezen menne, de bíztatom, hogy keressen valakit magának addigra.

2021. jún. 7. 11:50
 8/21 anonim ***** válasza:

Én már 43 éves vagyok. 8-10 év múlva már csak egy öregasszony leszek. Én most kezdhetnék újat. Mire 15 lesz, nekem már késő lesz.:( De én már beletörődtem.

Ha a helyedben lennék, újat kezdenék.

(3-as vagyok)

2021. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%

Nincs erre recept.

Az biztos, hogy minél tovább marad az ember egy rossz kapcsolatban, annál jobban sérülnek mindketten, és annál nehezebb lesz kiheverni.

Ugyanakkor az is tény, hogy a gyerekekben is komoly károkat okoz egy válás, legtöbbször komolyabbakat, mint egy rossz házasság. (És ezek tudományosan vizsgált tények.)

Sokszor a válás negatív hatásai nem is azonnal jelentkeznek a gyerekeknél, de legtöbb esetben még a felnőtt korban is kíséri őket.

Viszont minél tovább húzódik, a felek számára annál nehezebb lesz egy új, talán jobb élet, kapcsolat, stb.

Szóval ebben nem lehet okosnak lenni, sajnos.

2021. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezalatt az idő alatt volt szeretőd/szeretőid?
2021. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!