Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után ha lemondok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után ha lemondok a férjes nevemről, csak a születési nevemet vehetem vissza?

Figyelt kérdés
Édesanyám vezeték nevét szeretném felvenni.
2010. szept. 13. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nyugodtan felveheted édesanyád születési nevét is.
2010. szept. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
minek házasodtál őssze
2010. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak a sajátodat veheted vissza, de utána azt (jó pénzért) kellő indokkal (a nem tetszik nem elég, de ha pl. bűnöző volt az apád vagy vert, az igen) igen.
2010. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
A lánykori nevedet veheted vissza és utána jó pénzért és megindokolva felveheted anyukád nevét.
2010. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miniszteriumhoz kell benyujtanod az engedelyt, mivel ez 1 nevvaltoztatas!


Te igy az eredeti szuletesi nevedet fogod megvaltoztatni!

2010. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Névváltoztatási kérelem igényével bemész az illetékes anyakönyvi hivatalba. 10eft illeték ellenében, hat hónap ügyintézési idő alatt meg fog változni a neved úgy ahogy akarod. Meg kell indokolni (az butaság, hogy ha apa vert, akkor változtatják meg a neved, ilyet nem láttam), de ebben az anyakönyvvezető is segíteni fog, de az a legjobb, ha tömören leírod ami igazból az ok.
2010. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14:27 vagyok, elfelejtettem írni, hogy nem kell elsőnek vissza venned a leánykori neved, aztán névváltoztatási kérelmet írnod. Felesleges pénz és idő rablás. Rögtön kérheted leánykor nevet változtatását, egyben hivatalos használatát.
2010. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kerheted a nevvaltoztatast es nem kell a leanykori nevedet visszavenni. Sajnos eleg bonyolult es hosszu procedura. Nekem nem sikerult adminisztrativ hibak miatt a nevvaltoztatasom, pedig 2-szer nyujtottam be es persze jo sokba kerult. Szoval sok sikert, turelmet, kitartast, szerencset kivanok hozza!
2010. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Erről a következő vicc jut az eszembe:

A hivatalba bemegy egy pasi és kéri, hogy meg szeretné változtatni a nevét.

A hivatalnok le akarjja beszélni, de a végén megkérdezi, hogy hát mégis mi a neve.

- Szar János

- Hát akkor megértem. És mégis mire akarja változtatni?

- Szar Józsefre.

2010. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha jól tudom, lévén 1. névváltoztatásod gondolom, ingyenesen változtathatod, amire csak akarod
2010. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!