Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kozos vagy kizarolagos felugye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kozos vagy kizarolagos felugyelet?

Figyelt kérdés

Ugyved a valasi tervezetbe azt irta, a gyerek az anyjanal legyen elhelyezve, de kozos felugyeli jogok illessek mindket szulot. Erre anyuka koti az ebet a karohoz, hogy o kizarolagos felugyeletet akar. A ket fel regota kulon el, normalis koztuk a kommunikacio, mindent meg tudnak beszelni, nincs eltiltva a gyerek az apjatol. Miert akar o kizarolagos felugyeleti jogokat, illetve lesz e ennek barmilyen negativ hatasa az apara nezve?

Az ugyved at akarja irni ezt a reszt, hozzateve, hogy a kizarolagos felugyelet anyuka kivansaga, nem apuka dontott igy.

Amit en tudok, hogy a birosag nem szokta ezt megitelni, amennyiben nem drogos es/vagy alkoholista az apuka.



#válás #gyermekekhelyezés #felügyeleti jogok
2022. szept. 15. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy tudom - de az ügyvéd nyilván jobban képben van - hogy talán január óta, ha egyik fél szeretne közös felügyeletet és nincs ezt kizáró ok, akkor közös felügyeletet fognak ítélni.


A ti keresetetekben / ellenkeresetetekben gondolom változatlanul benne hagyjátok, hogy közös felügyeletet szeretnél.

2022. szept. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólagosnál döntöttünk közösen, mivel elmagyaráztam neki/nekem is van/lesz mozgalmasabb különálló életünk, óvoda/iskola/külföldi nyaralás stb miatt elég sűrűn kellene találkoznunk ha közös felügyelet lenne.. és gondolom jövendőbelink együk oldalán sem pártolná ezt. Nekem neki is sokkal könnyebb így, az élet. Persze jöhet bármikor, előre lejegyzem neki ha megyünk pl nyaralni, de sok felesleges rohangálást megkímélt mindkettőnknek a kizárólagos felügyeleti jog hogy megkaptam.
2022. szept. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha közös a felügyelet, akkor minden hivatalos ügy miatt, folyamatosan egyeztetni kellene, mert minden apró-cseprő ügyhöz kell apuka beleegyezése. Ha amúgy tényleg jó a kapcsolat és jó az együttműködés a kizárólagos felügyelet könnyebbség lehet mindkét félnek a bürokratikus ügyek intézésénél. Ha háborúzás van és anyuka visszaélne ezzel, az már más tészta.
2022. szept. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
3# ezzel visszaélni? Ugyanúgy kapott a bíróságon felügyeleti időt a gyermekre, (fixeket, és ezek mellett ha előre szól és van időm/gyermeknek akkor jöhet) joga a kapcsolattartást gyakorolni továbbra is van, ettől a kizárólagos felügyeletitől nem fog megszűnni.
2022. szept. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Eloszor is koszonom a valaszokat!


Idaig nem volt sok problema, anyuka nem nevelte a gyereket az apja ellen, viszont jonni fog egy vagyonmegosztas, ami neki nem fog tetszeni. Tudom ennek nem sok koze van a masikhoz, viszont ugy erzem negativ iranyba fogja befolyasolni az eddigieket, es nem szeretnenk ha emiatt visszaelne a helyzettel.

2022. szept. 16. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Ne hagyd magad, mert a vagyonmegosztasnal volt nálunk is a gond. Arról álmodott, hogy mindent megkap a gyerekre való tekintettel,persze úgy, hogy én menjek albérletbe.. Aztán amikor rajott nem ez lesz, minden mocskos dolgot bevetett. Sok sikert.
2022. szept. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Én nő vagyok, de az apa helyében nem engedném el a közös felügyeletet. Az esetek többségében nem kell személyesen egyeztetni, hivatalos dolgok többségét lehet meghatalmazással. Viszont sok dologból ki lesz zárva az apa, ha nem gond viselő. Kezdve azzal, hogy nem lesz hozzáférése az eKrétához, az osztályfőnök ugyanúgy nem adhat neki semmi infót a gyerekről, mintha idegen lenne, stb. Ha az anya kizárólagos felügyeletet kap, akkor az apának a gyerek nevében, külföldre költözésébe és továbbtanulásába lesz beleszólása, másba nem. Ha teszem azt nem jó a háziorvosa, nem szólhat bele az orvos választásba, ha van a gyereknek egy nem sürgősségi egészségügyi gondja, vagy pl fogszabályozás szükséges, abba sem szólhat bele az apa, hogy elviszi-e az anya orvoshoz. Stb.
2022. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezekbe bele sem gondoltam utolso. Igy ezeket olvasva a kizarolagos szuloi felugyelet nekem ugy hangzik, hogy apuka ne szoljon bele semmibe, csak fizesse a gyerektartast, magyarul legyen atm, amugy kuss a neve..


Egyebkent a paromrol van szo, mindig fizette rendesen a gyerektartast (van amikor tobbet is), sokszor nalunk van a kisfia, nemcsak kethetente 2 napot, illetve segitett az exnek olyan dolgokban amik nem is a gyerekkel kapcsolatosak. Most fog kovetkezni a valoper es a vagyonmegosztas, es mivel parom elzarta a penzcsapot ugyved javaslatara, anyuka kezdi kimutatni a foga feherjet. Kotozkodik, penzt kovetel, veri a tamtamot, es attol tartok -mivel mi ki nem allhatjuk egymast- hogy ezek utan megprobal majd a gyerekkel takarozni amivel lelkiismeret furdalast okozhat a paromnak.

2022. szept. 19. 00:06
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Fog is. Amikor rajon, hogy nem lehet anyagilag és mindenképpen rángatni, akkor jönnek ám a nehéz menetek. Nem egy ismerősöm ment ezen végig. Exnek más dolga nem lesz csak keresztbe tenni, aztán, higy te meddig fogod bírni, hogy mindig ott lesz valamilyen szinten keseríti a napjaitokat, az jó kérdés. Egyik kolegamnak 4 kapcsolatát is tönkre tette az exe, nem mindenki viseli sokáig el a jatszmakat. Nehéz ügy.
2022. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem kotelbol vannak az idegeim, egy ideig turtem a hulyeseget aztan tavaly beszoltam neki. Egy ideig csend volt, nemreg ujbolkezdte, foleg az anyagiakkal kapcsolatos hisztijeit, ugy latszik megint le kell teremteni. Viszont azt nem fogom hagyni, hogy a kapcsolattartast ellehetetlenitse a parommal, csak mert nem fogunk ugy tancolni, ahogy o futyul.
2022. szept. 19. 14:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!