Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elköltöztetheti a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltöztetheti a gyereket külföldre?

Figyelt kérdés

A volt feleségem erdélyi. Én soproni vagyok, itt éltünk (én élek), eddig Ausztriában dolgoztunk. Lett egy pasija aki erdélyi szintén és kitalálta, hogy neki itt nincs keresnivalója, nincs itt rokona, barátai, így ő vissza fog költözni a gyerekkel Erdélybe és mivel ő román állampolgár is, kérvényezni fogja a gyerekünknek is a román útlevelet. Meg tanítja már az anyja románul is. A hátam mögött, a gyerek buktatta le őket.

Jelenleg a válás szerint 1 hetet itt egy hetet nála van a gyerek (jelenleg itt élnek Sopronban!) de a valóságban nála van hétköznap, én viszem iskolába, hozom el és péntek délutántól vasárnap estig van velem. Nincs ebből gond köztünk. Viszont megteheti ezt, hogy Erdélybe elköltözteti a gyereket? Gúnyosan hozzáfűzte, hogy nyugodtan élhetek a jogaimmal, minden második vasárnap este elmehetek érte, csak a következőre vigyem haza. Ez kicsit vicces, mert ugye 2 iskolába nem járhat, én meg nem akarok Erdélybe költözni. Mi ennek a valódi elintézési módja? Megakadályozhatom, hogy elköltöztesse? Azt mondja, hogy nincs az az Isten, hogy én eldöntsem ő hol fog élni. Ha akar, kiköltözik a gyerekkel Indiába.


2022. szept. 4. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy költöztetheti az engedélyed nélkül. Be is b.szna. Jó ötlet lenne erőltetni, amiben megegyeztetek, ha pedig arra nem áll rá, jelenteni a gyámügynek, hogy ellehetetleníti a kapcsolattartást.

Ne aggódj, nem viheti külföldre.

2022. szept. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Magyarországon belül bárhova költözhet, de külföldre csak az engedélyeddel és kötelező megállapodni ennek feltételében hivatalos okiratban is. Tudom, átéltem annak idején és nem járult hozzá a volt férjem a jobb élet reményében sem 10 évvel ezelőtt.
2022. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Hát annyit megtehet, hogy elköltözik például Biharkeresztesre vagy Csengerre, (Nagyvárad illetve Szatmárnémeti mellé). Azzal gyakorlatilag élhetik ott az életüket, te pedig ugyanúgy megszívod sajnos, mert közelebb nem lesznek.
2022. szept. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez az oda költözik az országon belül, ahova akar, egész addig érvényes, amíg az anyáé a felügyeleti jog, és vannak szabályai, például hogy az apa utazásra kényszerült, és ennek a költségeit részben állnia kell. (Pár éve legalábbis így volt.)

Másrészt, ha jól értem, bírósági határozat van a közös felügyeletről. Ennek is vannak szabályai, például kötelesek biztosítani, hogy a gyerek egy iskolába tudjon járni. Tehát ez nem úgy működik, hogy elköltöznek 300 km-re Bivalybasznádra, aztán apuka szívhat.

Itt ráadásul már eleve a közös felügyelet a kiindulópont. A kisgyerek érdeke, hogy a megszokott környezetében maradjon. Suli, barátok, saját szoba. Ha a közös felügyelet alatt nem merült fel probléma, akkor bíróság azt veszi alapul, hogy apuka meg tudta oldani eddig is a gyerek ellátását. Vagyis: egy újabb gyeremekelhelyezési per esetében apuka előnnyel indul, és egy jó ügyvéddel egész jó esélye van a teljes felügyeletre. Főleg, ha bizonyítani tudja, hogy az anya a beleegyezése nélkül akarta külföldre vinni a gyereket.

De egy ügyvédet mindenképpen keressen fel a kérdező, és mondjon el minden körülményt, pontosan.

2022. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
A gyerek elsősorban a nőé, szóval engedd! (Nem erdekel a lepontozás) Hivatalosan sajnos nem lehet...
2022. szept. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

A külföldre költözés szabályai sokat változtak az elmúlt időben. Ha az apa nem járul hozzá akkor az anya kérdésére a gyámhatóság engedélyezheti. A gyerek érdekét fogják nézni, nem pedig az apáét.

Nem azt mondom hogy meg fogja kapni az engedélyt hanem azt hogy már nem lehet úgy keresztbe tenni az egyik félnek aki új életet akar kezdeni, hogy egyszerűen (legtöbbször bosszúból) nem írják alá a papírokat

2022. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyen belül hova szeretné vinni? Azért (nyilván nem jogi, hanem inkább praktikus szempontból) az sem mindegy, hogy Nagyvárad, vagy Sepsiszentgyörgy.
2022. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben egy családjoggal foglalkozó ügyvédhez fordulnék.

Az a biztos amit ő mond. Ilyenkor a jogszabályok döntenek és nem az egyik vagy a másik fél akarata, hisztije, egoizmusa. A jog elvileg a gyerek érdekeit védi, bár még elég sok joghézag van amit egyesek ki is használnak. Ezért kell egy ügyvéd, ő majd megmondja, hogy mihez van jogod neked, és mihez a volt feleségednek.

2022. szept. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Én is azt mondom, hogy fordulj ügyvédhez.

Ha az anyuka ostoba, és a te, ill. a gyámhatóság engedélye nélkül viszi Romániába, akkor az elég durva dolog, és simán fordulhatsz a gyámhatósághoz.

Stratégiai szempontból nem teríteném ki a lapomat, higgyen csak, amit akar, aztán jön a pofára esés neki.

És akkor ő fizethet gyerektartást neked, ha nálad lesz a gyerek, na meg meg örülhet, ha felügyelet melletti láthatási jogot kap, és akkor ő utazgathat.

De mondom: keress fel egy családjogi ügyvédet, aki nem csak a hazai, hanem a román és az eu-s jogokkal is tisztában van.

2022. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És reméljem, hogy az ilyen anyának elveszik a magyar állampolgárságát.
2022. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!